Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

KH po raz kolejny

Rekomendowane odpowiedzi

Zasolenie 1,023

Pomiar salifertem:

No3 niewykrywalny

Ca 600 spadek z 640 przez ostatnie 25 dni

Mg 1620 rowniez spadek z 1680

Ph 8

Po4 0,008Merck

Kh 8,4 przy pomiarze 2ml we fiolce i 7 przy 4ml.Tu zaczynam sie glowic skad taka rozbieznosc.

Co z tym salifertem,ktory wynik uznac za bardziej prawdziwy? Moze ktos zmierzyc u siebie stosujac metody 2ml i 4ml we fiolce?.Dalej Ca i Mg za wysokie,ale cale szczescie powoli spada.Czekam na glony wapienne......


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem swego czasu ten nowy test saliferta na kh (nie ten z kropelkami tylko z dwoma płynami i strzykawka) i albo ja jestem slepy albo ten test pokazuje głupoty. Rozieżność z TM prawie 3 stopnie. Więc używam tropc marin. Jeśli ten twoj test to jest ten z płynem zakraplanym insulinówką (a nie ten z ciemno-nieieskim płynem w osobnej małej buteleczce) to może ci pokazywać głupoty.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wlasnie o co chodzi z tym drugim plynem.W moje instrukcji nic o nim nie pisze:googleye


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie jest to roztwor testowy?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy test na KH Saliferta to pomyłka


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pomyłka macie na myśli test KH Saliferta z dwoma pojemniczkami (pojemnik z odczynnikiem + pojemnik z płynem testowym) ?

Jeśli to pomyłka bo sam takiego używam i nie mam z czym porównać może ktoś zaproponouje inny test godny uwagi??


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tropic marin - mierzysz tylko w pełnych stopniach ale na co komu te dziesiąte części stopnia kh.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alef dzięki, ale powiedz mi czy robiłeś porównawcze testy Salifertem i Tropic Marin?

Czyli wychodzi na to że morszczaki mierzą KH Salifert lub Tropic Marin.

Czy ktoś używa innych testów do KH??


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam oba testy ,zaraz zrobie porownanie wynikow.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak robiłem porównanie to test z saliferta zaniżał mi wynik. Różnica była na więcej niz dwa stopnie - porównywałem z testem tropic marin i ze starym testem saliferta na kh. Test TM pokazywał dokładnie to samo co test saliferta stary (ten z niebieskim płynem w zakraplaczu) stąd moja wiara w TM. Aczkolwiek nigdy nie robiłem pomiarów profesjonalnych (laboratorium).


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salifert-8,3 dkH

Tropic Marin-7 dkH,wiec ktoremu wierzyc.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salifert 8,6 a JBL........7??

Ale ja wierzę salifertowi dlatego że :

- na dopiero zrobionej wodzie pokazuje 7 tak jak powinno być

- na pomiarze testowym 6.5 też zgodnie z instrukcją.

A mój JBL pokazuje zawsze 7 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz wierzyc - tylko któremu - staremu czy nowemu bo wg moich pomiarów różnica miedzy starym a nowym > 2. Co ciekawe - ten plyn kalibrujacy pokazuje dobrze na skopanym tescie saliferta wiec i plyn jest do D....Y.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....no i badz tu madry:reading.Nie ma bata zeby nie bylo nic wiarygodnego do pomiaru twardosci weglanowej.

Szkoda ze co jakis czas wychodzi nowa wersja testow,albo trafiaja sie trefne z powodu zlego przetrzymywania,przeterminowania

Nawet wykonanie testow w labolatorium nie rozwiaze problemu na dluzsza mete .Kazdy test sie konczy i wypadaloby potwierdzic wiarygodnosc kolejnego...szukamy dalej.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz - sposób na kh jest banalny. Utrzymuj kh na poziomie 7-8 (wg dowolnego testu) i nic nie ma prawa się zdarzyc. Błąd w którąkolwiek stronę jest zniwelowany bo jak masz kh = 7 to naprawdę masz między 5 a 9 więc wszystko w porządalu.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.