Skocz do zawartości
axel32

tuf wapienny

Rekomendowane odpowiedzi

tuf wapienny ile moge go mieć ,jakie ma zalety - aj akie wady i najważniejsze gdzie moge go kupić przewertowalem tyle ale nigdzie nie widze w sprzedaży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jedna zaleta - cena. Reszta - same wady: ciężki, może być z domieszkami, konieczność dobrego zdezynfekowania. Zycie pojawia się na nim po ok. pół roku w ustabilizowanym akwa. Jednak pierwsza zaleta powoduje, że stosuje się go często w połaczeniu z żywą skałą do budowy "rdzenia rafy". Bywa w zoologach od 7zł za kg. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur, masz na mysli bakterie denitryfikacyjne czy zycie wyzsze: gabki, algi etc....?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy

miekie korale na nich tez rosną ;w jakich sklepach wysyłkowych?? bo nigdzie nie moge znaleść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bydgoszcz to wieś i dorszczyzny to tam nic nie matylko 2 akwa i to jako expozycjestego co widze to prywatne osoby maja 100 bogtszą flore i faune

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam na myśli życie wyższe, na początek glony, gabka czerwonobrunatna też się osiedla, drobne rurówki. Oczywiście to idzie z "rozsadnika", czyli żywej skały. Miękkie też można przeszczepiać na tuf, ale tak jak napisałem skała musi swoje odleżeć w "zanurzeniu". Bydgoszczy nie znam, jestem z 3-miasta; tutaj to jest w sklepach w cenie 7-15 zł za kg. W necie prawdę mówiąc nie widziałem, może poprostu nikt nie kupuje ze względu na wagę. Bo porównując do "żywej" to jest ok. 2.5-krotnie cięższy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszkam 120km od 3miasta

i widze ze lepiej przyjdzie mi jechac autem niz zakupic wszystko paczka bo wyjdzie ciezka paczunia :D

a do 600 troche tego wejdzie gdzie znajde dobre sklepy wiem ze jeden jest blisko oceanarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquarius ma ceny z Księżyca. Najlepiej wziąźć książkę telefoniczną i podzwonić po zoologicznych, ewentualnie hurtowniach. Ja osobiście kupowałem w hurtowni Elba(było to 5 lat temu, czasy się zmieniły),potem na Świętojańskiej w Gdyni, ostatnio w Rumi (jako, że tutaj mieszkam). Ewentualnie mogę sprawdzić w Rumi w poniedziałek, kobieta kiedyś prowadziła "morskie", bardzo możliwe, że został jej zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurcze zaskoczyles mnie pomocą tego bym sie, niespodziewał :D to niejest az tak pilne ponieważ akwa przywiazą mi 30.12 ale napoczatku stycznia wybiore poniewaz zamierzam zrobic duze zakupy tuf sprzet,odpieniacz,pompe itp ale chetnie nawiaze kontak w jakiej cenie mają jescze musze z kleic sump ale tuf moze moczyc siewidze ze czeka mnie ciezka praca i kosztowna pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurcze zaskoczyles mnie pomocą tego bym sie, niespodziewał :D to niejest az tak pilne ponieważ akwa przywiazą mi 30.12 ale napoczatku stycznia wybiore poniewaz zamierzam zrobic duze zakupy tuf sprzet,odpieniacz,pompe itp ale chetnie nawiaze kontak w jakiej cenie mają jescze musze z kleic sump ale tuf moze moczyc siewidze ze czeka mnie ciezka praca i kosztowna pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kwestii zakupu tufu dobrze byloby dla Ciebie skontaktowac sie z sklepem okaz w oliwie (slodki ale pewnie sprowadza tuf z niewielkim narzutem) lub z Przemkiem, sprowadzal tuf dla jednego z Nas, na pewno sprowadzi i dla Ciebie, co do cen w sklepie przy oceanarium to ceny sa z.....Marsa;) ale zapytac przeciez nie zaszkodzi


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz moze jakies namiary na ten sklep czy maja stronke netowa/

a na dno do takiego zwir czy

piasek cos taniego bo i tak zyly se wypruje dotej 600mamzamiar trzymac ze3 skrzydlice jezowce i

miekkie korale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o tuff wapienny to wcale nie jest on ciezki i nadaje sie swietnie do akwarium rafowego. Jest bardzo porowaty i stanowi swietne podloze dla bakteri, alg wapiennych itp.

Wiekszosc z was myli tuff wapienny z wapieniem drazonym, ktory jest ciezki i nie nadaje sie do rafy. Czesto zawiera fosforany ktore moga sie uwolnic i spowodowac plage glonow.

WAPIEN DRAZONY

lochgestein1.jpglochgestein4.jpg

TUFF WAPIENNY

ma_tuff_ka1.jpgma_tuff_ka2.jpg


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeżeli chodzi o mnie, to wydaje mi się, że jeszcze jestem w stanie rozróżnić wapień drążony, tuf wapienny (zwany martwicą wapienną), tuf wulkaniczny i tufit (o który zdaje się chodzi panu Bolesławskiemu pod pojęciem tufu wapiennego). Różnica pomiędzy tufem wapiennym a tufitem jest zasadnicza. Tuf wapienny jest to wapień chemicznego pochodzenia, powstający najczęściej jako osad źródeł twardych wód krasowych. Natomiast tufit jest skałą osadową ale pochodzenia wulkanicznego, powstałą w dnie zbiornika wodnego z opadłych pyłów wulkanicznych, piasku, iłów i szczątków organicznych. Wszystkie skały posiadają domieszki, w mniejszym lub większym stopniu. Axel, pytałeś o tuf wapienny, i informacje, które tobie podałem dotyczą tej skały. Tufit również jest dostępny, ale bywa rzadziej i jest droższy. Jest również dość ciężki (min. 2-krotnie od "żywej"). Tak więc, w konfrontacji z "żywą" tufit moim zdanien wypada blado, bo za te same pieniądze wypełnisz akwa słabszą gatunkowo "żywą". Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie obsady - chcesz hodować skrzydlice. W Aquariusie są zdrowe i ładne okazy. I choć zabrzmi to jak herezja, bo właściciel nie ma dobrej "prasy" przynajmniej na tym forum, to idzie się z nim dogadać, oczywiście jak jest się zdecydowanym. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wspaniale dzieki za odpowiedzi i pomocne rady bez netu i forum nie zalozyl bym morszczyzny bo zbyt malo wiedzy jest dostępnej mam jescze pytanko mialem stronke sklepu z morsczyzna w plocku bardoz duzo ryb morskich z niskimi cenami ale niemoge znalesc tego sklepu napewno ktos ma ten adres skrzydlice mieli po70 a blazenki juz od30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.okaz.com.pl

co do skrzydlic w aquariusie to trudno sie nie zgodzic z Arturem, sa ladne, silne, a przede wszytskim naprawde po kwarantannie, jedna plywa juz tak ok 2 m-cy, dodatkowy plus: jest dosyc duza, akurat do 600 litrow bedzie dobra


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za nim bede ją mógł kupic to pewnie na swieta wielkiej nocy za nim wszystko dojrzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprawdziłem. Ma ok.40 kg po 8 zł. Nawet niezłe kawałki. Ale sam posprawdzaj telefonicznie. Trudno, żebyś zbierał w kilku miejscach w obcym mieście. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc jeszcze sie odezwe po adresy i na pewno z kilkoma pytaniami pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam nie mam morszczyzny i nie zamierzam narazie zakladac ale na tym forum znajduje wiele tematów ktore mnie interesuja także tuf wapieny. w akwarium hoduje tropheusy z jeziora tanganika i w polowie stycznia planuje zmienic wystroj na wapienny troche wapieni juz zgromadzilem ale nigdzie w mojej okolicey nie moge dostac tufu:(

moze wy znacie jakeis adresy.

mieszkam w Łukowie(woj. lubelskie) interesowaly by mnie adresy z moich oklic lub okolic Warszawy lub Lublina

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.