Skocz do zawartości
jarorabka

Jak oderwać korala od skały??

Rekomendowane odpowiedzi

Krótki temat:

Jak przesadzić korala ze skałek na których sąsprzedawane w sklepie i przesadzić w inne miejsce?? jest na forum wiele napisane jak mocować korale, ale jak oderwać od skały żeby nie uszkodzić korala??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to koral?

Ale generalnie odradzam, ciezko to zrobic bez uszkodzenia korala, jesli niedawno go kupiles to jest juz wystarczajaco zestresowany. Naprawde nie da rady przeniesc go razem ze skałą, do ktorej jest przyrosniety?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz konkretnie chodzi mi o sarcophytona, ale pytanie było raczej ogólne...

Głównie mam miękkie korale, ale też coś twadrego się znajdzie.

A jak nie można oderwać od skałki to trzeba tęskałkę z koralem przykleić do reszty żywej skały w akwarium żeby nie spadł itp. Trzeba te skałki przykleićpod wodą - to jakiego kleju użyć?? (bo nie będzie dwóch "równych czystych suchych powierzchni"... :()

dzięx za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

delikatnie go sproboj odlepic od skalki, np wykalaczka - powinno sie udac, wiekszosc miekkich daje sie zeskorbac - tylko delikatnie zeby zbyt mocno nie ponadrywac, ale jak cos zostawisz to moze wyrosnac z tego nowy koral - ja ostatnio jak odtywalem sarco, to teraz w tym miejscu mam 5-6 malych sarcopytonikow :(

a klejow do klejenia korali jest sporo - poszukaj w sklepach netowych, albo w formie zelu (to taka kropelka tylko 20x drozsza :( ), albo 2-skladnikowe kleje do korali w formie masy plastycznej, twardniejacej pod woda.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grotech ma swietny klej i lapie fajnie pod woda. Dwuskladnikowy do twardzieli i skal. Miekkie najlepiej poza woda na kropelke lub gumka recepturka:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grotech to badziew jakich mało - w porównaniu do kleju AM jego przyczepność do skały pod wodą jest zerowa. AM pyli, Grotech nie pyli - ale wole klej który pyli a nie taki który odkleja się od skały po 5 minutach.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deltec tez ladnie sie przykleja, w porownaniu do Grotecha jest duzo lepszy IMO


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 'plastelin' przetestowałem GroTech, Tunze i AM. Potwierdzę to co napisał alef - GroTech się nie nadaje, jedyny jako taki plus że jest w jednym kawałku. Tunze i AM są dość podobne, ale AM lepiej 'łapie' pod wodą. No i AM jest (chyba?) najtańszy.

Co do żeli, to jaki by nie był trzeba mieć do nich trochę cierpliwości. Najlepszy jakiego używałem to był żel AquaConnect`a, ale był drogi i było go mało. Ostatnio kupiłem parę opakowań kleju AquaFarm i w tej cenie jest nieźle. Trzeba tylko poczekać, żeby klej trochę przeschnął przed klejeniem i można kleić korale pod kątem 90st.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie W ZADNYM WYPADKU kleju dwuskladnikowego Giessemanna, fajnie wyglada ale tylko tyle. Klei o wiele slabiej od GroTecha (ktory IMHO nie jest wcale taki najgorszy).


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.