Skocz do zawartości
funior

świetlówki ATI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

..mam pytanie skierowane do użytkowników świetlówek ATI ;) - chodzi mi konkretnie o

- Blue Plus

- Aquablue special

- Actinic Blue

jakie odczucia :D (wrażenia), barwa i wogole jak to wyglada w rzeczywistości .... :D:););););)

..kilka slow.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie trzeba samemu oceniać wszelkie źródła światła. Każdy z nas ma inne preferencje oraz zdolności percepcji pewnych barw i ich odcieni. Proponuję popatrzeć na różne kombinacje i wybrać najbardziej odpowiadającą gustowi ;)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

kilka słów ;)

otóż - ile akwarystów tyle kombinacji ze wspomnianymi świetlówkami ale generalnie, biorąc pod uwagę te trzy rodzaje które wymieniłś to, udział świetlówki Actynic Blue w oświetleniu jest najmniejszy na drugim miejscu jest Aquablue special a najwięcej świetlówek w zestawach zajmuje Blue Plus, w przypadku moim wygląda to tak patrząc od przedniej szyby akwa

zestaw 8x39 W

Blue

Special

Blue

Actynic

Fiji Purple (to jeszcze jedna opcja)

Blu

Special

Blue

i jeszcze się zastanawiam nad wymianą jednej Special na Blue

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez pewien czas świeciłem zestawem dwóch ati actinic plus żarnik. Jeśli chodzi o aktyniczność tego światła to w porównaniu z np. AquaMedikiem różnica jest kolosalna na plus.

Gdy świetlówki świeciły same (bez żarnika - rano i wieczorem) to szczególnie jak w pomieszczeniu nie świeciły się inne światła to kolor świecenia był bardzo mocno intensywny - normalnie waliło po oczach tym niebiesko/fioletowym do bulu - aczkolwiek, tak jak napisał Roman - ilość światła w porównaniu z innymi rurami jest niewielka.

Po zmianie na duo Aktynika i Blue Plus efekt był dużo lepszy - światła zdecydowanie więcej, przesunięcie koloru z fioletu do niebieskiego no i brak tego 'walenia po oczach' jak w pokoju nie świeciło się górne światło.

Przerobiłem też zestaw Aktynika plus FijiPurple i co by nie mówić - kolor bardzo mi się podobał (szczególnie miękasów typu sarco czy sinularia) ale krótko po założeniu fiji purple wywaliło mi cyjano - nie wiem, czy to zbieg okoliczności, czy wina FijiPurple (spotkałem się z opiniami że fijipurple potrafi stymulować cyjano) więc wróciłem do układu Atktynika + BluePlus.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według moich odczuć to Ati blue jest zwykłym niebieskim światłem, natomiast Actinic to prawie ultrafiolet tzn mała intensywność światła w zamian za mocna, niebieską poświatę, jeśli widziałeś kiedyś Philipsa TLD 03 to będziesz wiedział o czym mowa


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.