Skocz do zawartości
Nemo7

Pico Reef dla kraba pustelnika ?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać czy jest możliwość hodowli kraba pustelnika w akwarium o wymiarach 25x20x15 (dł.x szer. x wys.) i mieć przy tym jakieś koralowce nawet jeden by mnie cieszył niestety nie stać mnie na nic większego, a od zawsze podobały mi się takie akwaria. I jakie urządzenia był bi mi potrzebne bo wiem że przy takich wymiarach akwarium nie potrzeba tyle osprzętu co przy dużych. Jeszcze chciałem zapytać o hodowle kraba pustelnika czy to prawda że nie da się ich rozmnożyć w niewoli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna sprobowac, na upartego zadziala - w sieci jest mase przykladow na to. Problem w tym ze:

1. Wcale nie bedzie duzo taniej niz przy wiekszym akwarium - np. 40x25x25 - to jest najmniejsza pojemnosc jaka bym polecal, do ktorej bez problemu mozna znalezc sprzet. Z mniejszym akwarium jest ten problem, ze ciezko znalezc tak maly sprzet ;)

2. Wcale nie bedzie duzo latwiej niz przy wiekszym akwarium, ogolnie takie akwaria sa trudne w prowadzeniu i wymagaja dosc systematycznej opieki, sa mniej stabilne, generalnie to sa dobre dla doswiadczonych akwarystow i najlepiej majacych jeszcze jeden, wiekszy zbiornik.

ALe sprobowac mozna, poszukaj na forum bo kilka osob ma/mialo takie baniaczki.

Co do pustelnikow to owszem, niektore gatunki mozna rozmnozyc w niewoli, ale to troche wyzsza szkola jazdy ;)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zoologicznym widziałem kraby pustelniki które siedziały na skale a w akwarium nie miały wody w której mogły by się zanurzyć był piasek i woda powyżej piasku wystawała jakie 2 mm. Czy to także gatunek morski czy zupełnie inny gatunek kraba z hodowanymi w solniczkach nie mający nic wspólnego.

To jak możesz to powiedz mi taką rzecz jeżeli w takim akwa miał bym mieć jakieś koralowce to czy trudnej mi będzie utrzymać takie akwarium jeżeli będzie tam np. jedna skała i jeden koralowiec czy jeżeli będzie np. z 3 , 4 . Bo mnie głównie chodzi o te krabiki nie tak o koralowce. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to był krab tęczowy, a jakiś mało poinformowany sprzedawca podpisał pustelnik, bo taką nazwę znalazł w internecie:clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. nazwy nigdzie nie było ale wygląda dokładnie tak samo jak pustelnik stożkowe muszelki, a z pod nich czerwone nóżki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nemo7 :

Chciałem zapytać czy jest możliwość hodowli kraba pustelnika w akwarium o wymiarach 25x20x15 (dł.x szer. x wys.) i mieć przy tym jakieś koralowce nawet jeden by mnie cieszył niestety nie stać mnie na nic większego, a od zawsze podobały mi się takie akwaria. I jakie urządzenia był bi mi potrzebne bo wiem że przy takich wymiarach akwarium nie potrzeba tyle osprzętu co przy dużych. Jeszcze chciałem zapytać o hodowle kraba pustelnika czy to prawda że nie da się ich rozmnożyć w niewoli ?

Ja też chce założyć malutkie akwa trochę większe od twojego ,polecam Ci książkę Daniela Knopa Nanoriffaquarien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ty pewnie chcesz koralowca tak ? A mnie chodzi głównie o hodowle pustelnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znacie jakie strony gdzie są gatunki tych krabów to bym wskazał co to za gad jeden był. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w anglojezycznym internecie "hermit crab/crabs" i "crabitat". Powinnienes znalezc troche informacji o ladowych krabach pustelnikach ( bo takowe istnieja, wbrew temu co wielu tutaj pisze). Pozdrawiam,

Maciek

P.S A mialem juz nic tu nie pisac ;) Ale jak ktos szuka pomocy, to pomoc trzeba.

P.S II Zerknij np. tutaj: strona


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wojtasmaj5 :

jeśli nie było w akwarium wody to raczej pustelnik nie był;)_o

Jeśli mieszkał w muszli i był krabem, to był pustelnik - pewnie Cenobita purpureus.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem ze sklepu gdzie są te kraby mówię o Zoologicznym w Silesii. Zapytałem sprzedawcy co to za krab pustelnik niestety nie potrafił mi odpowiedzieć, zapytałem czy można zrobić zdjęcie bez lampy bo chciałem pokazać go tutaj na forum ale nie pozwolono mi robić zdjęć. Jedyne co się dowiedziałem to że to jest pustelnik i kosztuje 36zł wody miał tylko tyle że ledwo co zakrywała piasek mimo to i tak wszystkie siedziały na korzeniu. Zauważyłem że między szczypcami miały coś w rodzaju czułki które się w połowie swojej długości składały. Kolor odnóży to czerwono fioletowy wielkość około 5cm. No i jak pisałem stożkowe muszelki to wszystko co wiem. Powiem szczerze że myślę nad kupnem dwóch takich gadów ;-) patrzyłem na akwarium i i koszt to około 20zł akwarium, dwa kraby 72zł, piasek ok. 10zł korzeń ok. 20zł i nic tam więcej nie było. Aha i czy wie ktoś jak poznać samca, a jak samice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj Nasze Akwarium nr 96 ( luty 2008 ), jest tam świetny art o tych krabach.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd mogę wziąć tą gazetę znalazłem na allegro ale czy miał by ktoś możliwość zeskanować albo zrobić zdjęcia tych artykułów był bym wdzięczny. A ty masz tą gazetę ?

Tutaj daje linka do informacji które znalazłem an internecie tylko zastanawia mnie czy to prawda o tym że nie da się ich rozmnażać.

http://www.terrarium.com.pl/forum/viewtopic.php?p=803394&sid=e7a04ffded545a79f00dee89200abc40&topic_view=flat&topic_view=flat&print=1

O ile sie nie pomyliłem to ten krab Krab Kojarzy go ktoś ?

Tutaj jest po angielsku o tym krabie czy chciał by sie komus przetłumaczyć część po angielsku bo niestety ja nie znam angielskiego. http://en.wikipedia.org/wiki/Hermit_crab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam jeszcze pytanko do wszystkich czy ktoś wie czy da się je rozmnażać w niewoli ?

Przetłumaczony teks z wikipedi w języku angielskim i na czerwono zaznaczyłem odpowiedź na moje pytanie. ;) Tylko czy nawet po zapewnieniu warunków by się to nie udało ?!

Reprodukcyjnego organów pustelnika kraby w pobliżu znajdują się tuż poniżej i kraba i serce otwarte na zewnątrz na bazie ostatniej pary nóg spaceru w męskiej. In the female, they’re located at the base of the middle pair of walking legs. W przypadku kobiet, są one zlokalizowane u podstawy środku parę chodzenia nogi. Female hermit crabs usually lay their eggs shortly after copulating, however they can also store sperm for many months. Kobieta pustelnika kraby zazwyczaj określają ich jaj wkrótce po kopuluję, jednak mogą one także przechowywania nasienia przez wiele miesięcy. The eggs are fertilized as they are laid by passing through the chamber holding the sperm. W zapłodnionych jaj są jak są one określone przez przechodzącej przez komorę gospodarstwie spermy. The eggs are carried and hatched in a mass attached to the abdomen inside the shell. Jaja są przeprowadzane i wylęgły się w masowej załącza do wewnątrz powłoki jamy brzusznej. The number of eggs is usually large, but depends on the crab’s size. Liczbę jaj jest zwykle duże, ale zależy od wielkości kraba. The developing crabs go through four stages, two of which (the baupilus and protozoea) occur while still in the egg. Rozwijających się kraby przejść przez cztery etapy, z których dwa (baupilus i protozoea) występują jednocześnie w sektorze jaj. Most crabs hatch at the third stage, the zoea. Większość raków luku na trzecim etapie, zoea. This is a larvae stage wherein the crab has several long spines, a long narrow abdomen, and large fringed antennae. Jest to stadium larwy w którym Krab ma kilka długich kolce, długi wąski brzucha, Obrzeżany i dużych anten. The fourth stage of development is the magelops. W czwartym etapie rozwoju jest magelops. Hermit crabs are usually born in the ocean, near the shore. Hermit kraby są zazwyczaj urodził się w oceanie, w pobliżu brzegu. Because of this, hermit crabs cannot reproduce in captivity. Z tego powodu, pustelnika kraby nie mogą rozmnażać się w niewoli. After the crabs are born, they move inland away from the water, where they search for abandoned shells to inhabit. Po ur kraby są one przenieść śródlądowych z dala od wody, gdzie szukać opuszczonych muszli i weryfikacji. Hermit crabs then begin growing and developing through a process called moulting . Hermit kraby następnie rozpocząć uprawy i rozwijających się w drodze procesu zwanego moulting. In this process, the crabs shed their exoskeleton. W tym procesie, kraby rzucić ich exoskeleton. During this, the crabs are extremely vulnerable and inactive, and usually find protection by burrowing in the ground. W tym, kraby są bardzo wrażliwe i nieaktywne, i zwykle znaleźć ochronę przez burrowing w terenie. It takes around 10 days for their new exoskeleton to harden, and during this period the crab is able to regenerate any lost or broken claws or legs. To trwa około 10 dni na ich nowe exoskeleton do Harden, i podczas tego okresu Krab jest w stanie regenerować jakiekolwiek utracone lub uszkodzone claws lub nogi. A hermit crab can molt as often as every other month when young, or every 18 months when they are older. A może bardzo pustelnik tak często, jak każdy inny miesiąc, kiedy młodzi, lub co 18 miesięcy, jeżeli są one starsze. The life span of the hermit crab in the wild is up to 30 years, and 6 to 9 months as a pet. Do życia w pustelnik w dzikich jest do 30 lat i od 6 do 9 miesięcy za zwierzę domowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.