Skocz do zawartości
TMK

paskudny dzień... :(

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj było tak

godz 10 dzwoni domofon : Administracja chcemy się dostać na klatke schodową

godz 12 dzwoni domofon : Administracja chcemy się dostać na klatke schodową

godz 15 dzwoni domofon : Pogotowie gazowe chcemy sie dostać na klatke schodową

godz 15.15 dzwoni domofon : Pogotowie gazowe chcemy sie dostać do piwnicy

wyłaczyli gaz, protokół "gaz w skrzynce elektrycznej"

godz 15.30 przyjechł konserwator z administracji

godz 16.45 pojechali gdzieś wszyscy pogotowie i administrator bez wyjasnień

godz 17 dzwoni domofon : Pogotowie energetyczne chcemy się dostać na klatke schodową

godz 17.10 przyjeżdza pogotowie gazowe

oczywiście za kazdym razem ekipa pogotowia zadaje mi to samo pytanie: a gdzie dalej idzie ta rura i jak sie tam dostać?

godz 17.30 obydwie ekipy odjeżdzaja

godz 18.30 dzwoni domofon : Pogotowie gazowe chcemy sie dostać na klatke schodową (chociaz oni to chyba z gazowni)

rozkopali kawałek chodnika i coś zaiskrzyło(dosłownie)-brak pradu konkretnie kawałka bo winda nie działa ale w niektórych mieszkaniach jest prąd

godz 19.30 dzwoni domofon : Pogotowie dzwigowe chcemy sie dostać na klatke schodową -człowiek w windzie

godz 19.35 NIEdzwoni domofon bo otworzyłam brame : Pogotowie energetyczne przyjechało

godz 20.00 "jak znajdziemy dziurę i załatamy to potrzebni bedą wszyscy lokatorzy bo TYLKO wtedy mozna właczyć prąd

godz 21.50 z 18 nr mieszkańz 5 osób jest na miejscu, 2 zostawiły klucze innym. znalezienie innych moze byc problemem.

godz 22.00 -koło skrzynki elektrycznej śmierdzi jak smierdziało chociaż chodnik rozkopany i rura oklejona zólta tasmą -gaz wyłaczony, prad jest winda nie działa zostawiłam otwartą bramę niech się wietrzy.

ciekawe co bedzie jutro?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro wylacza ci prad :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po malutkim pozarze w sąsiedniej klatce schodowej nie było pradu, gazu i centralnego a był to pażdziernik. brak gazu to wymiana dysz i butla. Ale ile razy ekipa pogotowia gazawogo może sie pytac dokad idzie ta rura? No ile? w piwnicach same kraty i podziały...

Jutro też dzień. Pewnie znowu przyjedzie nowa ekipa i zada to samo pytanie. Problem polega na tym ze są 3 wspólnoty, ale praktycznie instalacje nie są tak podzielone bo to jedna kamienica. Własnie zrobiłam rozwód z sąsiadem któery miał podłaczony zlew w kuchni do mojej łazienkowej kanalizacji. Apodział rury szedł pod miejscem na moj baniak -to OT

Wiem ze to nie miejsce na żale, ale musze sie wygadać. Własnie piję drugie piwo


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK, mnie by zapytali tylko raz bo uwierz mi że jedna moja odpowiedź by im wystarczyła :) co mogą Ci zrobić? I tak odcięli gaz :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mas jak około 10 lat temu odcięli gaz w całej kamienicy to do tej pory nie ma (znaczy się ja mam butlę :) ), ponoć nie mają kasy na remont instalacji, a jak lokatorzy chcieli sami zapłacić za remont to powiedzieli, że tak nie można bo oni nie mogą tego potem rozliczyć. Orwell by się schował.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kubab - @TMK - nie narzekajcie :) Mieszkacie w najpiękniejszym mieście na świecie i jeszcze narzekacie ? Co tam gaz, prąd czy inne media :) Liczy się dusza :) :)

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym najpiekniejszym to bym nie przesadzal :-) no chyba ze jest jakis nie znany mi tajny dostep do morza :-)

Ja myslalem ze w Wawie sa korki , w Krakowie to dopiero sa korki :-)

Seb to mieszka w najpiekniejszym 3-city :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paskudy dzień nam dziś nastał

Ktorego każdy z nas sie bardzo bał

Tego dnia prad wylaczyli nam

Alelluja Alleluja!

Najwiekszy koszmar morszczaka: wylaczaja prąd latem kiedy jestem na urlopie :)

Wiecie, mieszkam sobie w tych Niemczech i jacy Niemcy sa tacy są :) ale jednego tutaj NIGDY nie przezylem: wyłączenia prądu. Nigdy, nigdzie, w zadnych okolicznosciach przyrody. Nie wiem jak oni to robia, czy maja wszystko zdublowane czy jak, w kazdym razie czuje sie tutaj po prostu sucho i pewnie - kiedys myslalem nad UPS-em, generatorem czy przynajmniej rezerwowa pompka podlaczona do jakiegos akumulatora. Ale w miedzyczasie jakos w ogole nie mysle o ewentualnej awarii pradu, daje to spory komfort psychiczny :)

Chociaz maly UPS-ik dla swietego spokoju, tudzież "w razie Niemca" chyba jednak sobie zafunduje...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naszym kochanym kraju wyłączenia prądu w 90% powstają z powodu przeciążenia sieci - jest sobie stacja trafo policzona na ileś tam mocy a podłączone jest do niej ileś tam więcej mocy (bo szkoda kasy na nowe stacje a ludziska i tak zapłacą).

Natomiast te brakujące 10% to różnej maści awarie typu 'kabelek się urwał' albo 'pan na bani wjechał w słup i słup się złamał'.

Mówiąc wprost: masz trochę szczęścia Aquamaniak że te statystyczne brakujące 10% cię omija (bo tu już narodowość i jakość sieci poprostu nie ma znaczenia).

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alef piszac "wszystko zdublowane" mam na mysli wlasnie te "brakujace 10%" - bo to troche niemozliwe zebym mial tyle szczescia :) Inna sprawa ze w Polsce o wiele czesciej moga zaistniec sytuacje, gdzie w trakcie remontu czy budowy dojdzie do uszkodzenia siecie elektrycznej: w Polsce po prostu bez porownania wiecej sie buduje i remontuje :) W Niemczech nie ma za bardzo juz gdzie budowac i co remontowac, wszedzie gdzie sie w miescie dalo cos zbudowac to juz to dawno zrobiono, praktycznie wszystkie drogi w bardzo dobrym stanie, remontowac wiec za bardzo nie ma co :) Tak wiec prawdopodobienstwo ze "pan w koparce" doprowadzi do zerwania sieci jest IMO wieksze w Polsce.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!Kurcze Tamara musisz mieć zeje.... kolor guziczka na domofonie,że tak wszyscy do Ciebie walą:):(


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest 18 numerów mieszkań. 3 mieszkania na strychu nie odpowiadaja na domofon ,bo wejscie do nich jest zinnej klatki schodowej. i w ogóle chyba sa nielegalnie przebudowane i mieszkańcy nielegalnie (nie jest to mieszkanie w sensie prawnym) mieszkaja:) 5 mieszkania po starszych zmarłych włascicielach stoja puste- tocza sie sprawy spadkowe.

ze cztery osoby wynajmuje mieszkania studentom wiec lipiec sierpień wrzesien stoja puste.

Zostaje 6 mieszkań jedna osoba jest alkoholiczką i chyba jest na leczeniu, jedna jest niezbyt sprawna staruszką i nikomu nie otwiera, w jednym jest biuro prawnika,ale pracuje 2 x w tygodniu, pozostałe mieszkania mają młodych pracujacych włascicieli i wracaja póżno i też ich często nie ma,

i pozostaję JA

A teraz trzeba wszystkich zebrać razem zeby właczyli gaz - mam nadzieję ze uda się przed pażdziernikiem

Z jednej strony jest fajnie bo można do woli hałasować- nie tylko pralka i odkurzacz, ale wiertarka udarowa też.

Z pól roku temu była jakaś awaria i nie było pradu, tak raczej wieczorne godziny, obdzwoniłam wszystkie drzwi - nikogo nie było... moj mąz tez gdzieś wyjechał i powiem ze zaczełam się jakoś czuć dziwacznie.

Krakowskie kamienice czesto własnie tak wyglądają -


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamara tak dla pocieszenia:)Nie mieszkam w krakowskiej kamienicy,a średnio co drugi dzień na 10 min wyłączają mi prąd:O_odelikatnie mówiąc upierdliwe


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie jakoś ostatnio nie wyłączają..ostatnie problemy z prądem przeżyłam sama nie pamiętam już kiedy, wiele miesięcy temu. Oczywiście można mieć pH i utknąć w windzie nocą w czasie awarii prądowej wracając z wieczornego spaceru z psem....uuu oby nie


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UFF mam gaz i prad i chyba nie wylecę w powietrze. Chyba trochę przesadziłam z gorliwościa bo jak przyjechali właczyć gaz to powiedziałam ze mnie smierdzi nadal i sie nie zgdzam- niech wezmą czujnik i sprawdzą. Po dłuższych nerwowych rozmowach skombinowali czujnik(przyjechali bez) i oczywiscie pikało nimiłosiernie. Wobec tego zadzwonili do szefów o dlasze instrukcje. W końcu przyjechała jaks bardziej sensowna akipa (w sensie komunikatywna i wyposażona)bo poprzednia miała podobno byle jakie czujniki) i znowu zaczeli sprawdzać. Im dla odmiany pikało tylko na zewnatrz, ale stwiedzili ze to duzo ponizej normy i zdecydowali sie na właczenie gazu. stwierdzili ze muszą sprawdzić rury na całej ulicy ,ale powoduje to zadnego wybuchowego zagrozenia.

NaToniast ziemia pod budynkiem jest nasiaknieta zapachem i troche potrwa jak to mini.

ale mi długasne wyszło...

Wyłaczenie pradu to zdarza się najwyżej raz do roku. Jakieś awarie (nieplanowane :) prawie w ogóle)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.