Skocz do zawartości
Harari

Szukam osób mających Deltec HLP5250

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie szukam osób mających pompę Deltec HLP5250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi ta pompka od roku.


160x60x60 ,sump 100x40x40, deltec hlp 5250,deltec TS1060s, mixer KM500,IKS Aquastar z dodatkami, dozownik aquastar4pro,lampa Arcadia series3-3x250W HQI(BLV14k)+2x80W actinic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ta pompe juz chyba z dwa lata,ale ostatnio chyba mi jaki piasek lub kamyczrk wpadl no i os sie ukrecila,teraz trzeba kupic nowa,ale do tej pory pracowala bez zarzutu,mam jeszcze jedna 4745 zz interwalem to jest bajer,mieli wode i ladnie fale robi,wawebox sie chowa.polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gregor.gg :

...mam jeszcze jedna 4745 zz interwalem to jest bajer,mieli wode i ladnie fale robi,wawebox sie chowa.polecam

;):googleye:googleye

Ja też mam Delteca z interwałem oraz waveboxa i mam conajmniej odwrotne wrażenia. Wavebox (o ile się wprowadzi wodę w tzw. rezonans) robi większe "zamieszanie" niż 2 sztuki pomp Tunze 6200 więc bardzo proszę pisać o faktach bo potem takie opinie są powielane i robi się niezły kocioł informacyjny.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu, a jakiego masz waveboxa? Bo jakoś tak mnie ostatnio zaczęło to rozwiązanie ciekawić;)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jest tylko jeden "prawdziwy" dostępny - Wavebox Tunze. Sa pokazy mniejszych na targach ale znając życie i pęd firmy (Tunze) do wprowadzania nowości możemy się spodziewać najwcześniej za rok zmian ;)

Skrzynka jest duża i brzydka ale dostajemy brak martwych sref w zbiorniku. Ja go wsadziłem z tyłu baniaka (na czarnym tle) i jest "git" ;)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zbiorniku już nie, ale w następnym pokuszę się o takie cosik chyba bo z tego co widziałem na Youtube koralowce są fatygowane wodą podobnie jak w naturze. Powiedz mi tylko jakie są wachania poziomu wody i czy plusk jest duży, tak w miarę obiektywnie z tym pluskiem ;)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom wody zmienia się o kilka cm (u mnie ok. 3-4 cm). Czym mniejsze akwarium tym można uzyskać wyższą falę. Plusk jest ale jak się pokombinuje to można go nieźle zniwelować. Trzeba obniżyć poziom wody w zbiorniku aby fala nie uderzała o wzmocnienia poprzeczne akwarium i troszeczkę wyciszyć komin. Ja doszedłem do jako-takiego spokoju.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już nowy wavebox Tuze zajmuje znacznie mniej miejsca ale jest do mniejszych akwariów był na targach.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Wyższej niż 3-4 cm to bym nie chciał, ale to pewnie jest do wysterowania. A jak myślisz czy w moim zbiorniku (150x50x50) ten wynalazek załatwiłby całą cyrkulację? Skała jest poukładana dość przestrzennie z dużą ilością zakamarków więc teoretycznie przy zmianie poziomu wody zawirowania powinny byc dość duże, teoretycznie...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb - zawirowania to my dzis bedziemy mieli na rybach z Walkerem:D


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś nie będą brały, ja to wiem, dlatego nie jadę:D:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb :

Hmmm... Wyższej niż 3-4 cm to bym nie chciał, ale to pewnie jest do wysterowania. A jak myślisz czy w moim zbiorniku (150x50x50) ten wynalazek załatwiłby całą cyrkulację? Skała jest poukładana dość przestrzennie z dużą ilością zakamarków więc teoretycznie przy zmianie poziomu wody zawirowania powinny byc dość duże, teoretycznie...

Pozdrawiam

seb

Moim zdaniem powinna być dodatkowa pompka (pompki) do wydmuchiwania detrytusu. Wevebox porusza wodą prawo-lewo o kilka (kilkanaście) centymetrów i efekt raczej jest taki, że detrytus też się tak "buja" :D

Teraz mam 1 Waveboxa i 1 pompę Tunze 6200 - jest naprawdę nieźle :D dużo lepiej niż przy zestawie: 2xTunze 6200 (2x20 000l/h) + Vortech (12 000 l/h) + Koralia (4000l/h)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyłuszczenie zagadnienia:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gadam z... Już Wy wiecie z kim :D


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu a jak wyglada sprawa poziomu wody w kominie? Nie zmienia to sie zbytnio powodujac chlupanie, siorpanie itd? Posiadam akwarium dlugosci 200cm, komin zewnetrzny na bocznej scianie i jestem bardzo ciekaw czy sprawiloby sie u mnie takie rozwiazanie. Moze cos doradzisz?

Pozdrawiam

Krzysztof


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się ładnie rozgadaliście zgodnie z tematem mojego pytania ;-). Na szczęście pompka już kupiona i mogę "se sam sprawdzić" :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.