Skocz do zawartości
Kaktus

Chyba chory Ukwiał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem. Kupiłem ukwiała i zawsze mi się pompował na dzień i spacerował po akwarium( zawsze 5dni). Dziś rano się nie na pompował i jak się nim troszeczke zainteresowałem to się okazało ze wypuszcza z siemie jakies ciągnące się żeczy takie szare(na razie nie dużo). Wystraszyłem się i chciałem go wyrzucić ale weszedł w miejsce z kturego nie moge go wyciągnąć. Próbowałem go wydłubać jakimś kijkiem ale jest twardo przyklejony do skały. Czy jak zdechnie to puści się tej skały? Czy musze go na siłe targać zeby wody nie zatruł? Dodam ze napewno nie został zmielony przez pompe.


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń:

- ukwiał który jest przyklejony wg mnie żyje i dopóki sie nie puszcza to nie dotykałbym go, jak zdechnie to bedzie fruwał

- szturchanie kijkiem moze zakończyc się uszkodzeniem, zamiast kijka (czy widelca ) proponuje rękawiczki (takie do obierania ziemniaków :) lub z apteki)

- przygotowałbym sobie większą ilość wody na podmianę

Zastanowiłbym się co mu nie pasuje (jeśli łaził to znak że było cos nie tak)

I ... odwieczne pytanie tzw:" moderatorów" ile czasu działa to akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Akwarium działa 155dni. Dużo wnim szczepek LPS i SPS(kture Bardzo ładnie się rozrastają). Ukwiał chodzi bo mam go 4 dni(szuka miejsca). Dużo wody do podmiany? Ile?


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesto zdarza sie, ze ukwialy po wprowadzenia do zbiornika poprostu oczyczszaja i wlasnie to robi Twoj ukwil, poczekaj dzien i zobaczysz ze wroci do normy, gdyby miał zejsc to zaczalby wyrzucac wnetrznosci a nie sluz.

Obserwuj go i dopoki jest przyklejony do jakiegos elementu akwarium to bedzie zyl.

Swoja droga po co Ci ukwial w zbiorniku z LPS i SPS , bedzie tylko robil balagan i parzykl koralowce.

Nie wiem po co Ci duzo wody do podmiany, zapytaj o to kolege jjablonski:)


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dany :

Swoja droga po co Ci ukwial w zbiorniku z LPS i SPS , bedzie tylko robil balagan i parzykl koralowce.

Witam. Ukwiałka kupiłem dla błazenków. Ale teraz żałuje swojej decyzji. Pozdrawiam


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda będzie ci potrzebna do szybkiej podmiany jak zdechnie. ja na twoim miejscu miałbym 25% gotowej wody i trzymałbym ją przez kilka dni w zbiorniku z jakąś pompką i niech się miesza.

A ty obserwuj i daj zwierzakowi spokojnie dojść do siebie.

najdalej za tydzień powinno ci się wyjaśnić czy będzie ok czy będziesz ratował zbiornik po zejściu ukwiała.

powodzenia

J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kaktus :
dany :

Swoja droga po co Ci ukwial w zbiorniku z LPS i SPS , bedzie tylko robil balagan i parzykl koralowce.

Witam. Ukwiałka kupiłem dla błazenków. Ale teraz żałuje swojej decyzji. Pozdrawiam

nie masz czego żałować, to że na poczatku po wprowadzeniu zwierzecia do akwrium pojawily sie problemy to sie zdarza, jesli stworzysz ukwialowi dobre i co wazniejsze STABILNE warunki jesli chodzi o cyrkulacje i uklad skaly to moze siedziec w miejscu latami. ja mam w akwrium 180litrowym dwa ukwialy e.qudricolor (po podziale) i z miejsca ruszaja sie tylko wtedy kiedy nastapila jakas zmiana w ustawieniu pomp lub w najblizszym otoczeniu, blazenki są szczesliwe i maja sie znacznie lepiej niz z jakimkolwiek substytutem ukwiala.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

nie masz czego żałować, to że na poczatku po wprowadzeniu zwierzecia do akwrium pojawily sie problemy to sie zdarza, jesli stworzysz ukwialowi dobre i co wazniejsze STABILNE warunki jesli chodzi o cyrkulacje i uklad skaly to moze siedziec w miejscu latami. ja mam w akwrium 180litrowym dwa ukwialy e.qudricolor (po podziale) i z miejsca ruszaja sie tylko wtedy kiedy nastapila jakas zmiana w ustawieniu pomp lub w najblizszym otoczeniu, blazenki są szczesliwe i maja sie znacznie lepiej niz z jakimkolwiek substytutem ukwiala.

Problem polega na tym ,że błazny wogóle nie interesują się tym ukwiałem i chodzą "spać" dp Xeni :)


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości, moje błazny przez 6 miesięcy mieszkały w sarco i kompletnie ignorowały E.Quadricolor. Nawet kupiłem drugi ukwiał (S.Haddoni) i pewnego dnia (około 7 miesięcy od pojawienia się ukwiała) okazało się że mają 2 domy :), ukwiał Quadricolor i sarco.

To zo mnie zmartwiło ostatnio to fakt znikniecia jednego z błaznów w ostatnim tygodniu, chyba próbował sie przytulic do drugiego ukwiała (S.Haddoni) i .... stał się kolacją :)

Miał ktoś może taki przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.