Skocz do zawartości
hajtaler

jaka ekipa sprzatajaca

Rekomendowane odpowiedzi

powoli zastanawiam sie nad ekipa sprzatajaca do moich 180l co polecacie?

mysle ze jakas krewetki i slimaki ale jakie?

czy taki zestaw nie bedzie za duzy

http://cgi.ebay.co.uk/Marine-clean-up-crew-pack-hemits-snails-mixed-species_W0QQitemZ170228549218QQcmdZViewItem?_trksid=p3286.m20.l1116


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee kraby..nie lubię krabów...są takie hmm takie..krabowate:clowning juz wolę ślimaki a jest ich też duża rożnorodność


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ale jakies konkretne gatunki nazwy:D


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie turbowate są ok. Nie wiem jak u innych ale u mnie dużo lepiej zasuwają gloniska ślimaki typu Strombus niż Trochus czy Tectus. Ale trochusy/tektusy też są ok.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho postaw na jakieś ślimaki, ale także bez przesady, ja w 270 litrach i przy 35 kg skały mam ich 5 (nerita, turbo sp, 2 trochusy i 1 wyglądający ja winniczek - nie znam nazwy :D ) do tego 2 strombusy na powierzchnie piasku i jeden nassarius pod powierzchnię; do tego jest tylko 1 krab, niebieski, ale raczej ze względów estetycznych, kraby to oczywiście glonożercy, użyteczne przy usuwaniu resztek pokarmów - także, ale jeśli brak im pożywienia (lub domku) zaczynają polowanie...na ślimaki zazwyczaj :D jeśli już kraby to albo czerwone, albo jakieś maluszki, w miarę niegroźne


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje ślimaki widnieją w stopce;) czyli turbo-lata po skale i szybach i coś tam zmiata- mniejsze glony raczej- ślimak podstawoy;) strombus-prześmieszny ślimak- ryje w piasku ale też liże szkło;) mitra papalis- piękny ozdobny ślimak o muszli w pomarańczowe kropy- siedzi zakopany w piasku, a może jeszcze dołożę sobie jakiegoś glonożernego ślimaka;)


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki a moze jakas krewetka


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z krewetek lysmata amboinensis (chyba jakos tak sie pisze :D) - u mnie poza slimakami i krabami byly 1-szymi mieszkancami, bardzo sie oswoily, ze trzeba je odganiac przy pracach w akwa :D


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krewetka czyszcząca nazywa się tak bo czyści...ale ryby z pasożytów ( o ile się czyścić dzadzą)czy są krewetki sprzątające akwa z glonów resztek pożywienie hmm nie wiem, moja coś tam dłubie w piasku ale raczej na obiad załapuje się przy okazji karmienia ryb


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha dzieki ale tez bede chcial jedna no moze dwie

czy red blood krewetka bedzie ok


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile się nie myla pytasz o Lysmata debelius. są ładne choć podobno płochliwe i wstydliwe :D.

polecam lysmata amboinensis. te są cały czas na widoku i tak jak pisał MateuszD, szybko się oswajają. to mówię z autopsji :D


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to jest slimak,jak mozna polska nazwe i czy mozna z koralami to chowac

http://cgi.ebay.co.uk/Marine-algae-eating-rock-urchin-4-7cm_W0QQitemZ180252158051QQihZ008QQcategoryZ66788QQtcZphotoQQcmdZViewItemQQ_trksidZp1742.m153.l1262QQ_trksidZp1742.m153.l1262

a wiec mam ekipe sprzatajaca co wy na to

Astraea Turbo Snails 3x

Cerith Snails 3x lub Nassarius Snails ktore lepszy

Dwarf Blue Leg Hermits 2x

Scarlet Reef Hermits 2x

Peppermint Shrimp 1x


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Magda

"czy są krewetki sprzątające akwa z glonów resztek pożywienie " z glonow to raczej nie bardzo, ale zapewniem Cie ze L. Wurdemanni doskonale sprzata akwarium z resztek pokarmowych, ktore sie dostana gdzies pod skalki. Z reszta dadza sobie rade wieloszczety, pustelniki itd... W zasadzie jesli chodzi o tzw. "ekipe czyszczaca" to chodzi glownie o czyszczenie z glonow, resztki pokarmowe - o ile nie sypiesz tego pokarmu nie wiadomo ile - zostana dosc szybko zjedzone przez rozne wieloszczety, kielze itd... o krabach nie wspomianajac :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastepne pytanko czy mozna na raz wpuscic ekipe sprzatajaca ta co napisalem na gorze czy tez trzeba powoli


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nastepnym tygodniu zamawiem ekipe sprzatajaca i mam jeszcze jedno pytanko jak je zaadoptowac do zbiornika tzn.

metoda kropelkowa czy ta druga co wlewa sie wode do worka


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kropelkowa


40L panel, 160L główny, 22kg LR, Atman AT-203 2000l/h, 2x Marea Stream 2400l/h, A-S 300l/h, odpieniacz AM Midiflotor, 4 x 39W ATI T5, miękkie i twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym karmicie slimaki i kraby jak nie ma juz glonow bo mi sie koncza i cos chyba trzeba kupic


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno ktore slimaki(rodzina i nazwa) sa kapiace w piasku bo piasek wyglada coraz gorzej


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wszystkie bezpieczne sa dla korali


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem dzisiaj VIBEX, OBSOLETA nassariusy slimaki czy ktos je ma u siebie


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie podlacze i chcialem sie spytac czy slimaki ngoszczelne sa bezpieczne dla rafy. Maja sliczne kolorki id niebiekiego do rozowego z jakims piuropuszem na glowie :( fajnie to wyglada. Wiecie cos na ich temat (np Chromodoris bullocki oraz Hexabranchus sanguineus)


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.