Skocz do zawartości
Ben_sage

Ustawienie pomp

Rekomendowane odpowiedzi

Czy piasek z warstwy 2,5 cm jest wstanie zrobił filtracje odpadów z malutkiego akwarium przykladowo przy obsadzie 3-4 rybek malych i 10-11kg zywej skały?

Czy pompy powinny kierować tak w dół zeby zadna resztka i kupa nie poleciala na piasek tylko bujala sie po akwarium aż wpadnie w jakąś dziure w żywej skałce?Martwie sie że jak dam piach to uzbiera sie w nim syf jak w slodkowodnych akwariach .Pamiętam co było kilka miesiecy temu jak piach wywalalem i troche skalki bo byla porosnięta glonem.Mam ustawić tak pompy na styk zeby piasek delikatnie sie ruszal ale zeby nie byl wstanie odlecieć??

Mam wrażenie że zbiera sie troszke brudu po 2 tyg na dnie (caly czas jade bez piachu) i niedlugo mam zamiar go zapodać.

Nie nalezy go czyscić przecież jak w slodkowodnych czy lepszym ukladem pomp moge sie dopuscić do zbierania syfu czy może umiescić gdzieś pompy niżej ?

Mam w 112L w x marea 2400 tylko że one wisza na chakach u gory akwarium i są skierowane jedna do góry w celu usunięcia syfu z powierzchni(nie mam zabudowy) druga w dół bardziej w tyly akwarium bo za skalkami zbieral sie syf a ta co idzie w gore jest blizej przodu co pozwala mi na lepsze sciągnie brudu z przodu akwarium.

Woda w akwarium kręci sie troszke w kółko czasem zmienie ustawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Praktycznie nie można pogodzić tych dwóch kwestii aby piasek nie był naruszony i równocześnie spowodować aby nic na nim nie osiadało, spokojnie odpadami zajmie się :

a. sam piasek

b. ekipa czyszcząca

c. no i Ty robiąc co tydzień lub dwa tygodnie podmianę i odsysając z powierzchni piasku "syf"

dalej, piasek możesz spokojnie wsypać nie przejmując się tym co leży na dnie (przed nasypaniem podmień wodę i usuniesz brud)

jeśli chodzi o ustawieie pomp, praktycznie "syf" z powierzchni powinien załatwić Ci przelew (o ile taki posiadasz), jeśli nie to faktycznie jedną pompkę masz z głowy bo musi obsłużyć powierzchnię, dobrym układem jest skierowanie strumienia wody za skałę czyli na tylną szybą i powiedzmy dwie pompki z przodu akwa osadzone po bokach na przeciwko siebie. Powodzenia.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u siebie mam cyrkulacje ustawiona tak, ze ruch wody przegania kilka ziarenek z piasu w te i nazad, nie robiac jednoczesnie burzy piaskowej i roznic w poziomie dsb. pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ben_sage Ja też mam dwie Maree i dodatkowo włożyłem PowerFilter PF1000. Na wylot zakładasz kątową końcówkę, która może dmuchać na powierzchnię wody i oprócz tego masz filtr mechaniczny :D

@Roman Przy odsysaniu piachu podczas podmiany część piasku trafia do wiadra. Czy po jakimś czasie trzeba uzupełniać piasek ??

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zatorek :

@Roman Przy odsysaniu piachu podczas podmiany część piasku trafia do wiadra. Czy po jakimś czasie trzeba uzupełniać piasek ??

z biegiem czasu i ilości podmian piasku ubywa, i należy go uzupełniać.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak zapytam przy okazji tematu pomp

jak radzicie sobie z powrotem wody z sumpa do akwarium w przypadku gdy pompa stanie?

Rozumiem ze wtedy woda do sumpa cofa sie z komina ( co jest jasne )

a co z woda z glownego zbiornika w ktorej umieszczona jest rura powrotu?

rozumiem ze mozna zrobic otwor "zapowietrzajacy" ale wtedy woda przy normalnej pracy

tez bedzie nim leciala, zamiast glownym otworem powrotu.

dzieki za info


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwor zapowietrzajacy po prostu robi sie niewielki (4-5mm) - nie za maly zeby za latwo nie zapchal sie / nie zarosl glonami, i mozna sobie go skierowac nawet na powierzchnie wody, bedzie generowal dodatkowy ruch powierzchni wody.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok.

Mam jeszcze jedną pompe w sumie 3 troszke zeszpeci akwarium ale trudno uzywalem jej zawsze do mieszania wody do podmiany.

dzięki za konkretne wypowiedzi

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.