Skocz do zawartości
Tom

Koral - delikates czyli moja walka z zarlokami "na krzywy ryj"

Rekomendowane odpowiedzi

Chlopaki i dziewczyny, pewnie ktos ma u siebie tego korala

img1679rj5.th.jpg

powiedzcie mi, czy on u was jest rowniez ogryzany przez wszystko co sie rusza?

stal sobie u mnie na skale, 2 dni pozniej patrze, caly pien bez tkanki. mysle sobie - leci. ale zastanowil mnie nieregularny ubytek tkanki. wiec zaczailem sie z latarka i prosze - wieloszczet sobie go w najlepsze ogryzal. dalem go na dno akwa, zregenerowal sie, postawilem go w drugi koniec baniaka na skale, dwa dni pozniej, znow biale plamy, inny robal, taki dlugi i bez wlosow, wygladajacy na dzdzownice, ogryzal go sobie jak krolik marchewke. pogodzilem sie z bedzie musial siedziec na piachu, postawilem go tam i sie spokojnie regenerowal. a dzis zauwazylem jak moj zoltek mu polipy skubie. no ludzie, to juz jakas paranoja, spsow w bani troche mam i ZADEN nie jest nawet raz skubniety przez NIC. tylko na tego jednego sie wszystko co zyje rzuca. ktos ma podobne doswiadczenia?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką na stanie i nikt jej nie podgryza. Ładnie u Ciebie wystawia polipy, o której robione zdjęcie ?


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis, okolo 16:30. koral na tamten swiat sie nie wybiera, wypuszcza kupe malych nowych polipow wiec najwyrazniej to ogryzanie nie robi na nim wrazenia ale wkurzajace jest to ze zebrasoma tez podskubuje polipy. tego jeszcze nie grali w zadnym filmie chyba zeby zoltek korala ogryzal. ten glut na zdjeciu to nie sluz z korala, siedzi mi w jednym ramieniu jakis symbiont ktory wypuszcza takie cos i lowi nim pokarm, jak te osiadle slimaczki.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem pięknego A.lineatusa - ślicznie odgryzał polipy sps'om - niestety dostał auta.

Dziś Naso lituratus odgryzł zielonej akroporce 1 cm świeżutkiego przyrostu - i co mam z nim zrobić ??? jest w super kondycji i je z ręki. Chyba to już tak ma być ... jak nie z tej mańki to z drugiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, mam bardzo podobna Acre i traci regularnie tkanke u podstawy pnia. Tez juz myslalem ze leci ale nie, ma sie caly czas w miare dobrze, czasami jej ta tkanka odrasta, czasami ubywa, generalnie koral rosnie ale fakt ze najslabiej ze wszystkich moich SPS-ow, i do tego czesto "bez powodu" pokazuje parzydelka, czego inne moje SPS-y raczej nigdy nie robia. Zaczaje sie zaraz z latarą i sprawdze, bo moze faktycznie cos ja podgryza :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aquamaniac,może pH masz za wysokie?

Jakiś czas miałem ponad 8.3- polipy słabo się otwierały,małe ubytki tkanki na dole; po zejściu do max.8.18 wszystko wraca do formy.


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neh, na chwile obecna u mnie ph = 8.5 i wszystkie spsy maja wyciagniete polipy, nic nie bieleje bez pomocy zarlokow na krzywy pysk


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh, syzyfowa praca z tym carduus. zregenerowal sie, zaryzykowalem i postawilem go na skale i znow w dwa dni cos go podgryzlo. do tego litophyton sie na niego "obalil" w nocy co tez mu na zdrowie nie wyszlo. teraz znow stoi na piasku (regeneruje sie juz chyba po raz piaty u mnie) i chyba juz tam zostanie. Co ciekawe - mam teraz w tym samym miejscu postawiona monti, ktora miala byc niebieska a jest brazowa (to ta cholerna "nasza" dostawa gdzie wszystko przyszlo brazowe) i chcialem ja sobie usunac z widoku i jej nie przeszkadza ze litophyton ja co chwile dotyka - zamyka polipy na chwile a jak drzewko sie cofnie - znow otwiera. cadruus momentalnie zbielal.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.