Skocz do zawartości
Zatorek

Pokarm

Rekomendowane odpowiedzi

1.Czy można pokarm dla ryb przygotować rano ( płatki, mrożonki ) i przechowywać np. w lodówce czy trzeba przed każdym karmieniem przygotowywać mieszankę?

2.Wiem, że ukwiał można karmić krewetkami koktajlowymi. W sprzedaży są gotowane/zamrozone - czy takie mogą być?

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob sobie mieszanke, wloz do foremek, zamroz i o prostu przed kazdym kamieniem odlamuj kawalek "czekoladki" i siup do baniaczka :D Ja robie jeszcze inaczej, mam taki stary jak patent z czasow slodkiego, kiedy to pokarm trzeba bylo najpierw samemu zlapac a potem zamrozic :D Ech, to byly czasy, z siatką na rozwielitki... ale do rzeczy. Bierzesz pokarm mrozony, najlepiej oczywiscie jak najwiecej rodzajow: male krewetki, kryl, ikra ryb i skorupiakow, cyklop itd... wszystko rozmrazasz, pluczesz dokladnie i mieszasz. Mozna dodac troche witamin, aminokwasow, czosnku, co tam kto lubi. Nastepnie mieszanke wylewasz na plaskie talerze, grubosc warstwy wedle Twojego uznania. Wszystko zamrazasz a po wyjeciu lamiesz sobie na kawaleczki dowolnej wielkosci. Moze i troche zachodu z tym, zapachy tez nieciekawe ale IMO taka babranina to wlasnie esencja akwarystyki :D Po slodkim mi tak zostalo ze robie sobie zawsze swoj wlasny pokarm, wrzucam sobie po prostu kosteczke do akwarium, nie musze sie bawic w zadne rozmrazania, plukania itd... zrobie to raz i mam spokoj na klika miesiecy :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaManiac, a co z problemem że nie należy zamrażać ponownie produktów już raz zamrożonych?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...wszystko rozmrazasz...

Myślałem' date=' że jak się już "mięsko" rozmrozi to nie można go ponownie zamrażać. Dla mnie bomba :D

...wrzucam sobie po prostu kosteczke do akwarium...

Ta kosteczka musi się rozmrozić czy wrzucasz prosto z zamrażalnika ?

Jak płukać pokarm?

Kupię jeszcze kilka mrożonek i tak zrobię :D


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb coś Ci się pokręciło:DProdukty ponownie zamrożone są szkodliwe tylko dla ludzi.ponowne zamrażanie przyspiesza rozwój bakterii:)


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatorek: bez przesady :D

a ukwiala nie kazdego trzeba karmic, moj e.quadricolor raz w ciagu roku chyba dostal krewetke (chcialem zobaczyc czy zje), i zywi sie tym co z pokarmu dla ryb wylapie, i urosl do prawie 30cm (kilka dni temu sie podzielil, wiec chyba nie jest mu zle) - jakbym go karmil to pewnie by mi wyszedl z akwa :D


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No problem niby teoretycznie istnieje, z tym ze ja nie jestem z stanie znalezc jakis rozsadnych argumentow przeciwko szybkiemu rozmrozeniu i ponownemu szybkiemu zamrozeniu. W ciagu tych kilku minut nie zdarza zajsc praktycznie zadne procesy gnilne. Jesli wszystko zostanie szybko ponownie gleboko zamrozone... w kazdym razie ja tak robie od lat, w sumie rzeczywiscie nikogo nie namawiam bo jest to niby "niezgodne z zasadami", ale w kazdym razie ja tak robie i chcialem tylko przedstawic ten patent, zreszta nie ja go wymyslilem, jest stary jak swiat. Wiem ze akwarysci w Niemczech takze stosuja z powodzeniem te metode, w gazetach niemieckich bylo troche na ten emat w kontekscie karmienia Anthiasow, zeby to jakos maksymalnie uproscic ale zeby ryby dostawaly jak najczesciej jak najbardziej urozmaicony pokarm. Bo wiadomo ze nie zawsze sie chce rozmrazac co chwile, plukac i mieszac, wiec sobie niektorzy hodowcy Anthiasow tak wlasnie ulatwiaja zycie, ze robia wlasne mieszanki. Bo mieszanki kupne w sklepie sa jednak delikatnie mowiac "bogate" w fosforany :D

@Zatorek plukanie jest faktycznie dosc upierdliwe :D ja po prostu plucze kilka razy a filtruje przez gazę. Taki patent jeszcze: pokarm pochodzenia morskiego plucze w slonej wodzie, bo inaczej osomoza rozwali dokumentnie to co nie zostalo jeszcze rozerwane w procesie rozmrazania - i bedzie paćka a nie pokarm. Co do rozmrazania przed skarmianiem to naturalnie, do pojemniczka troche wody z akwarium, do tego wrzucic kostke i za pare sekund jest rozmrozona, zawartosc wlać i podziwiac :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że mamy podobne podejście do łamania zasad. Takimi "połamanymi" zasadami akwarystyka stoi :D


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AquaManiac czyli wrzucam mrożonki do pojemnika, zalewam wodą, delikatnie mieszam i następnie przepuszczam przez gazę i tak kilka razy? Dobrze rozumiem?

Kurcze, przy jedzeniu dla dziecka nie ma tyle roboty jak przy rybkach :D


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiete slowa Seb, ja ostatnio daje malo rad, bo jakbym mial sie opierac na wlasnym doswiadczeniu i proponowac swoje rozwiazania to... :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatorek ale to jest wlasnie jednorazowa robota a potem masz spokoj na pare miesiecy :D

Co do filtrowanie to dokladnie tak robie: wlewam wody, mięszam i filtruje przez gaze, i tak kilka razy, zmierz sobie fosforany w tej wodzie ktora plukales mrozonki :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do płukania może być przefiltrowana woda z akwarium, np. po podmianie ? Aż się boję jaki będzie wynik fosforanów :D


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz płukać w wodzie z akwarium, byle nie w akwarium. nabierz sobie trochę swojej wody do jakiegoś naczynia i w niej płucz, głównym problemem jest to żeby "seryjna" woda z mrożonek nie dostała się do akwarium.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że mam jasność :D Czy krewetka tygrysia też się nadaje na pokarm? Oczywiście po uprzednim rozdrobnieniu.


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.