Skocz do zawartości
Maciek22

Solanka 72l??????????

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze witam bo jestem nowy.

Nie mam jeszcze akwarium morskiego ale chciałbym założyć. Zbiornik jakimi dysponuje ma 72l (wiem że mało). Z grubsza wiem co muszę kupić/zrobić... Ale nie wiem dokładnie jakiej firmy i jak coś zrobić :)

więc potrzebuje chyba:

*sumpa (myślałem o sumpie wielkości od 50 do 80l ew 112 )

* pompy do sumpa

* cyrkulacji

*oświetlenia (myślę nad 3x24w T5 ale czy zbiornik otwarty czy zamknięty no i jakie świetlówki???)

*odpieniacza (chce zrobić tylko jak :) )

* soli (jakiej??)

i...?

Musze się zmieścić w granicach 1000-1250zł (nie wliczając zwierząt) ew troszkę więcej...

O obsadzie też myślałem i czy mogła by być taka:

2 błazenki (Ampirion Ocelaris)

10 ślimakach turbo

1 krabie pustelniku

2 krewetkach Lysmata amboinensis

kilku łatwych w hodowli koralowcach miękkich i ew najłatwiejszym z twardych (wiem że są bardzo trudne w hodowli ale może są wyjątki??)

oraz jakimś ukwiale dla błazenków

a i jeszcze Fromia mileporella jednej sztuce

Obsada będzie dobra??

Pytania:

Jak zrobić:

sumpa

odpieniacz.

Jaki wybrać osprzęt

I ile żywej skały musze mieć 5kg starczy?? czy więcej?? musze się zmieścić z tym i zwierzętami w ok 500-600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sump ma byc 112 litrow a akwarum 72 ???? hmmmmm ineteresujace.......

a nie lepiej by bylo tak na odwrót :)

A tak wogole to zapraszam do czytania FORUM. tam jest wszystko to juz opisane.

Widze jedenak ze porywasz sie z motyka na wyprawe bo 600 zł to wydasz na sakle bo jej nie moze byc w prawie 100 litrowym akwa 5 kg !!!!!!


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc tak "*sumpa (myślałem o sumpie wielkości od 50 do 80l ew 112 )" jeżeli kupisz 112 to zrób z niego zbiornik główny a z 72 sump

jeżeli chodzi o oświetlenie to dla miękkich powinno wystarczyć ale jeżeli chcesz twarde to daj jeszcze jedną świetlówkę

co do odpieniacza to kup używany midi bądź miniflotor preferowany midi ew. zrób w sumpie dsb

teraz życie ślimaków na mój gust trochę za dużo ale to zależy od ilości żywej skały i glonów na niej a ukwiała to narazie sobie daruj bo są dość trudne w hodowli a co do ilości LR to moim zdaniem 5 kg to o wiele za mało kup raczej 2x tyle


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh ktoś mnie już uprzedził:)


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ślimaków nigdy za duzo :) i tak beda mialy co jesc.

Poza tym najpier uruchom zbiornik bo dopiero najwczesniej za dwa miesiace bedzisz mogl wpsuzczac jakies zyjatka do niego jak paramtry sie ustabilizuja. Tak wiec na zycie jeszce sobie nazbierasz Tak wiec do wydania masz 2000 i z tego da sie cos wykombinowac. Odezwij sie na priv bo mam pare rzeczy które sa mi zbedne atobie sie przydadza (odpieniacz, pompa obiegowa)

Tylko najpier zapraszam do lektury :)


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwial i Fromie musisz sobie niestety odpuscic.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.