Skocz do zawartości
BeRsErK

Co się dzieje z pustelnikiem??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od miesiąca mam kraba pustelnika.

Przez pierwsze dwa tygodnie wszystko demolował, wcinał z ochotą glony i dafnię. Po tym okresie strasznie się rozleniwił, wychodzi tylko po jedzenie i czesto zdarza się mi go zauważyć jak całkowicie chowa się w muszli, mało łazikuje(no chyba, że poczuje jedenie).

Może zbliża sie wylinka?? Nie wiem jak to przebiega więc prosze o jakieś rady.

Dodam tylko, że upodobał sobie jedną z cięższych muszli jakie ma dostępne w baniaczku ale i w niej na poczatku łaził jak nakrecony.

Pzd. Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

cze!

Z moim bylo tak samo.Chodzil,jadl,szalal :) Pozniej zaczal wspinac sie na ustronne miejsca i nie bylo go widac.Martwilem sie.Po jakims czasie zobaczylem jak bezladnie wystaje z muszli.Stwierdzilem,ze zdechl.Z zalem zawiadomilem rodzine...W koncu chcialem go wyciagnac i sie mile rozczarowalem--wylinka.A po tym zjawisku wszystko wrocilo do normy.Wylinke wyrzucilem,jednak niektorzy radzili mi ja zostawic,zeby mogl ja sobie schrupac.No i tyle, nie martw sie ,bedzie dobrze.

pozdrawiam, zycze WESOLYCH SWIAT I SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..... moze po prostu dojrzal i spowaznial? :)

A powaznie to stawiam na wylinke. Tylko sie nie przestrasz, bedziesz myslal, ze ci krab zdechl tak jest wylinka podobna do kraba. Po wylince jeszcze kilka dni bedzie nieco niemrawy.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piękne i także życzę wesołych i miłych świąt :D

...u mnie teraz będą też spokojniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem ze krab zawsze wybiera najwieksza dostepna muszle

tez to zauwazyliscie?


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie zawsze ale jak wpuscilem malego Calcinus Latens i C. Laevimanus zaczal go molestowac to wybral sobie muszle 3xwieksza od poprzedniej. Teraz ma swiety spokoj ale porusza sie, jakby sie uczyl chodzic :) Prawie nie chodzi a na skalki nie wchodzi w ogole.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A muszelki dla kraba gdzie kupujecie ? na stoiskach z pamiatkami ? :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam koło pracy sklep kolekcjonerski z muszlami(bez żadnych lakierów czy szlifów :) ) - muszli do wyboru do koloru w cenie od 5 do...dużo więcej :)

Ostatnio mój elegant dostał nowy "garniturek" za 15 zyla w gustownym zielonym kolorku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ile trwa wylinka - od wczoraj krab nie wychodzi już z muszli po jedzenie.

Kiedy krab znów da oznaki życia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 2-3 dniach powinien dojść do siebie zależy to też od tego która to dla niego wylinka jak młody osobnik to nie więcej jak 2-4dni .Moje bydlaki wracają do życia po tygodniu im większy tym to dłużej trwa po za tym pancerzyk musi stwardnieć po zatym bez paniki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a czy kraba widać w muszli po wylince??

Bo ostatnio miał wylinkę w takim miejscu, że ładnie widać wnętrze muszli i nawet szczypczyk nie wystaje??

Chyba krab pustelnik nie opuszcza muszli ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podoby dylemat - od wlozenia do akwarium (juz chyba z tydzien) krab stoi w miejscu

Z 3 razy go przenosilem i siedzi w srodku, rusza sie, generalnie zyje

Ale przemieszczac sie nie zamierza

Co najzywej przepelznal po zmianie miejsca jakies 3 cm w ciemniejszy kat i cisza


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 4 pustelnik (najstarszy ma 2 lata) i są aktywne chyba 24h:) maja niekiedy godzinkę , dwie przestoju . Ale normalnie łażą cały czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam sporo pustelnikow i rozne gatunki. czasem dochodzi miedzy nimi do potyczek lecz nie groznych. ostatnim razem przy kolejnej bojce o muszle, przegrany musial opuscic swoj dom i bigal w kolko w miejscu zdarzenia. Gdy silniejszy odpuscil, wreszcie powrocil do muszelki. dziwnie wyglada taki goly krab przypomina troche larwe obcego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, naprawde przypomina facehuggera i to bardzo :(

Marx moje maja czasami kilka dni przestoju ale zeby tydzien.... mialem kiedys takiego, tydzien sie nie ruszal a potem zdechl :(


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się właśnie obawiam, że mi tez padł - nie wiem co jest nie tak :/ - jeżowiec cały czas buszuje, korale rosną aż miło, Błazenek zdrów jak ryba :( a pustelnika już drugiego tracę w ten sposób??

Co może być przyczyną??

glonów miał wszelakich do jedzenia, podkradał też płatki frenatusowi więc z głodu nie padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugi krab niebieskonogi mi padł potygodniu od wpuszczenia, akwarium mam zalene 1,5mca od startu piach żywy woda 50% żywa , skała odgazowana, bakterie na start i po dwóch tygodniach ponownie, , kończy się dojrzewanie, no3 poniżej 10, kh 9, miękasy rosną, ślimaki ok, a dwa kraby padły po tygodniu od włożenia , czy ktoś miał podobny przypadek? używam wody demi z marketu czy może być felerna i mieć np jakiś jon metalu etc co zabija kraby?

Edytowane przez mikson75 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przypadek wygląda następująco kilka miesięcy temu wrzuciłem do nowego akwarium jednego pustelnika czerwononogiego który z powodzeniem przez ok miesiąc konsumował co popadło czuł się świetnie po kilku miesiącach dokupiłem mu dla towarzystwa kraba Calcinus elegans , przez ok miesiąc było wszystko w porządku do czasu aż zajrzałem do akwarium pewnego wieczoru ,i zastałem pływające kawałki kraba czerwononogiego , oraz kawałki tego nowo zakupionego , pomyślałem coś im zaszkodziło coś jest nie tak , po kilku dniach zobaczyłem Calcinus elegans-a w muszli czerwononogiego i jego starą pusta muszlę , jak najszybciej dosypałem kilka pustych muszli niestety od miesiąca nie widziałem już śladu po czerwononogim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojemu pustelnikowi coraz bardziej wydłuża się okres nieruchawości przed wylinką, nieraz i tydzień stoi w miejscu , potem ma wylinkę i po jakimś czasie znów śmiga po akwarium, ale dawniej był zdecydowanie bardziej ruchliwy. Być może czegoś w wodzie jest za dużo lub za mało ? W kwestii jodu to krewetki przechodzą wylinki zupełnie normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.