Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Czy pomoc w cyklu azotowym

Rekomendowane odpowiedzi


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rebciu :

Nikt z nas nie pisał doktoratu z "dojrzewania akwarium" ;) Takie dojrzewanie zazwyczaj przebiega różnie - w zależności od okoliczności. Kolego Iceberg z jednej strony piszesz o braku dojrzewania, a z drugiej opisujesz typowe objawy takiego zjawiska. Jeśli masz glony na pompach czy skale to oznacza, że masz problemy z parametrami wody. Glony z sufitu się nie biorą, a że NO3 jest niewysokie nie świadczy o tym, że glony nie mają pożywki. Oprócz zazwyczaj wypisywanych tutaj NO3 i PO4 (który jest naprawdę ciężki do zmierzenia) są inne czynniki lub związki, które powodują ataki glonów i trzeba walczyć aby w naszych akwariach nie było zbyt dużo organiki.

Witam,Rebciu gdzie ja napisalem o braku dojrzewania??...napisalem tylko ze moje dojrzewanie nie przypominalo takiego o jakim czytalem,jakie widzialem na zdjeciach czy filmach,poza tym porownalem swoj zbiornik do poprzedniego,gdzie plagi glonow nigdy sie nie pozbylem.Sam nie rozumiem dlaczego glony w minimalnych ilosciach obraly sobie gorna czesc pomp cyrkulacyjnych i grzebien...Dzisiaj zerwalem je z pomp,zauwazylem ze na pompach pojawily sie fioletowe glony wapienne,takze skaly szybko sie nimi pokrywaja w miejscach gdzie ich nie bylo podczas zakupienia skaly.Patrzac na akwa Grzeska wyraznie widze dojrzewanie,te zielone glony na podlozu...u mnie nie bylo ich na podlozu,pojawily sie na poczatku na jednej szybie i kiedy scialem je skrobaczka juz nie wrocily...akwa ma prawie trzy miesiace...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zastosowałem jakiś skrót myślowy za co przepraszam. W sumie chodziło mi o tem akapit:

Iceberg :

...Ja bym sie nie przejmowal tym dojrzewanie,poczekal z dwa miesiace i czy glony beda i znikna czy tez nie bedzie wpuszczal pierwsze zwierzeta...bo jezeli masz tak jak u mnie to "dojrzewania" wizualnego sie mozesz nie doczekac...Pozdrawiam...RvI...

Właśnie "dojrzewanie wizualne" opisałeś w cześniej w swoim poście. Wpuszczanie innych zwierząt niż slimaki i kraby tylko przedłuży to dojrzewanie.

Tak jak pisałem wcześniej wszelkie pojawianie się glonów świadczy o jakimś problemie - u Ciebie stawiam na nie zakończone dojrzewanie.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za info

Kolego Peniek jak u Ciebie bylo z tymi glonami,bo wyglada dokladnie tak jak na Twoim zdjeciu.Pytam na zapas bo na razie nie zamierzam robic absolutnie nic-poczekam i zobacze.Moze te glony lubia cos co jest w swiezym baniaku,i w krotce jak skonczy sie pozywka to i one sie wykoncza.Jezeli na przestrzeni kilku dni bedzie tylko ostry przyrost to skroce czas oswietlenia i zaczne scierac ten glon.2683-img_1733.jpg przeciez to dopiero 14ty dzien.

cyt.Pomidor:...Nic nie poradzisz, musi minąć i minie :yes

I oczywiscie nie oczekuje ze dojrzewanie skonczy na przestrzeni kolejnego miesica.Moze w okresie powolnej stabilizacji wtedy jakies slimaki i kraby.Na razie absolutnie nic nie zamierzam wpuszczac.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przeciez co moze byc przyczyna tych glonow w 14 dniu jak nie dojrzewanie.Sol ME uwazam ze bardzo dobra.Profesjonalny RO z DI,zalozony poprawnie przeplukany,pomiar sprawdzonym TDSem 000ppm.Wszystkie procedury przy zakladaniu zachowane.ZERO POSPIECHU,MNOSTWO CIERPLIWOSCI I ROZWAGI i nawet "glupie pytania"byly. Sterylnosc (tank,sump,instalacja,sprzet wyczysczony i wyplukany w wodzie osmotycznej)przy zakladaniu.

Nawet miejsce gdzie stoi akwa dokladnie posprzatane i wyodkurzane,..... po to zeby milej sie pracowalo.

Nawet browarek saczylem przez slomke:D jedynie co to tylko skala z ktorej i tak jestem bardzo zadowolony mogla byc zrodlem glona.W piatek bedzie rowaphos i test merca.

.....cierpliwosc jest wielka cnota.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze napisze tutaj ale nie chce zakladac nowego tematu

tak ogladam wasze fotki z dojrzewajacego akwenu no i oczywiscie czytam co piszecie ale jakos nie moge tego zaobserwowac u siebie niby parametruy wskazuja ze cos sie tam dzieje ale glonow mialem naprawde malo i zanikaja juz moze 2 razy czyscilem szyby z nich, wiem ze u kazdego wyglada to inaczej a moze u mnie jeszcze jest za wczesnie ale z drugiej strony zaleny byl 7 czerwca to juz prawie 2 i pol tygodnia a moze to wina naprawde duzego odpieniacza bo przeznaczony jest do 1000L no i ma zloze zraszane z biobalami no nie wiem co o tym myslec a zapomnialbym ze stosuje przyspieszac w postaci CYCLE firmy Hagen


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się tylko cieszyć że glonisk mało. Mierz amoniak, no2, no3 i złapiesz moment w któym cykl sie zamknie. CYCLE to bardzo dobry preparat.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to bardzo dobry preparat stosowalem go jeszcze w slodkowodnym a tam mialem problemow bo mi w sklepie powiedzieli napusc wody daj roslinek poczekaj ze 2 dni i wpuszczej rybki noi potem zaczelem czytac i co sie musialem o kombinowac zeby rybki nie zdechly to moje:D


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie te glony zaczely sie pojawiac po dwoch tygodniach.Walcze z badziewiem do tej pory i mimo ze juz ich nie przybywya (tam gdzie moglem zetrzec to nie pojawiaja sie juz wiecej),to stare pedy dalej rosna.Absorber fosforu wsadzony,no3 niewykrywlne,czas oswietlenia skrocony do 8 godzin,co jedynie spodowalo zmiane koloru z zywo zielonego na zoltawy,ale pedzelki dalej dlugie na 5 centow.Wsadzilem dzsis jeszcze raz pod mikroskop i zaobserwowalem male sczepki przy rozgalezieniach.Zalamka. Staram sie to glonisko jakos zidentyfikowac ale na razie nic,po calej sieci nic nie moge znalzc.Troche ciekawy ten glon bo zaobserwowalem ze zazwyczaj nitkowte glony dziela sie na segmenty wypelnine komorkami,a u mnie nic takiego nie ma.Ide juz spac jutro dalszy ciag poszukiwan.Jezeli komus sie nudzi to zostawiam linki i zapraszam do eksploracji.Jutro postaram zrobic ostrzejsze zdjecia w wiekszych powiekszeniach

http://www.wetwebmedia.com/maralgid.htm

http://saltaquarium.about.com/gi/dynamic/offsite.htm?site=http%3A%2F%2Fvis-pc.plantbio.ohiou.edu%2Falgaeimage%2Fimageindex.htm

http://www.environmentalleverage.com/Salton%20Sea%20algae.htm

2683-img_1748.jpg

2683-picture%20004.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.