Skocz do zawartości
aleksander61

CZy jest jakis hobbysta z londynu

Rekomendowane odpowiedzi

ktory moglby rzucic okien na moj baniak.


460l AQUA MEDIC.LIGHT 2x150w OCEAN LIGHT.SUMP 100 l.POMPY 3x OCEAN RUNER 2000 L NA H.2 x GRZALKA 300W.ODPIENIACZ AQUA MEDIC.LR 70 KG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mial byc kompletny, a wydaje mi sie ze nie jest,ma 3 pompy obiegowe,a zadnych cyrkulacyjnych lub na odwrot.parametry wody mam ksiazkowe a zyjatka padaja.


460l AQUA MEDIC.LIGHT 2x150w OCEAN LIGHT.SUMP 100 l.POMPY 3x OCEAN RUNER 2000 L NA H.2 x GRZALKA 300W.ODPIENIACZ AQUA MEDIC.LR 70 KG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mialem pisac ze masz tylko obiegowe moze tworza sie strefy martwe i tam cos sie dzieje ale to musza sie wypowiedziec bardziej doswiadczeni bo ja mam narazie wiedze tylko ksiazkowa


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jakies fotki pokaz

i daj te wyniki testow wszystkich i zasolenia


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że już wpadłeś w panikę i zakładasz kilka postów w sumie na ten sam temat. Prawda jest smutna - giną Ci ryby i pewnie jeszcze długo będą bo kompletnie się do tego źle zabrałeś. Sądziłeś że wydasz 1750 funtów i co..pstryk i będzie piękna rafa ? Nie chciało Ci się poczytać i przygotować się do morskiego to teraz masz żniwa. Zresztą wiele rzeczy Ci się nie chciało - nawet nie potrafisz porządnie wypełnić okienek w swoim profilu, żebyśmy chociaż coś więcej wiedzieli (np. ile masz lat, gdzie dokładniej mieszkasz). Dobrze że choć w tytule tego posta napisałeś Londyn więc już nie jest tak źle. Wypisujesz posty w postaci bardzo skąpych informacji i chcesz, aby ludzie się domyślali co też tam u Ciebie w tym akwa jest. Wyłap jeśli jeszcze cokolwiek żyje - oddaj do sklepu lub komuś kto odważy się to zabrać. Pokręć w tym czasie ze dwa miesiące wodę, poczytaj, i ściągnij z netu ładny wygaszacz na ekran (takie są śliczne rybki morskie że ah oh eh). Może jak się określisz i wyłożysz całą kawę na ławę to ktoś coś sensownego doradzi lub co lepsze ktoś z tamtejszych morszczaków zrobi Ci wizytację i sprawdzi co i jak. Jeśli dobrze znasz Londyn to podjedź linią 52 ( bus z dworca Victoria jedzie) - ok 40 minut jazdy i wysiadasz w dzielnicy Willesden. Tu masz dokładne namiary i adres :

http://www.aquaticpassions.co.uk/id5.html

Jak jestem w Londynie to zawsze do nich zaglądam (prawdopodobnie będę tam za niebawem). Jest tam kilku młodych pasjonatów i zresztą prowadzą servis na dojazd jakby co. Na pewno Ci pomogą i doradzą (może nawet nie wyłożysz na to funta - a jak już to trudno, moim zdaniem nie masz za bardzo wyjścia). Jedno jest pewne - jeszcze niejednego funciaka wydasz - bo nikt nie mówił, ze to tanie hobby. Pozdrawiam i życzę wyjścia na prostą.

P.S.

Proszę nie traktować tego posta jako tekst pisany celem bicia piany (od tego jest odpieniacz). Może właśnie tak trzeba - bo odnoszę wrażenie, ze pisanie w samych superlatywach o morskiej akwarystyce mija się z prawdą. To nie jest łatwy temat i nawet najlepszym zdarzają się przykre wpadki. Zbyt często czytam " ratunku - giną mi ryby itd.". Niestety przyczyn może być wiele, a co gorsza w większości są one banalne i na własne życzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz w londynie to ja ci pokaze sklep z morszczyzna .ps zapraszamodezwij sie kiedy przyjedziesz


460l AQUA MEDIC.LIGHT 2x150w OCEAN LIGHT.SUMP 100 l.POMPY 3x OCEAN RUNER 2000 L NA H.2 x GRZALKA 300W.ODPIENIACZ AQUA MEDIC.LR 70 KG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co Ci powiem Zbyszku z calym szcunkeim do ludzi starszych.....rozwaliles mnie tym postem!!!!!

Nie wiem czy komentowac czy plakac.Czy jestes w stanie zamiescic wiecej elewacji sklepow w Londynie ktore sprzedaja akwaria po 1750 funtow i moze mapke metra (kto buja sie autobusami?) by moc latwiej dojachac do kolesi ktorych warto oplacic za serwis i porady????czasami g...no warte!???

Bylbym bardzo wdzieczny bo sam zakladam tank.

A moze sam po kolezensku pomozesz? przy okazji wizyty w Londynie w super sklepie zawitasz do kolegi,walniemy browar,podyskutujemy......zamiast arogancko komentowac.

Kolega zle wystartowal bo zapragnal miec cos szczegolnego jak wielu z nas.Fakt slabo sie przylozyl,JEGO WINA,ale co sie stalo to sie nie odstanie.Czy to jest wazne gdzie ktos mieszka? ile ma lat?Sam nie masz sygnaturki i cholera wie skad jestes!!!Ale czy to wazne?????

Ps. greg_dyzma@yahoo.co.uk to moj e-mail czekam na foty twojego tanku bo na gwalt potrzebuje zejefajny wygaszacz ekranu.Za free daje Ci linka gdzie oprocz ladnej elewacji naprawde zjandziesz cos konkretnego

http://www.practicalfishkeeping.co.uk/pfk/pages/searchshops.php?database=directory&search=shop&shoptype=all&county=London&submit=search


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Aleksandrze, że na Twoim przykładzie muszę udowadniać choćby Grzegorzowi powód rzekomo aroganckiego pisania.

Ano tak Grzegorzu tzw. głaskanie mam nadzieję, się skończy bo jak ktoś przesoli pomidorową to najwyżej mu nie będzie smakowała. A jeśli chodzi o żywe organizmy to po prostu żal - mimo iż powtarzam - najlepszym się zdarza. Ale tu chodzi o przyczyny nie o skutki. Gdybyś dokładnie poczytał wszystkie posty Aleksandra (a wystarczy edytować jego profil i już je masz jak na dłoni) to zrozumiałbyś w moim pisaniu deko ostrzejszy ton i sens zdań. Poczytaj też co inni pisali mniej lub bardziej nerwowo. Nie jest to bynajmniej arogancja bo w takim wypadku nie udzielałbym w ogóle rad. Bardziej mnie korci aby Tobie arogancko odpisać - bo po prostu nie zadałeś sobie trudu, aby zrozumieć skąd te nerwy. A wystarczy poczytać np. post Aleksandra pt. "ile czekac z next zarybieniem po wpadce". Doczytasz tam m.in. jak doświadczony morszczak Jarosław dokładnie radzi Aleksandrowi cyt. "Poczekaj jeszcze ze dwa miesiące, może trzeba będzie nawet dłużej poczekać, niech to sobie tak pochodzi" - a dwa dni potem Aleksander wstawia notkę cyt. "wczoraj kupilem dwie krewetki 2 slimaki turbo i 2kraby - krewetki dzis podly". No to jak Grzegorzu...chcesz więcej przykładów ? Też wpuszczasz najpierw skrzydlice, a potem resztę ? A może to jest właśnie arogancja - robienie po swojemu ? Najbardziej mnie zastanawia (i dlatego postaram się jednak pomóc Aleksandrowi), że to nie on sam się "stawia". Mimo wszystko chyba zrozumiał, że wcale nikt Go nie obraża, nie dyskredytuje, nikt się nie naśmiewa - a po prostu staramy się przemówić do Niego w różnych może językach, ale w wiadomym celu. Ponoć najgorsi są adwokaci (w Sądzie też). Czasami bronią słusznej sprawy - a czasami wręcz odwrotnie.

@ Grzegorz dyzma

Nie zamieszczałem elewacji sklepu w Londynie lecz jest tam link i adres do miejsca gdzie są nie tylko "sprzedawcy", ale prawdziwi fanatycy morskiego. Nie jest to więc link do rybek i akcesoriów lecz do ludzi, którzy mogliby Aleksandrowi pomóc. Daruj więc sobie ironiczne wywody i próby sprowokowania mnie do jatki. A co do wygaszacza - niektórzy wcześniej doradzali tu węgiel - ja zmieniłem na wygaszacz. Jeśli nie zrozumiałeś podtekstu to "sorry but only You'r problem". Aby nie być znów posądzonym o arogancję odpiszę tak : metrem w Londynie bujają się ludzie którzy nie mają czasu (a jak ktoś nie ma czasu - to z morskiego niech zrezygnuje). A arogancko ? ...hmm.. bo najtaniej. Browara z Tobą nie walnę z dwóch powodów : ważniejszy bo jestem abstynent alkoholowy, a mniej ważne : bo nie dołączę do sporej grupki emigrantów, którzy kojarzą się tubylcom właśnie z puszką piwa w ręce. Fotek tanku nie dostaniesz bo nie widzę powodu, aby gratyfikować ironię. Za link dziękuję, ale nie błysnąłeś : google mam. Bez urazy i naprawdę życzę Ci Grzegorzu, abyś wystartował z własnym baniaczkiem i aby obyło sie bez większych problemów.

@aleksander61

Będę prawdopodobnie w połowie czerwca. Postaram się spotkać z Tobą i może coś wspólnie przedyskutujemy i uradzimy. Do tego czasu prośba : poczekaj z nową obsadą i dbaj o wodę :playing Jeśli masz jakieś extra pytania na już to na priva - sam widzisz ile zamieszania się robi. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, panowie wyluzujcie trochę obaj. Zbyszku tak naprawdę i szczerze to Twoje "specyficzne" pisanie z ironiczną nutą może niektórych denerwować.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Czarku..wiem. Ale na pewno nie zdenerwuje tych rybek i krewetek, które odeszły na wielką rafę. Mam nadzieję, że mi wybaczycie tę specyfikę. Generalnie nie sprowokowany - nie gryzę :playing

P.S.

To "żem" akurat abstynent nie znaczy, że nie wypiję z kimś pepsi :) Jak tylko będzie okazja. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NALEZALO MI sie.Zaczekam z obsada.nic wiecej nie robie .dbam o wode.DZIEKUJE ZBYSZKU I GRZES


460l AQUA MEDIC.LIGHT 2x150w OCEAN LIGHT.SUMP 100 l.POMPY 3x OCEAN RUNER 2000 L NA H.2 x GRZALKA 300W.ODPIENIACZ AQUA MEDIC.LR 70 KG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas popełnia błędy....

Ale najważniejsze, to po pierwsze wyciągnąć z nich właściwe wnioski i dołożyć wszelkich starań by nasze zwierzaki czuły się w akwarium "jak w domu" a po drugie, by się nie zrażać.

Chciałem jeszcze dopisać, że po trzecie nie mieć skrupułów w męczeniu kolegów z większym doświadczeniem - ale może lepiej nie napiszę :playing))))

Widzisz - wszyscy kiedyś zaczynaliśmy. Każdemu przytrafiły się jakieś wpadki. U niektórych zakończyło się to niestety śmiercią jakiegoś zwierzaka co zawsze boli :) I moje słowa nie są jakąś beztroską w podejściu do życia naszych podopiecznych.

Jeśli możesz - to oddaj (może np na przechowanie) Twoich podopiecznych w ustabilizowane warunki a sam spróbuj poczytać. Nie odsyłam Cię na przysłowiowe drzewo. Po prostu dzielę się jakimś doświadczeniem które powolutku zdobywam. I uwierz, jest tu kilka postów które pomogą zrozumieć bardzo dużo aspektów dotyczących zakładania i pielęgnacji zbiornika. A jeśli czegoś nie będziesz pewien to pisz do kolegów - mi nigdy nie odmówili wsparcia.

Powodzenia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko dodać, że już na priv dogadałem się z Aleksandrem i podoba mi sie Jego nowe podejście do tematu. Obiecał (może nie dosłownie) że da na luz i już nigdy nie wrzuci nowej krewetki do kwasu...jeśli nie będzie miał pewności, że robi jej dobrze..hehe :) (sorry Alexander...ze trochę rozluźniam temat wiodący, ale fakt faktem co sie stało już się nie odstanie). Spotkamy sie na herbatce i spróbujemy coś uradzić, aby za jakiś czas nasze oko cieszyły fotki z Twojego akwa :) Pozdrawiam raz jeszcze i do zobaczenia w London Town :playing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:playing

460l AQUA MEDIC.LIGHT 2x150w OCEAN LIGHT.SUMP 100 l.POMPY 3x OCEAN RUNER 2000 L NA H.2 x GRZALKA 300W.ODPIENIACZ AQUA MEDIC.LR 70 KG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja tez luuuuuuuuuuuuz


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Aleksander ,ja moge spojrzec,w ktorys dzien ,mieszkam w SE 20,Zadzwon 0790 186 73 26,widzialem pare niezlych zbiornikow tego modelu aqua medic


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez moge zerknac a pare baniakow w londku juz postawilem :playing

Pewnie nie wiecie ale w ostatnim numerze Marine World jest opis zbiornik mojego kolegi Artura - podobno z 5 stron.... Arturowi pomagalem przenosic baniak podczas przeprowadzki, pare korali ode mnie tez kupil :)

Lolek a wpadlbys kiedys na piwo bo mnie bo mieszkasz jakeis 30 minut ode mnie (Streatham Hill).

p.s.Nie wiedzialem ze az tylu nas tutaj jest


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simon ,jasne ,ze wpadne ,jak tylko znajde chwilke czasu,jakby co wysle wczesniej wiadomosc na priv,pozdrawiam i zycze duzo satysfakcji z tego ciekawego hobby!!


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale fajnie odezwe sie na pewno.DZIEKI.


460l AQUA MEDIC.LIGHT 2x150w OCEAN LIGHT.SUMP 100 l.POMPY 3x OCEAN RUNER 2000 L NA H.2 x GRZALKA 300W.ODPIENIACZ AQUA MEDIC.LR 70 KG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.