Skocz do zawartości
andrniew

Małe również jest piekne :)

Rekomendowane odpowiedzi

Piekny zbiorniczek... ale w zasadzie juz powinien byc przeniesiony, za chwile korale wejda na siebie. Potezna obsada koralowcow, na takiej skalce gdzie ja mam dwa korale to on ma dwadziescia :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie tu nie mocno nie zgadza ta lista rybek to w tych 200 litrach. Moze sie cos komus pomyliło? ja rozumiem ze zeolit,ale tych rybek jest 50??!:):) w 200l?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z lekką zazdrością: naćkane do bólu, zero kompozycji, przesyt treści nad formą (- niejeden zbiornik naszych forumowiczów jest ładniejszy!

(niestety nie mój)


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeovit Zeovitem :)

1. niecałe 500W oświetlenia na 200 L wody

2. Odpieniek BK

i wszystko na temat.

Waląc tyle watów na taką ilość wody (i pamiętając że to ma 40cm głębokości) i odpieniając to wszystko wielokrotnie przewymiarowanym odpieniaczem najwyższej klasy nie trzeba zeowitu (co nie umniejsza jego roli).

Do tego jesli to akwa naprawde ma 120x40x40 to każdy z tych korali ma defacto kilka-max kilkanaście cm wielkości - wymiary solidnejszych szczepek. Głęboki portfel plus super dobrze zaopatrzony sklep z koralowcami i źle nie jest.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe to Ci Andrzej odpowiedzieli:) zbiornik sliczny, nie ma co mowic. ale jest w tym, co napisali koledzy poprzednicy, cos z prawdy. Moim zdaniem zeovit jest doskonalym, perfekcyjnym wrecz narzedziem do osiagniecia zupelnie innego poziomu. pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamara wiekszosc tych rybek ma po 2-3cm, do tego maja niski metabolizm bo nie plywaja duzo.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ryby , niestety w polsce wszystkie niemodne , akwarium dzieki nim wydaje sie 4 razy wieksze.

Kilka koralowców mi nie pasuje do zeovitowego zbiornika, np ta Goniopora z na fotce Discordipinny.

Ale nagroda dla faceta za ustawienie tej caulasteii pod Acroporą. Ja nie mam pojecia czy skałki były składane z modułów? I jak pogodzić agrwsje korali. Mimo to akwarium śliczne tylko kurcze akwa wypas a szafka na przedłużaczach.

Mimo wszystko akwarium śliczne i o wrażenie upchania tutaj chodziło

Pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wymiary akwarium i sumpa:

AQ. Information

120x40x40cm - Display Tank

120x40x40 - Sump

Volume 200 l = 50 US gallons


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

Tamara wiekszosc tych rybek ma po 2-3cm, do tego maja niski metabolizm bo nie plywaja duzo.

Teoretycznie rozumiem tłumaczenie. rozumiem ze zeolit to trochę inny sposób prowadzenia akwarium. Ale jak policzyłam lczbę rybek- wyszło mi 50sztuk w 200 l (anie jest to fish only) to wydało mi sie niprawdopodobne. fakt ze sump malutki nie jest, Nie oskarżajac własciciela -wydało mi sie to oszustwem, bo coś takiego nie moze istnieć.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze moze :) te wszystkie Trimma, Eviota i Elacatinus sa moze wielkosci samczyka gupika... i naprawde malo ruchliwe, nie sa dobrymi plywakami i bodaj nie maja pecherza plawnego. Rzeczywiscie, 50 sztuk to brzmi strasznie duzo ale IMO to metabolizm tych wszystkich ryb razem wzietych nie przekracza metabolizmu doroslego pokolca.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda w zbiorniku jest mnóstwo ładnych korali całkiem sporo ciekawych ryb (jeżeli ktoś ma namiary to za 2 miesiące biorę każdą ilość:) ,czysty piach i klarowna woda to jednak mi on się totalnie nie podoba i to z kilku prostych przyczyn po pierwsze za dużo tego! Po drugie brak jakiejkolwiek aranżacji a po trzecie to wszystko jakieś takie nijakie i bez stylu


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O gustach podobno sie nie rozmawia,ale o skojarzeniach owszem,mozna.Pierwsze skojarzenie to zespol "Mazowsze",ktory bez zeovitu osiagnal podobne kolory.Drugie skojarzenie...hmm,konia z rzedem temu kogo glowa nie rozboli po godzinie wpatrywania sie w ten malo artystyczny nielad...a trzecie to chcialbym zeby tak wygladaly akwaria sklepowe ze szczepkami,jakos te akwa taki zbiornik przypomina...tylko tu we Francji nie wiedza co to amerykanski rozmach...przy kazdym koralu patyczek z cena i bylo by w czym wybierac...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniki SPS-owe tak własnie maja wyglądać. Aranżacja nie jest az tak wazna ponieważ korale jak rosną formują krajobraz. Zwykle aranzącje widac tylko na początku , kiedy dominuje skała. Na uwagę zasługuje kondycja wszytkich zwierzaków , a nie czepianie sie aranżacji. Ciekawe czy lepszym widokiem byłyby dwie duże acropory w tym zbiorniku , brązowe z nadmiaru organiki zato z miejscem na dalsze przyrosty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

Moze moze :) te wszystkie Trimma, Eviota i Elacatinus sa moze wielkosci samczyka gupika... i naprawde malo ruchliwe, nie sa dobrymi plywakami i bodaj nie maja pecherza plawnego. Rzeczywiscie, 50 sztuk to brzmi strasznie duzo ale IMO to metabolizm tych wszystkich ryb razem wzietych nie przekracza metabolizmu doroslego pokolca.

To ja chcę takie rybki:) ogonie podobaja mi się male rybki lub oryginalne jak mandaryn. w słodkim mam niebieskie neonki-są mniejsze od Innesa. a z morskimi to jest tak patrzę sobie o! jaka sliczna mała rybcia ..a potem w jakims opisie wielkośc do 45 cm...:)

ciekawe czy sa małe rozdymki najezki czy pudełka :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek_dev :

TMK dlaczego uważasz, że coś takiego nie może istnieć ?:)

Nie twierdzę ze jest to zrobione w 3DStudio. ale tu trzeba się zastanowić co znaczy słowo istnieć w kontekście akwarium. Nie wiem dlaczego nadal mam wrażenie, ze to akwarium to jak piekny kosz kwiatów, poraża obfitością i bogactwem ale ma krótki czas piekności. Być moze to objawy podświadonej zazdrości- bo jesli to akwa rzeczywiście funkcjonuje od kilku lat to dla mnie utrzymanie go w tej postaci to ekwilibrystyka.

W akwariach morskich podobała mi się zawsze stabilność czasowa -akwa nie jest dekoracją na miesiąc dwa- tak jak często akwaria typu amano-natura -gdzie jest to dla mnie bardziej podwodne bukieciarstwo- choc ascetyczne jak ikebana.

Oczywiście wierzę tym,którzy napisali ze może istnieć -ja ze swoimi 30 litrami mam dość wąskie doświadczenie, ale wrażenie chwilowości tego baniak mi pozostaje. Za to zainteresuje sie tą lista rybek..


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie te rybki jak już pisałem w swoim ostatnim poście również byłbym nimi zainteresowany narazie kilka sztuk do mojej bezrybnej sześćdziesiątki piątki a potem kilkadziesiąt do nowego o wiele większego akwa którego start przewiduję na wrzesień więc ktokolwiek widział ktokolwiek wie niech pisze gdzie w polsce są dostępne


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrniew :

Zbiorniki SPS-owe tak własnie maja wyglądać. Aranżacja nie jest az tak wazna ponieważ korale jak rosną formują krajobraz. Zwykle aranzącje widac tylko na początku , kiedy dominuje skała. Na uwagę zasługuje kondycja wszytkich zwierzaków , a nie czepianie sie aranżacji. Ciekawe czy lepszym widokiem byłyby dwie duże acropory w tym zbiorniku , brązowe z nadmiaru organiki zato z miejscem na dalsze przyrosty :)

widzisz nie zgodzę sie z Tobą, moim zdaniem zbiornik z kompozycją jest cenniejszy (dla mnie). Piękna kompozycja w morskim jest trudniejsza niż w roślinnym - tam można łatwo poprzycinać rośliny a tu się nie da. Piękne zbiorniki morskie mogą powstać chyba tylko u akwarystów którzy już na etapie planowania akwa wiedzę jak ich zwierzęta będą rosnąć, a to chyba najwyższy poziom wtajemniczenia, no może wyższym jest tylko takie formowanie cyrkulacji by koralowce rosły tak jak sobie akwarysta życzy.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz Andrzeja ktoś "ustawi do pionu" bo wogóle nie powinien pokazywać ładnych baniaków. Nie daj Boże okarzą się ładniejsze od zbiornika pana "x" czy "y". Wychodzi na to, że prawie wszyscy doszli z aranżacją skały do perfecji, wybarwienie korali to mało znaczący szczegół nie stanowiący kompletnie problemów dla naszych akwarystów. Tylko patrzeć jak ktoś naskoczy jeszcze mocniej na właściciela tego zbiornika bo ma ponad 2W/l oświetlenia, bo cyrkulację jakieś 150x objętość zbiornika, bo odpieniacz niepotrzebnie zbyt wydajny i drogi itd. Wydzie na to, że właściciel jest snobem bo można lepiej i mniejszym kosztem.

Bardzo chciałbym zobaczyć te SPSowe 200stu litrowe polskie perełki, które zdeklasują i zmiotą ww zbiornik. Najłatwiej jest krytykować ale aby to robić chyba warto pokazać coś własnego, lepszego.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu spokojnie, wszyscy wiemy ze mozna taniej30-aiptasia1.jpg

:)

na poważnie to akwarium na mnie robi wrażenie. Kompozycją jest brak przestrzeni i wręcz wyłażace zycie z baniaka. -myslę ze to nie brak kompozycji tylko celowy układ majacy wywołać takie wrażenie. Jak dla mnie jest niesamowity, i podziwiam tego kto to osiągnął Jedynym minusem jest to ze większość akwarystów dąży własnie do czegoś takiego.

ciekawe kiedy w morskim zapanuje moda na krajobrazy i minimalizm np całe porośnięte clawularią czy ksenią czy kilkoma gatunkami grzybowieńców iw tym kilka(nie wiecej) akcentów kolorystycznych korali...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem spokojny:)

Chodzi mi o to, że może lepiej przestać tu przedstawiać ładne zbiorniki, czy jakieś nowe i nie daj Boże drogie rozwiązania techniczne bo finał zawsze jest taki, że zbiornik ogólnie brzydki, a właściciel przedstawianego sprzętu jest "snobem" bo pana "x" czy "y" nie stać na taki sprzęt i zawiść nie pozwala im spać. Jakoś ostatnio mam alergię na taką "walkę z wiatrakami" i jak patrzę na tą dyskusję to jestem pewien, że Andrzej w przyszłości nie zamieści już tego typu "linka" do opisu fajnego baniaczka. Najlepiej ponabijać się ze sztuki współczesnej nie mając pojęcia o sztuce i nie mam na myśli Ciebie TMK :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rebciu każdy wie ,że są akwaryści z takimi portfelami i innymi.Nikt ,nikogo nie chce atakować tym bardziej za ładne baniaki :) .Po prostu każdy wyraził swoją opinię i kilka osób napisało ,że mimo pewnych wad jest to lepszy zbiornik niż ich własny.Krytyka jest czasem bardziej motywująca niż same "ochy i achy".To mi przypomina sytuację ze słodkiej wody jak to trwa odwieczna wojna między zwolennikami produktów ADA jak i tych ,których nie stać na to więc krytykują ,na każdym niemal forum jest jakiś "punkt niezgody" :) .Mówisz:"Chodzi mi o to, że może lepiej przestać tu przedstawiać ładne zbiorniki, czy jakieś nowe i nie daj Boże drogie rozwiązania techniczne bo finał zawsze jest taki, że zbiornik ogólnie brzydki, a właściciel przedstawianego sprzętu jest "snobem" bo pana "x" czy "y" nie stać na taki sprzęt i zawiść nie pozwala im spać." ,ale czy jak ktoś dużo zapłaci za sprzęt a Pan "X" czy "Y" z krytykuje tank to jest to koniecznie wywołane zazdrością ?O gustach się nie dyskutuje więc nawet wypasiony tank może nie przypaść do gustu wszystkim.Jak dla mnie baniaczek jest piękny i nie ma co tu dyskutować ,tym bardziej nad kondycją korali a pierwsze co zrobiłem jak go zobaczyłem to chciałem zapytać czy Andrzej nie pomylił link'ów :) ,na szczęście zobaczyłem wymiary.


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.