Skocz do zawartości
LUK4344

jak go złapać?

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety kiedyś kupiłem dascyllusa i pewnie jak każdy inny posiadacz tej rybyz mam w zbiorniku terrorystę, który ustawia nowe ryby po kątach.

No więc może macie jakąś metodę żeby go odłowić próbowałem już pułapki z butelki pet, podbieraka wędkarskiego, i haczyka - niestety mój osama jest wyjątkowo inmteligętny.

Poradźcie coś


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie niby ryby on Ci przestawia po kątach ? Rozumiem, że tylko mniejsze od niego i zestresowane ? Każdą nową wpuszczaj na noc po zgaszeniu światła (aby miała czas do rana się oswoić z otoczeniem itd.)Jeśli chcesz go złapać to niestety najlepszą metodą jest na "głodno" - więc przy karmieniu. Obserwuj też gdzie jest jego miejsce noclegowe - możesz mu to miejsce deko pozmieniać tak, aby i on czuł się nieswojo. No, a jeśli nie da się po dobroci -to możesz go tez trochę postraszyć to może mu się odechce :D W ostateczności kup ogromnąąąąąąąąąą skrzydlicę :D hehe. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zamierzasz z nim zrobić po odłowieniu ?:D Bo chyba nie "srebrnymi rurami do oceanu" :D


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gania wszystko co się rusza do tego stgopnia że ryby chowają się za skałami i padają po kilku tygodniach z głodu (tak było ostatnio z chromisem) kupiłem trzy z czego dwa nie dały się zdominować a jeden zastraszony siedział za skałami


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dascyllus to potwor :D Parka w duzym akwarium jakos tam sie zajmie soba, ale pojedynczy osobnik w akwarium takiej wielkosci jak twoje to masakra :D

Pamietajmy o podstawowej zasadzie: potecjalnie najbardziej agresywne ryby wpuszczamy na koncu!


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślicie ,ze dobrana parka Dascyllus'ów dała by żyć 1 babce w 98l ? (jak nie to bez babki bo uważam ,że te ryby są tego warte :D )


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

babka nie daje się tym terrorystom można śniało ją trzymać


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lipień to wbrew pozorom bardzo dobry sposób:Dkiedyś na bata odławiałem niechcianego pyszczaka:Dadrenalina jak na prawdziwym łowisku


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wędkę już też próbowałem, gdybym nie wyciągnął w porę to błazen byłby na kolację


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

garbiki wredne bestie mi zabił doktorka , magnifice i decorę , zrób pułapkę może wejdzie :) mój co prawda nie wlazł :) każda inna tylko nie on , za to dal sie złapać na haczyk taki mikro , tez miałem problem z innymi rybami przy połowach ; złapałem bicolora , błazny wyskakiwały z akwa za "wedziskiem" pomogła metoda prosta , z jednej strony baniaka ze strzykawki żarcie zeby zająć "ławicę" a garbika zdrugiej i cacy :) masz fotkę pułapki zrobionej na szybko jakieś 15 min pracy może mniej

koszt pojemnika na cukier to z 6 zł może kawalki pcv spienionego pewnie gdzies znajdziesz ( troche lipa z nim bo za lekkie i woda unosi , lepsza plexi ale gorzej ja obrobić ) jak widac pulapka skuteczna na pokolce i chelmona :)

puapkacf0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.