Skocz do zawartości
bartoszla6

pytanie nowicjusza

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie.

Chcialbym zalozyc akwarium morskie ok 60 litrow i chcialbym miec tam ok8kg zywej skaly ,parke blazenkow i jakas krewetke i slimaki no i ukwial dla blazenkow. moje pytanie polega na tym jakie oswietlenie jest najlepsze do takiego typu akwarium i ile vat powinno tak ok byc??

a i czy konieczny jest filtr RO??

z gory dzieki za odp ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje poczytac, chociaz pierwsze 3-6 postow w tym dziale


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ukwial sobie odpusc (zdechnie)

daj 2x24 T5

osmoze trzeba - DI tez


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam zbiornik 60*30*30 belke oswietleniowa 2*24 t5 filtr ro bede mial 8kg zywej skaly i czy przy takim litrazu potrzebny jest odpieniacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem 41 litrow bez odpieniacza i korale nie pompowaly sie prawie wogole nie rosly potem pojawily sie gloniska i same problemy dlatego moim zdaniem odpieniacz jest konieczny. kup miniflotorka albo tego z aquael'a aps 200 czy jakos tak kosztuje chyba 65 zl a na twoj litraz beidze w sam raz


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp i tak chcialem kupic minifltora ale wolalem sie upewnic bo kase zawsze mozna wydac na inne potrzeby do akwa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie tylko jedna rzecz czy jak miniflotor ma wysokosc 45cm to przy 30cm wysokosci akwa nadal bedzie oczyszczal wode chodzi mi o to czy nie bedzie za niski poziom wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz co to jest pilka do metalu albo cos innego czym mozna uciac akryl :) i po sprawie bedzie oki.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od obsady. Przy malej obsadzie i prawidlowo zaprojektowanym i prowadzonym akwarium jest mozliwe utrzymywanie w miare przyzwoitych parametrow samymi podmianami. Podmiany musza byc wtedy NAPRAWDE regularne a woda najlepszej mozliwej jakosci, co najmniej RO ale najlepiej RO+DI.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey a czy ktos zna jakies strony gdzie mozna kupic swietlowki kompaktowe bo szukam izukam ale klapa:-|

jak tak to podajcie jakies linki ;-) dzieki i pozdro dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC możesz nabyć np. na www.aqva-light.pl ,ale myślałem ,że chcesz założyć T5 (wcześniej pisałeś ,że masz belkę 2x24) :con


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

och tak zapomnialem napisac belke sprzedalem do nadazyla sie okazja i kupilem zbiornik 170litrow a aqa60*30*30 robi za sumpa ale na biorko chce sobie zalozyc male 40*25*25 akwarium morskie

dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey mam pytanie czy ktos wie jak nazywa sie ten zielony koral??podoba mi sie ale nie wiem jak sie nazywa:-|

ps.ten nad tym zielonym to sarcophyton?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak bym do akwa z blazenkami wlozyl ten ukwial to mi by je zjadl tak poprostu?? z ciekawosci zapytam to jak to jest mozliwe ze na zdjeciu jest ocellaris i ten ulwial? to mogo zyc razem czy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten ukwiał nie za bardzo pasuje do ocelarisów :(

Do innych błazenków a i owszem może być ale ocelarisy to tylko szybko trawi :(

A tak ogólnie to szczerze odradzam ukwiał na początku, jak będziesz miał sps i będzie rosło to możesz próbować.

Tą zieloną Stychodactyllę juz raz zeskrobywałem z pompy i raz ganiałem za pomoca cladelii zanim nie wkopała sie pod kamień z sarco :D. Od kilku miesięcy tam siedzi ale ta niepewnośc kiedy mu znowu cos odwali ciągle istnieje :D

Poza tym ten ukwiał strasznie parzy i łapie za wszystko, podczas karmienia praktycznie codziennie próbuje mi wyrwać strzykawkę z żarciem :D

jak chcesz to pod poniższym linkiem zamieściłem informację o odpowiedających typach błazenków do tego ukwiała

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=16596

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie(choc pewnie nie ostatnie)jest wiele tych wszystkich testow do wody ale powiedzcie mi ktore sa te podstawowe? bo wiem ze Ca kH Mg NO3 pH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie te co wymieniłeś (może poza ph - tutaj lepiej mierzyć elektroniką)

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.