Skocz do zawartości
MateuszD

zmiana swietlowek

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj przyszla lampa piekne cudo ale teraz musze sie zastanowic co tam wsadzic mam jedna Actinic 2 x biala 16000K i reszta tez biale 10000K i je musze wymienic ale na co, wiem ze pisane bylo wyzej ale moze ktos poda nazwe dobrych swietlowek i ich odmiany


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam FaunaMarin AquaScience Duo, jesli ktos lubi bardziej niebiesko. Jest to swietlowka bardziej niebieska od swietlowek "Spezial" i na oko troche jasniejsza. Jesli zas chodzi o niebieskie swietlowki, to chyba nie ma zadnej roznicy, mialem juz rozne: Giesemanna, ATI a teraz mam od niedawna AquaMedic i wszystkie swieca na oko tak samo, chociaz mam wrazenie ze AquaMedic swieci jasniej niz inne aktyniczne! Nie wiem, moze mi sie wydaje, bo wymienilem niebieskie po dosc dlugim czasie, ale kiedys u Blazeja juz zwrocilem uwage na to, ze niebieski AquaMedic mial szczegolnie ladne i jasne swiatlo. Jestem z mojej kombinacji bardzo bardzo zadowolony, wreszcie znalazlem to czego szukalem :) Jest dosc niebiesko ale bez przesady, widac pelne spektrum kolorow, swieci sie nie tylko zielony ale praktycznie wszystkie kolory teczy. Zrobie zdjecia i porownam z poprzednim oswietleniem (2xArcadia White 1400K, 2x Gissemann Blue) ale na pewno wyjdzie sporo lepiej, wrazenie po wymianie swietlowek bylo: WooowwW!!! tego wlasnie szukalem caly czas :) Obecnie mam 2x39W AS Duo i 2x39W AM Blue na zbiornik 100x40x40 i jest idealnie, w gornych partiach wystarczajaco swiatla dla SPS-ow, w dolnych dla LPS-ow, Zoanthusow i Ricordei, troche w cieniu stoi Euphyllia i tez wyglada na zadowolona. Korale generalnie wyciagnely mocniej polipy do nowego swiatelka i nabraly jeszcze troche pigmentu :) Tak wiec goraco rekomenduje ww. swietlowki, jesli ktos lubi troche bardziej niebiesko, ma sie rozumiec.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arcadia jak sie sprawuja te swietlowki bo w uk bardzo popularne


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy uzywa ktos takiego ballastu http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=220258542835&ssPageName=STRK:MEWA:IT&ih=012 bo niestety krotko sie cieszylem ta lampa 2 balasy juz poszly i zostaly 4 swietlowki

a i jeszcze jedno czy ballast 2x54w bedzie dzialal z 2x39w czy bedzie palil swietlowki

hallo chlopaki pomocy jutro chce zone wyslac po niego


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arcadia osobiscie nie podoba mi sie za bardzo, biale swiatlo jeszcze ujdzie, ale niebieskie to praktycznie juz superaktyniczne, nie kazdemu sie to podoba. Chcialem sprobowac tej Arcadii, bo wszyscy tak zachwalali, ale mi sie za bardzo nie podobala i juz nie bede jej uzywal. W UK Arcadia jest bardzo popularna, bo to brytyjski producent :( Norma, w Niemczech najpopularniejsze sa niemieckie, w Anglii angielskie :(


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z T5 kupiłem sobie (wchodzą mi w pokrywę tylko 3):1xATI Actinic,1xATI Blue Plus,1xSylvania Coral Star,1xAM 10K i 3xAM 15K a z PC nie miałem specjalnego wyboru :D 2xArcadia 14K.I będę testował :( ,może wreszcie dojdę do upragnionej barwy :(

Co zauważyłem na razie:

Sylvania podoba mi się bardziej od ATI Actinic ,ma bardzo podobne światło do ATI Blue Plus jednak Blue Plus ma najfajniejsze światło.AM 10K przy 15K wygląda...żółto :D PC ,są w drodze tak ,że nic nie mogę o nich na razie powiedzieć.

Pozdrawiam

Ps.Czy wasze świetlówki też są zawsze gorące po wyłączeniu czy to raczej wina moich statów ?


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.