Skocz do zawartości
jamnik

filtr do zeovitu

Rekomendowane odpowiedzi

Moze nie jest to dzielo sztuki i niewielu z was uzywa ale ja mam zamiar:)

W szczegolnosci chodzi tu o czyszczenie zloza zeolitu ktore bedzie odbywalo sie automatycznie.

8a7fed08e80ac1fd.jpg

2fa865f3f0c3cf81.jpg

e9f7c9a003fb93ec.jpg

c31f94a0b01bd0e6.jpg

filtr nie jest jeszcze wykonczony a pracuje tak:

http://pl.youtube.com/watch?v=jStlPbV9BvE

sory za jakosc filmu ale robione telefonem.

pozd. <"U,,lllll,,/


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patent dobry , podłaczyć pod obiegówke i cacy , nie interesowałem sie jeszcze zeo i nie wiem czy złoże powinno byc non stop w ruchu ale ogólnie nieźle pomyslane , tylko czy kamyczki nie zaklinują łopatek w filtrze , bo wtedy może dojść do nie lada afery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad ..dokladnie zasilanie napedu bedzie na pompie OR 3500 sterowanej za pomoca zegara ( czyli jakies 4 zalaczenia na okres 1-2 min dzienie)

kamyki nie powinny sie blokowac , są w osobnym bębnie do ktorego dostep ma tylko woda

Rafał :)) dzieki jak narazie to calosc jeszcze nie pracuje , a w zamowienia raczej watpie

Andrzej zobaczymy ..mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze ..jak nie w tym to napewno w nastepnym

pozd .Robert


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo dobry ale chyba trochę przekombinowany poco było sie bawić w takie turbiny jak można by dać po prostu silnik od mikrofalówki lub taki

http://www.allegro.pl/item391562715_silnik_z_przekladnia_3_2_obr_min_12_v_38_kg_cm.html

na pewno wyjdzie taniej a i pewność działania 100% .Naprawdę pomysł świetny :)


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie silniki kiepsko pracuja w slonej wodzie :)...moj przekombinowany filtr bedzie calkowicie zanuzony pod woda .

Ale pomysl z silnikiem juz ktos wykozystal ..ale niestety pasek napedowy schodzacy do wody zeby napedzic zloze nie wygladal za ciekawie

pozd . Robert


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,że do tego bębna dostęp ma tylko woda , ale kamyczki nie są okrągłe , ostre krawędzie mogą dostawaś sie pod łopatki w cylindrze i wtedy zaklinowanie gotowe , ale nie ba co gdybać tylko trzeba sprawdzić :)rozwiazaniem mogłoby być zastosowanie wtedy poprzeczek jak to ma miejsce w markowym produkcie , a i sądzę że na jednym pręcie będzie mniejszy opór dla turbiny , tylko musiałbyś zmienic miejsce zasypywania złoza jak wynika z fotek , mam na mysli taką konstrukcje :

attachment.php?attachmentid=317&stc=1&d=1211558303

Wojtek nie zgodzę sie z tym , ze przekombinowane taka turbinka to najprostsze co może być i zarazem pewnie najmniej awaryjne .Mam nadzieję ze testy wypadną pomyślnie :) 3mam kciki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad ta turbinka będzie dobra jeśli będzie działać . Ale taka turbina sama sie nie napędzi i potrzeba do niej znowu mocnej pompy która niestety kosztuje i zajmuje dużo miejsca :) . A czemu ten silnik miał by być w solance można by go zamknąć w jakimś pojemniku a zamiast paska dać dłuższy pręt z plexy i gotowe :)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/66313137798e567a.html

tu macie schemat aby było wiadomo o co chodzi po prostu zamiast tej turbinki silnik ponad poziomem wody w pojemniku :)


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtku .. mysle ze powinenes to wykonac .

A tak na marginesie to przeciez mozna przeniesc bezposrednio naped z wirnika pompy , mozna by bylo zastosowac jakies plastikowe sprzegielko ( jak w pilach spalinowych) .

Mysle ze jednak chodzi tu o jak najprostsze rozwiazanie :)) moze niekoniecznie takie jak moje.

Rozwiazan jest wiele ..i dlatego kazdy ma tu pole do popisu

pozd. Robert


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) zaluje ze sie tym zajmowalem ..kurcze zrobie sobie karminik na taka raczke :))

225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.