Skocz do zawartości
MateuszD

Nano Wavebox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy widzial ktos juz w Polsce ww urzadzenie? Sporo mniejsze od oryginalnego waveboxa, i w teorii od 150l.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie bo jeszcze urządzernia nie ma w sprzedaży. Na razie pokazują na targach i tyle,

Pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam niemieckiego, ale w jakichs sklepach netowych mozna znalezc:

link


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jjablonski: i tak falowanie musi byc dosc czeste w tak malym akwa, raczej kryterium jest dlugosc akwa a nie laczna pojemnosc, ale wlasnie chcialem sie dowiedziec w jakim najkrotszym akwa zadziala - gdzies wyczytalem ze Nano wersja ma wieksza czestotliwosc wlaczen/wylaczen, wiec powinna dzialac w krotszym akwa


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem juz Nano-waveboxa w ofercie polskich sklepow netowych - czy ktos juz uzytkuje to urzadzenie? Bo chcialbym u siebie dodac curkulacji troche, a takie cos wprowadziloby ciekawe falowanie, a koszt mniejszy od wymiany pomp na sterowane + kontroler.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez jestem chetny na to urzadzenie wiec czekam na info:D A moze da sie to zrobic samaemu??


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś widziałem u Łukasza w sklepie ACROPORA.

Chodzi zarąbiście.

Cena coś dziewięćset z kawalkiem.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur160 pewnie ze da sie diy:) Poszukaj na reefcentral.com. Robia tam na tunze 6100, 6000, 6055 a nawet na resunach waver:) i to czesto w wersji bez pudelka.

Ostatnio delikatnie rozbujalem baniak nawet na marea 6000:D

pozdro


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie ile musze miec szyby nad lustrem wody by ten Nano Wavebox nie wylewal mi wody po za akwarium


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jedno pytanie. Z racji tego iż planuje założyć solniczkę to nie wszystko wiem. Czy jeśli założę sobie system który będzie wywoływał fale w akwarium to czy muszę dodatkowo montować pompy cyrkulacyjne? Akwa będzie z panelem i w panelu będzie pompa obiegowa natomiast nie wiem jak z cyrkulacją. Albo będzie normalna cyrkulacja albo pompy które spowodują efekt waveboxa. Bardzo proszę o wasze opinie i porady najlepiej oparte na praktyce.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoly sa rozne, w mniejszym baniaku podobno wystarcza sam wavebox, ale i tak warto dodac jakas pompke, np za skale.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli planując swój baniak muszę odpowiednio wyższe szkło zamówić. Ale jak zamiast waveboxa użyje 2 pomp ze sterowaniem do wytwarzania fal to ta wysokość się bardzo nie zmieni?


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodu nie wiem czy cenewo taniej nie wyjdzie wavebox bo pompy musisz kupic z tego co mi tu powiedziano na stale napiecie a koszt tutaj w uk to min. 120funtow plus musisz kupic sterownik a nowy wavebox kosztuje 220funtow i jest to kompletne uzadzenie tylko podlaczyc i juz


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja planuje akwa poniżej 200l a z tego co czytałem to gotowe waveboxy są od 200l. Gdzieś kiedyś widziałem takie zestawy na pompach typu Koralia ze sterownikiem w przystępnej cenie.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1085798&highlight=wavebox&sid=

Tu jest opis jak zrobić prosty sterownik do sterowania 2 pompami. Musiałbym tylko znaleźć pompki cyrkulacyjne na 12V w niskiej cenie i tworzenie fal gotowe. Bo te na 220V to przy tym sterowaniu szybko padną. Jeszcze jak bym wymyślił żeby te na 12 V płynnie sterowa ale napięciem od 0 do 12V to już bajka. Uzyskałbym wtedy prawdopodobnie delikatne falowanie. Bo gdy zastosuje pompki 12V ale o dużej wydajności to takie rozbujanie baniaka może spowodować wylewanie wody z akwarium.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale ja elektrykiem nie jestem i raczej odpada robienie to samemu nie chcialbym rybek porazic pradem wystarczy im ze wodke im leje


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dudu: tyle ze pompki cyrkulacyjne na niskie stale napiecie sa sporo drozsze od tych na 220v - np tunze nano 6055 vs pozostale nano


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karolina ma tanie z tego co widzialem sa na 12v ale trzeba do nich kupic oddzielnie sterowanie i nie wiem czy beda dzialaly z DIY sterowaniem

a ijeszcze jedno pytanie czy takie pompy na stale napiecie beda dzialaly z moim komputerem i ta listwa bo przeciez dalej bede odcinal 240v anie 12czy24v czy nie uszkodze tego przetwornika czy jak to sie nazywa co przerabia 240na 12cz24v


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dudu: mysle ze conajmniej 95% pompek akwariowych jest na 220 AC, jakby sie dosc prosto (czytaj tanio) dalo skonstruowac do nich falowniki dzialajace podobnie jak te do pompek na staly prad to pewnie ktos by to juz sprzedawal, owszem, jest kilka na rynku, ale chyba nie jest to idealne rozwiazanie, skoro nie stalo sie popularne.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszyscy po trochu macie racje. Ale sami wiecie że w większości przypadków gdy kupujemy jakiś towar to większa część ceny to opłata za markę. A zastanowiliście się dlaczego 95% pompek jest na 230V? Bo taniej to wyprodukować . Do 12V potrzeba jeszcze zasilacza. Bezpieczeństwem ludzi czy ryb to nikt się nie przejmuje. No i trzeba albo kupić drogie 12V do których łatwo zrobić sterownik albo tanie na 230V i głowić się jak tu zrobić coś samemu. @MateuszD masz racje co do tego że nikt takich DIY nie sprzedaje. A to pewnie dlatego że takie sprzęty muszą przejść odpowiednie testy, zdobyć certyfikaty, zezwolenia itp. Do tego trzeba dać klientowi gwarancję itp. Kupiłbyś coś nieznanego od jakieś obcego faceta i wsadził to do akwa być może narażając swoich ulubieńców? Większość ludzi myśli że jak coś jest markowe to musi być najlepsze. A nie zawsze tak jest. Nie twierdze że drogie, markowe są do d... ale bez przesady. Często można zrobić wiele rzeczy samemu i sporo zaoszczędzić. A tą kasę przeznaczyć na ulubieńców lub żonę :(

@hajtaler co do tej listwy to nie da rady. Sterownik musi być zasilany 24/h no chyba że w nocy nie "falujesz" natomiast w żaden sposób nie jest to szkodliwe lub niebezpieczne dla życia w akwarium. Sterownik pracuje na zewnątrz a pompy w akwa. Przecież przy pompach nie będziesz nic robił. Nie ważne czy to będzie na 12V zy na 230V. Problem rozbija się o sterowanie tych pomp. Na forum elektrody założyłem temat co do tworzenia fal w akwarium w oparciu o pompki na 230V. Może jakoś specjaliści z tego portalu pomogą w stworzeniu takiego urządzenia. A jak już coś takiego zmontuje to przetestuje i zdam relację. No chyba że wcześniej trafię coś na 12V.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodu pewnie masz racje ale po jaka cholere robia takie opcje w moim kompie i wielu innych uzadzieniach jak przeduzacze z opcja wave ,jak to poprostu naraza nas to na zniszczenie sprzetu, a nic nie pisza w instrukcji tych uzadzen jakich pomp uzywac a jakich nie


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz komp? Może on już sam w sobie ma opcje falowania na pompach 230V? Kup najtańszą pompę na rynku na 230V i zobacz co będzie się działo.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec mam http://stm-shop.co.uk/acatalog/Aquatronica.html podpiolem pod niego tunze na 2 dni i dzialal poprawnie ale zaczelem czytac i go odlaczylem by nie uszkodzic, 2 pompa to karolina3 dziadostwo ale uzywane kupilem, chodzila jak stara ........ ,podpielem tez no name ale nie wlaczala sie


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.