Skocz do zawartości
Pomidor

Ekipa czyszcząca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie odnośnie czyścicieli w akwa. Zastanawiam się jakie stworki nabyć bo piach mi się brudzi i itd. Podobają mi się te rozgwiazdy piaskowe, a jeszcze bardziej taka gruba jak kciuk różowa glista co to je brudny piach a tyłem czysty oddaje. ;D Ale to już sie dowiedziałem że to ryzykowny zwierz. Proszę o rady co by tu najlepiej dołożyć do moich 5 ślimaków turbo, 2 krabów czerwonych ze skorupkami, 2 błaznów i pokolca? Dzięki


250L + sump 125L. 2 błazenki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"jeszcze bardziej taka gruba jak kciuk różowa glista co to je brudny piach a tyłem czysty oddaje." - o ogorka morskiego sie rozchodzi? Nie mow na tym forum na ogorka morskiego "glista" bo sie pare osob poczuje urazonych ;)

A wracajac do meritum: nie wiem czego oczekujesz, piach sie bedzie niestety caly czas brudzil, obojetnie ile obsady czyszczacej dolozysz. Ten typ tak ma i juz ;) Dlatego o piasek trzeba dbac recznie, nie ma to tamto :D Do pomocy mozesz smialo dolozyc wezowidla (tylko raczej nie to "zielone"), spokonie jeszcze kilka krabow, domyslam sie ze masz Pagurites Cadenati? Spokojnie mozesz jeszcze z 10 wrzucic do akwarium, wspaniale pustelniki - bardzo dobry wybór! Ogorki morskie sobie odpusc: po pierwsze prawdopodobnie masz za malo detrytusu zeby wykarmic ogorka a poza tym jak wspomniales istnieje ryzyko zatrucia obsady.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aquaManiac a jak nalezy dbać ręcznie o piasek? Bo piasku jeszcze nie mam ale dobrze byłoby wiedzieć. i drugie pytanie o babki wiem ze niektóre przesiewają- kopią w piachu- wiem ze to nie rozgwiazda piaskowa, ale czy warto mieć taka rybkę czy ze wzgledu na przekopywanie sprawia jakies problemy?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za info, i przepraszam wszystkich urażonych glistą....A co do krabów...mam jak wspominałemdwa ale one tak się zaszyły w skałki, że wogóle ich na piachu nie widze. No to jak one mają ten piach czyścić?


250L + sump 125L. 2 błazenki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaManiac czemu mowisz ze zielone niebiezpieczne?! Wiesz cos z własnej autopsji. Bo jak na razie wszyscy gadaja ale u siebie ich nie maja ;) Ja osobiście mam dwa osobniki oba po około 45-50 cm średnicy i jakoś żadnych szkod nie robią. Z chęcią zjedza to co opadnie lub padnie (np slimak turbo który zaliczył zgon ze starości chyba, kiedyś kretwtka co aklimatyzacji nie przezyla i ze 3 male rybki co mi zaganila na smierc chrystipera ;) ) A tak to bardzo przydatne i fajne zwierczaki. Do tej pory mam foteczki jak je krewetke

1989-dsc00565.jpg

Pozdrawiam :D


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja babka cryptocentrus cinctus na początku ładnie kopała w piasku, ale szybko się kapnęła, że z nieba leci suchy pokarm i się przestawiła. Już nie kopie tylko cały czas patrzy w górę ;) Mam dwie piaskowe i one raczej kopią w piasku niż go czyszczą, często też siedzą na szybie.

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.