Skocz do zawartości
kaziko

pomiar TDS po RO i DI

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem sobie TDS przeplywowy, przed wlaczeniem do osmozy sprawdzilem na kranowie i wodzie osmotycznej, i roznica byla. bo na kranowie pokazywal 376 i odpowiednio 0.

po wlaczeniu w obieg filtra jedna sonda przed DI druga po DI i na obydwoch wskazuje 0.

spodziewalem sie , ze przed DI bedzie jakies wskazanie powyzej 0.

źle włączyłem? styki sond raczej nie zostały zanieczyszcozne bo uważałem.

jedyne czego nie jestem pewien to czy sprawdzilem obydwie sondy na kranowie - nie pamietam bo robilem to szybko wczoraj rano a do filtra podlaczylem tds dopiero godzine temu.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....albo masz super membrane co malo prawdopodobne zeby oczyszczala w 100%,albo ten TDS troche klamie.Tez myslalem nad zakupem takiego TDSa,ale potem pomyslalem ze jak bede chcial sprawdzic wode w dolewce,lub temperature to tym nie zmierze.Nie bede mogl porownac takiego TDSa u kolegow,no chyba ze ktos przyniesie swojego.Mozesz zapodac zrodlo gdzie kupiles?

...i z tego co wyczytalem na www.ro-man.co.uk taki TDS stosuje sie przed filtrem,i na wyjsciu po ostatnim module jezeli nie stosuje sie mineralizatora poprawiajacego smak wody,ale to juz nie dla akwarystyki.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super membrany nie mam bo uzywam jej od ok 1,5 roku. 2 tygodnie temu wymienilem prefiltry i dodalem DI bo mam wysyp wrednych glonow i moje pierwsze podejrzenie padlo wlasnie na wode po RO.

kupilem w korale.pl a to jak do tej pory firma raczej z dobrymi opiniami, zreszta produkt byl nowy zapakowany wiec nie ma co o tym dyskutowac. teraz zastanawiem sie jak to dokladniej sprawdzic bo złączki są samozaciskowe T i nie wiem czy uda mi sie wyjac sondy ... :playing_o


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Mam taki sam i sondy można spokojnie wyjąć. Mam te z drugi ręczny TDS AquaFilter i są niewielkie rozbieżności.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki guliwer777, dzisiaj juz nie chce mi sie kombinowac, ale jutro sprawdze.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to mogę Ci pożyczyć ten ręczny, żebyś sobie porównał.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te chińskie produkty są bardzo mało dokładne


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....hihihi....ale Cezary a jaka miec 100% pewnosc ze to co kupujesz nie bylo robione w Chinach?W naszych czasach nawet szanujace sie firmy produkuja gdzie najtaniej.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o produkty praktycznie "no name". Wszelkie firmowe czujniki pokazują inne wartości od tych za stówę z groszami z allegro :playing


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....to racja.....dlatego pytalem kolegi o zrodlo gdzie kupil


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmdigital - czyli to co chyb a kazdy sklep w polsce sprzedaje jesli chodzi o przeplywowe, widzialem jeszcze tunze, ale jak znam zycie to bedzie z tej samej fabryki co hmdigital tylko inaczej zapakowany.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam HM digital tylko inny model i porownywalem z kolega Simon i mimo innych modeli pokazywaly ten sam wynik.Kupilem taki bo pokierowalem sie opinia osoby ktora na co dzien zajmuje sie filtracja wody.W konfrontacji z Hanna HM digital wypadal dobrze,ale chyba pomysle w przyszlosci o Hanna.U mnie po DI miernik pokazywal 000ppm.A u jeszce innego kolegi ktory nie ma DI bylo 007ppm


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puscilem znowu wode zeby ciurkała i zacząlem wlaczac TDS.

po RO nagle pokazal 137ppm. filtr stal nie uzywany od poniedzialku.

po DI 0. wrocilem na pierwszą sonde i zauwazylem , ze pomiar stopniowo maleje, najpierw dosc szybko a pozniej coraz wolniej, az doszedl do 6ppm po RO potem skoczyl do gory na 8ppm i znowu zaczal malec w koncu stanal na 3ppm po RO. po wylaczeniu ponownym wlaczeniu pokazaje 2ppm, z tym ze zakladam, ze moze nadal malec bo od wartosci kilunastu do wskazan jednocyfrowych spadek o jedno oczko sie gwaltownie wydluza i z 3 na 2 to mogla zajac ladnych kilka minut.

ze tak powiem ... aleosohozzzzi???? :playing


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tak mają dlatego niektórzy akwaryści pierwsze litry zlewają do ścieku i dopiero potem woda z RO trafia do filterka DI.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jasne, zatrzymal sie na 2 po RO i caly czas 0 po DI. czyli nie jest chyba zle.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.