Skocz do zawartości
jerry

Krab z Acropory

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Jak wiadomo mamy okres wakacyjny. Jak się okazało nie tylko my zwiedzamy "dalekie kraje". Otóż po powrocie z wakacji zauważyłem, że krabik żyjący w jednej z moich acropor przewędrował sobie do drugiej. Zdziwienie moje było duże, bo acropory są od siebie oddalone o około 15cm i każda z nich stoi na innym kawałku skały :(

Właśnie przed chwilą patrzę, a krabik wrócił na "stare śmieci" :(

Czy u Was też krabiki z acropor wybierają się na takie wędrówki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam (miałem) 2 dzikusy, czarnego i białego. Czarnego udało się złapać i poszedł z powrotem do morza;) a biały nadal nieuchwytny cel;) Lecz na razie nie chodzi po koralach ani ich nie obskubuje. Jak masz sumpa to jak złapiesz to do sumpa. Chyba że to krab szklisty to ponoć one są nie szkodliwe dla korali.


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jest ponoć nieszkodliwy. Taki niemal biały z czarną opaską na oczach jak w Iniemamocnych :( Z tego co widziałem to czyści acropory - ale nie uszkadza.

Chodzi mi o to, czy takie "wypady" na inne acropory to norma czy ktoś się z tym spotkał ?

A dzikusy miałem - 2 sztuki. Jeden mi szczególnie napsuł krwi bo miał manierę podcinania "łapek" xenii które potem pompy wdmuchiwały w zakamarki skały. Dzięki jego działalności mam teraz kilkanaście małych kolonii Xenii z którą "walczę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez krabik sobie spaceruje z jednej acry na drugą.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..czyli odbywa piesze wycieczki turystyczno - krajoznawcze :(

Zastanawiałem się czy moze coś się złego dzieje z acroporami po tym co mój zbiornik przeżył. Czy np. ta co była jego dotychczasowym domkiem nie zaczyna obumierać czy co. A to po prostu wycieczka była :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie do tematu bo chodzi mi ten Scarlet Hermit Crab po Acroporze czy moze korala uszkodzic czy go tylko czysci


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby moze troche tam uszkodzic, ale zdrowa Acropora da sobie z tym spokojnie rade.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.