Skocz do zawartości
Zatorek

Odczepiony grzybek

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem skałkę z grzybkami i jeden w trakcie transportu się odczepił. Czym go przymocować do skały, bo jest mały i co chwilę porywa go prąd wody. Nie mam go gdzie położyć żeby się spokojnie przytwierdził. A może wyłączyć na jakiś czas cyrkulację albo wyciągnąć jakąś małą skałę do pojemnika z wodą?

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gumka albo igła - nic mu nie będzie


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gumką to rozumiem ale igłą?? Chyba nie taką do szycia? Mam go przebić? Biedny grzybek :D Jak długo powinien być przyczepiony gumką lub igłą?


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

igla, ale taka lekarska - nie rdzewieje, przybij i zaczekaj az przyrosnie - kilka dni wystarczy


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

igla do strzykawek to kilkanascie groszy koszt, a dziala rownie dobrze :D


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co oni Ci radza hehe kup klej w klika skund przykleisz np z tej aukcji
Używałeś tego kleju? Nie mów mi że jest łatwiejszy w użyciu niż igła. Chyba że ktoś lubi utrudniać sobie życie :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak a`propos klejow, to zawsze sie zastawialem, czym rozni sie np zel grotecha od zwyklej kropelki czy innego cyjanoakrylowego kleju, oczywiscie poza cena :D , bo zapachem to nie za bardzo :D


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzybki przyszpilone igłą lekarską przyrastają do skały w ciągu tygodnia i napewno jest to łatwiejsze niż zabawa z klejem.

Zatorek nie daj się wpuścić w maliny:)

pozdr.Marek


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MateuszD :

tak a`propos klejow, to zawsze sie zastawialem, czym rozni sie np zel grotecha od zwyklej kropelki czy innego cyjanoakrylowego kleju, oczywiscie poza cena :D , bo zapachem to nie za bardzo :D

niczym, całkowicie niczym, oprócz ceny, jak się domyślam

a klejów cyjanoakrylowych używałem do klejenia wszelkich koralowców miękkich kilkanaście razy i tak: jest to o wiele łatwiejsze niż igła, szczególnie jeśli chodzi o koralowce z, nazwijmy to, pniem jak cladiella sarco, xenia itp

a na pytanie dlaczego łatwiejsze odpowiadam: wyciąga się koralowca tylko raz, po raz wtóry nie trzeba, dlatego że nie trzeba usuwać igieł


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co wyciągać korala żeby wyjąć igłę???:D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabialem temat z iglą i tez nie bylem za bardzo zadowolony,igly czesto wypadaly i wlatywaly za skaly.Bardzo czesto wogole nie szlo igly wbic w skale.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prostym patentem jest wlożenie małej skalki do szklanki lub czegos podobnego zalanie woda z akwa, włożenie grzybka do srodka tak aby lezal na skalce i pozniej wstawieni szklanki do akwarium gdzies na dnie. to zapobiega porywaniu grzybka przez prąd wody i ma tą zaletę, że grzybek przykleja sie do skałki nawet w ciągu kilku godzin. wada jest taka, ze kawalek skalki moze miec rozmiar taki jaki sie zmiesci do szklanki czy co tam akurat zostanie uzyte jako pojemnik.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operacja z igłą trwała ok. 10 sek. Igła weszła w skałę prawie jak w masło, widać trafiłem w jakiś mikro otwór :D Z klejem chyba dłużej bym się bawił.

@kaziko kombinowałem żeby wyjąć skałe ale akurat ta do której jest już przyczepiony grzybek jest "nieruszalna" :D

Pzdr i dzięki

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja przytwierdzałem swoje za pomocą zwykłej wykałaczki i gumki i też dało radę.


40L panel, 160L główny, 22kg LR, Atman AT-203 2000l/h, 2x Marea Stream 2400l/h, A-S 300l/h, odpieniacz AM Midiflotor, 4 x 39W ATI T5, miękkie i twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"tak a`propos klejow, to zawsze sie zastawialem, czym rozni sie np zel grotecha od zwyklej kropelki czy innego cyjanoakrylowego kleju, oczywiscie poza cena :D , bo zapachem to nie za bardzo" - no wiec niczym sie nie rozni, powiedzial mi o tym osobiscie pewnien producent "firmowego kleju do korali", konkretnie wlasciciel "All Marine". To po prostu zwykly, najzwyklejszy Super Glue. Nie inaczej jest z klejami dwuskladnikowymi, to sa tez zwykle kleje epoksydowe, z tym ze tu juz roznia sie one zdecydowanie jakoscia.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.