Skocz do zawartości
Gość

SUMP

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

po czasie zdecydowalem sie na zrobienie sumpa, pomiedzy sciana i akwarium mam przerwe jakies 30 cm i mam nadzieje ze tam uda mi sie go wcisnac, ale nie bardzo widzi mi sie demontowanie wszystkiego zeby wywiercic odplyw z akwarium, mozna to jakas ominac ?? czy moge zamiast tego dac np. 2 pompki, jedna do odplywu drugo do przyplywu ?? mial ktos podobny problem ? dziexy za odp!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastosuj pudełko przelewowe

900przelew2sd6.th.jpg

nie musisz nic wiercic wtedy, działa jak dziury w dnie i wklejony komin


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sprytne to pudełko. Ja też już żałuję, że nie mam ani panela ani sumpa. Trza będzie coś pokombinować :D

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz wynika że myślisz o panelu, nie o sumpie?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ja mam komin w akwarium :D

znalazłem to gdzieś w necie, można takie cuda kupić w sklepach niektórych, lub samemu zrobić


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 50 zl kupisz wiertla do szkla, +2 szyby na komin i masz :D

dlatego takie cudenka sa dla desperatow, ktorzy nie chca wiercic


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no sprytne, cos na tej zasadzie by mi pasowalo, zaryzykuje i postaram sie jakos sam posklejac, a jak wyjdzie mi lipa to kupie gotowy jak znajde.. a moze ma ktos jeszcze jakies inne, lepsze pomysly na pozbycie sie calego sprzetu z akwa i jakos logicznie i wizualnie dobrze go umiescic ?? pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,odpieniacz typu HOB (Hang on Back) czyli odpieniacz i panel w jednym :D ,wieszasz na tylnej ścianie akwarium i zmieścisz w nim grzałkę,oczywiście odpieniacz :D no i jakiś wkład na PO4 czy czego dusza zapragnie :D


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kumam jak działa te pudełko przelewowe...może je użyć gdy ma się wzmocnienie akwarium czyli takie podluże kawałki szkła przy krawędzi ???


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej stronie masz 2 do wyboru co prawda angielska ale taniej wyjdzie moze wysylaja do polski

http://aquatic-store.co.uk/marine/browse/171/overflow-boxes

http://stores.ebay.co.uk/KAMarines_W0QQfrsrcZ1QQfsubZ20461847QQtZkm

tu masz na ebay bardzo tanio ok 100 zl

zapytalem sie goscia czy wysyla do polski czekam na odpowiedz


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kosiara :

nie kumam jak działa te pudełko przelewowe...może je użyć gdy ma się wzmocnienie akwarium czyli takie podluże kawałki szkła przy krawędzi ???

zalezy jakie masz to wzmocnienie to co podalem linka ma przeswit 40mm


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubość szkła 10mm

Szerokość ramki 42mm

Ramka jest 1cm pod krawędzią...

a po co jest taki wężyk albo dziubek w tych p.przelewowych ? :D


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

służy do odpowietrzania.

Pudełko przelewowe działa na zasadzie lewara. Dla naszej wygody ma dorzucone dwie przestrzenie, jedną do zbierania wody z powierzchni i jedną do hm uniknięcia samo opróżnienia lewara.

Dzięki takiej budowie, pudełko jest niewrażliwe na obniżenie poziomu wody w akwarium (tak jak komin) - po podniesieniu poziomu wody zadziała automatycznie jak komin.

tyle że komina nie musisz zalewać na początek, a pudełko aby zastartowało musisz zalać i odpowietrzyć. Później, jesli pudełko jest dobrze dobrane, to samo się odpowietrza. (ze względu na szybkość przepływu nie dopuszcza do zbierania się bąbli)

a komin jest niewrażliwy na wydajność pompy (z wyjątkiem górnej granicy wielkości przepływu)

pomimo pewnych wad - jest dobrą alternatywą jeśli nie chcemy wiercić w kominie. I można przenosić do dowolnego zbiornika.


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ hajtaler Zdecydowanie nie polecam tego miejca: http://stores.ebay.co.uk/KAMarines_W0QQfrsrcZ1QQfsubZ20461847QQtZkm na zakup pudelka przelewowego.Pan ktory prowadzi niby sklep sprzedaje szmelc,ktory nadaje sie tylko do wywalenia,a kolega Adams z Walii wiec problemow z zakupem nie powinno byc.

Wiercenie faktycznie nieskomplokowane,linkow cala masa np:

cytat Fialavandrel: za 50 zl kupisz wiertla do szkla, +2 szyby na komin i masz

dlatego takie cudenka sa dla desperatow, ktorzy nie chca wiercic

...albo maja male akawa i komin zajmuje zbyt duzo miejsca,ale 800 zl za pudelko? kosmos....,trzeba byc faktycznie desperatem zeby kupic cos takiego.

Kolego Adams jezeli moge cos podpowiedzic bo faktycznie wircenie u ciebie gdy caly inwentarz w srodku nie bardzo jest mozliwe.Jezeli te 30 centow wolnej przestrzeni masz za akwarium na tym samym poziomie co tank,to mozesz polaczyc ten sump kolankiem,idz do Wickes'a i kup kolanko minim 32mm sreednicy wybor rurek od groma

2683-img_1590.jpg

i wtedy tylko jedna pompa w sumpie


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo :D kto mi odpowie czy te pudełko zadziała w takim akwarium jak powyżej fotka...


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wydawac tyle kasy na watpliwy przelew zrobilbym poprostu tak:

http://pl.youtube.com/watch?v=OlaOl-dBniI&feature=related

i podpiecie do sumpa


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada dzialania naczyn polaczonych dziala w kazdym przypadku,na fizyce w szkole napewno bylo :) Obojetnie czy zastosujesz to drogie pudelko przelewowe czy polacznie kolankiem,tyle ile pompa zwrotna wypompuje ze sumpa tyle samo przeleje sie z glownego ziornika z powrotem.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze bałbym sie wiercic jeszcze w juz urzadzonym zbiorniku... dobra, zmieszcze jeszcze fotke jakos i czy pomożecie mi znaleźć takie pudełko ? mam tą ramke wokół krawędzi więc luzu potzrebuje min 5 cm miedzy zbiorniczkami w tym pudełku :)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomożcie w doborze pudełka.... i czy zadziała to i jak z tym odpowietrzeniem ma być ?!

1980-akwa.jpg


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo halo... prosze o pomoc... i co to znaczy GPH, przy opisach na Ebay to zauważyłem


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPH to pewnie galony na godzinę :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.