Skocz do zawartości
TMK

Prosze o pomoc - jaka pompa do tego ruwala?

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno dawno temu kupiłam odpieniacz. Ze względu na sporą nadwymiarowość nie był nigdy używany. Miał dołaczona pompę Rio- parametrów nie pamietam,ale na pewno bez wirnika igiełkowego.Pompa sie zużyła.

Zastanawiałam sie nad kupnem lepszego odpieniacza, ale zajrzałam tudo reefshopu i patrząc na ceny to moze nie jest najgorszy odpieniacz?

30-ruwal.jpg

Moj jest mniejszy ma ok 60 cm.Pompa Rio nie jest nigdzie dostępna.

Co polecacie i gdzie to kupić? planowane akwa to ok 350 l


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompe bez problemu kupisz w Luboniu w firmie Aqua Nurt a jesli nie odezwij sie priva podam numer to czlowieka ktory napewno zalatwi

Masz stara pompe z oznaczeniem ?

co sie w niej zuzylo u mnie leza 2 rozne od takich odpienkow

Co do samego odpieniacza nie jest zly tylko z pompa Rio strasznie halasuje ona ma wirnik z zmienna geometria skrzydelek niestety nie ma igielkowego i dlatego glosno chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przez własna głupotę zmarnowałam pompę i jescze wyrzuciłam nie zapisujac nawet jaka to była. mea culpa :)

uzywałam jej do mieszania podmian wody- wiadomo, wyjmowałam ze słonej wody schłs i za pare dni znowu. była dosc mała silna...

do Lubonia nie mogłam się dodzwonić, na dodatek nie wiem dokładnie jaki powinnam mieć model pompy i jaki mam odpieniacz- kupowałam go n-lat temu kiedy była tylko rafa.pl Maćka Kosteckiego i zamawiałam duzo mniejszą, ale on mi przysłał ten model za cene mniejszej bo nie miał innej. Zamawiałam model do 100l. dostałam do 300 l. teraz będe mieć 350 i zastanawiam się co z tym wszystkim zrobić....

Biorąc pod uwagę moje przygody z pompami oceanrunner problemy

to chwilami czuje sie jak głupia blondynka...cos kupię załoze zrobię i do kitu... uff musiałam się wyżalić


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompy Rio sa dostepne na rynku uk, daja je razem z odpinaczami TMC V2 Protein Skimmer do jakiego litrarzu byl przeznaczony twoj odpiniacz ja mam do 400l i pompa jest |Rio2100 600gal/g(2271l/g)


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK dla czego upierasz sie przy pompie Rio przecież możesz dać aqua bee i będzie dużo lepiej a i z zdobyciem jej będzie mniejszy problem :)


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli odpieniacz byl zaprojektowany na konkretna pompe, to moze slabo dzialac z inna, nawet lepsza (choc chyba nie ma tu reguly)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się nie upieram :) ANI TROCHĘ

po prostu pompe rio miałam fizycznie i uzywałam( co prawda nie do odpieniacza) ale byłam bardzo z niej zadowolona. Co do pompek Ocean Runner PH 2000 z wirnikiem igiełkowym mam bardzo mieszane uczucia- moze trafiłam na kiepskie egzemplarze moze źle dobrałam model (biostar flotor), ale trzeciej kupować nie bedę:) Zobaczymy co powie Aquamedic o odesłanej pompie

Ruwal jest troche wiekszy od flotora i akwa też nma byc wieksze. więc poszukuję dobrej pompy czyli mocne i drobne babelki...Oceam runner z wirnikim igiełkowym jest opisywana jako bardzo dobry sprzet a moje wrażenia sa inne.

Aqua bee ok, ale jaki model?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.