Skocz do zawartości
jjablonski

Co to jest? , wyrwac?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Cos mi wyroslo na podstawce od seriatopory :)

Na dole obok sarco na podstawce różowej seriatopory.

Rośnie całkiem szybko, jakiś miesiąc temu nic nie było na podstawce a głupio mi pytac pana z Powstańców Śląskich co mogłem przywlec od niego .......

2504-dsc00909.jpg

jeszcze zblizenie, wyglada jak coś liściaste, raczej roslinka :).

2504-dsc00905.jpg

Jak radzicie , pozbywac się czy na razie ignorować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rwij gada


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cos więcej? Co to jest?

Całkiem ładnie wyglada ale obawiam się co będzie jak dostanie się na skałki, teraz mam go na podstawce i w miare łatwo go kontrolować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie twarde jest i dosyć łamliwe ??

miałem podobne tylko brązowe - w pewnym momencie mocno przyspieszyło przyrost i poza tymi 'listkami', które są całkiem ok zaczynały obok rosnąć takie same ale jak włosy - tez twarde i łamliwe. Ślimaki się na tym pasły ale ubytków nie zauważałem.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mialem na podstawce korala takie roślinki :)

Ale niestety nie wiem jak się to rozrasta, bo moi ogrodnicy żółtek i naso zjedli to coś.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrwałem to coś, rwie się jak sałata i nie za bardzo da się wszystko usunąć. Tworzy coś na kształt dywanu, miał kto coś takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu odrazu tak brutalnie wyrywac...niech sobie rosnie! :) Mial bys doktora zoltka w akwarium to by sie z dodatkowego obiadu cieszyl :)

Po tym zdjeciu to wyglada jak glony Halymenia ale reki nie dam sobie za to obciac :)


160x50x60, 75W LED + 216W T5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa chyba glony z rodzaju Dictyota. Zdarza sie ze podczas dojrzewania sie pojawiaja, ale one przewaznie szybko obumieraja, potrzebuja duzo jodu i innych pierwiastkow sladowych.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do żółtka to to jest za mały zbiornik na dodatkowe rybki.

Czy te glony mogą sygnalizować ze coś się dzieje czy też ignorować i co jakiś czas przycinać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnalizuja ze kupiles dobra skale. Ciesze sie ze duzo roznych rzeczy ci z skaly wyrasta.

Jak chcesz to przycinaj je co jakis czas i bedzie gid...sadzac po pierwszym zdjeciu to u ciebie jest wszystko jak najbardziej najlepiej :)

Z "zoltkiem" to mial byc zart...nie nie pasuje to wiadomo, ale z takiego zarcia by sie bardzo cieszyl :)

Pozdrawiam...


160x50x60, 75W LED + 216W T5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie żółtek nie chce tego ruszyć, a z tym glonem mam problemy, więc moja rada to : wyrywaj badziewie


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dictyota usuń delikatnie i nie rozsiej po zbiorniku. To bardzo upierdliwa brunatnica z Zebrasom będzie to zarła duża tak +20cm Z. veliverum lub desiardini , najlepszy jest bezsprzecznie Naso a w maleńkim akwarium usówanie ręcznie.

Pozdrawiam

Łukasz Kur


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.