Skocz do zawartości
Darek40

only fish

Rekomendowane odpowiedzi

chcę założyć only 1000 l. 100x100x100.

napiszcie przykładową obsadę i wyposażenie.


windsurfer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie się opiekować zbiornikiem o wysokości 100cm, ale ładnie będzie wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem o problemach ale czekam na propozycje praktyków w tym temacie.


windsurfer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i się nie doczekasz - pokombinuj sam, zrób jakiś plan, przedstaw go tutaj i bez problemu dostaniesz komentarze i spostrzeżenia. A na tak zadane pytanie, jakie padło od ciebie na początku nikt ci sensownie nie odpowie - bo i po co.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak chcę założyć ten 1000 l i kombinuje aby było ładnie, stosunkowo łatwe w utrzymaniu i tanio haha o ile można przy tych literkach o tym mówić. Myslę np o skrzydlicach i cos do nich bo np rekinek bambusowy to zdecydowanie za mały zbiornik prawda


windsurfer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak chcę założyć ten 1000 l i kombinuje aby było ładnie, stosunkowo łatwe w utrzymaniu i tanio haha o ile można przy tych literkach o tym mówić. Myslę np o skrzydlicach i cos do nich bo np rekinek bambusowy to zdecydowanie za mały zbiornik prawda


windsurfer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, bamboo shark osiąga rozmiar ok 41inch~104.14cm, więc zdecydowanie za duży do zbiornika o takich wymiarach. Jeśli byś poszerzył, wydłużył akwarium kosztem wysokości, powinien się zmieścić. W innym razie musisz być przygotowany do oddania ryby komuś z większym zbiornikie po +/- pierwszym roku, bowiem rośnie średnio 12inch~30.48cm na rok, a po wykluciu już swoje mierzy. Wszystkie te dane pochodzą z amerykańskich serwisów, w Stanach jest to ryba popularna, zresztą nie tylko bamboo, jeśli temat Cię interesuje mogę podać linki do różnych opisów, gigantycznego FAQ i kilku filmików, niestety wszystko w jęz. ang.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coprawda mój ang. jest taki sobie ale poproszę wiedzy nigdy nie za dużo. niestety narazie wymiary zbiornika są takie a nie inne, poprostu taką mam wnękę i na tyle zgodziła sie moja żonka :)


windsurfer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.aquariumfish.com/aquariumfish/detail.aspx?aid=908&cid=3790&search=

http://animal-world.com/encyclo/marine/sharks_rays/bamboo.php

http://saltaquarium.about.com/od/sharkprofiles/p/bbbambooshark.htm

http://www.wetwebmedia.com/sharkfaq.htm

Szczególnie 4 od góry link jest warty polecenia, po prostu kopalnia wiedzy, szkoda tylko, że częśc pytań się powtarza.

BTW jeśli ma być to FO czy tam FOWLR to masz mnóstwo ślicznych ustników do wyboru polecam się zastanowić, skrzydlica może i jest ładna, ciekawa, ale po jakimś czasie pewnie się znudzi, że jest drapieżcą to pewnie będzie problem z innymi mniejszymi rybkami- ale to takie gdybanie, jest tu wiele osób, które posiadają te zwierzaki to pewnie i oni coś napiszą.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy podłoga wytrzyma ponad tonę obciążenia na m2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak spoko. jeżeli możecie proszę skupcie się na temacie mam ponad 40 latek i w akwarystyce od zawsze więc pomińmy temat nosności podłogi czy problem z czyszczeniem zbiornika powyżej 60 cm.

dzieki za dotychczasowe głosy czekam na kolejne

pozdrawiam


windsurfer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darek40 :

tak spoko. jeżeli możecie proszę skupcie się na temacie mam ponad 40 latek i w akwarystyce od zawsze więc pomińmy temat nosności podłogi czy problem z czyszczeniem zbiornika powyżej 60 cm.

dzieki za dotychczasowe głosy czekam na kolejne

pozdrawiam

Piszesz tak, jakbyśmy tylko czekali aż łaskawie zadasz pytanie a my będziemy skakać z radości że możemy na nie odpowiedzieć. Nikt tutaj na rozkaz nie będzie raczej udzielał odpowiedzi. Poza tym znaczna większość forumowiczów posiada akwaria rafowe, FO to racze margines dlatego odpowiedzi osób praktykujących FO może nie być zbyt wiele.

Co do samego zbiornika to chcesz mieć w nim dekoracje w postaci ceramiki lub/albo żywej skały ??

Poczytaj poradniki dla nowicjuszy przygotowane na tym forum i zacznij zadawać bardziej konkretne pytania.

Pozdrawiam :)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rada to zdecydowanie zmienilbym wymiary zbiornika, jezeli to ma byc FO czy FOWLR to wg mnie wazniejsza dlugosc zbiornika od glebokosci (choc oczywiscie nie polecam 40cm) czy wysokosci. Niech te wielkie "karpie" maja sie gdzie rozpedzic i plywac raczej wzdluz niz w szerz czy poprzek, ale to tylko moje zdanie z ktorym nie kazdy musi sie zgadzac. Odjac choc po 40 cm od glebokosci i wysokosci i dodac do dlugosci.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesi tak znasz sie na akwarystyce to powinienes wiedziec ze najlepiej w 1000 litrowym akwarium czuly by sie ze 4 pokolce i jakies stadko chromisow ...wsrod slicznej gorki z zywej sakly...

jesli zbiornik ma sluzyc za kolekcje ryb i chcesz go napchac wszelakimi gatunkami ...to pytanie powinenes zadac na forum wedkarskim ..tam szczegolowo opisuja jak przechowywac zywca


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym był na twoim miejscu i miałbym możliwość zrobienia baniaka o właśnie takich wymiarach zastosowałbym w nim jako podstawę filtracji GRUBĄ warstwę dsb trochę żywej skały ewentualnie ceramikę lub suchą skałę (są bardziej ekonomiczne od LR ale trzeba dać im czas na "ożywienie") i jakiś odpieniacz choć to zależy od ilości LS jako obsadę dałbym kilkadziesiąt/kilkaset małych rybek kilka pokolców, jakieś łatwe w utrzymaniu korale (xenia,lobo,sarco,kolorowe grzybki itp.) aby te rybki jakoś uszczęśliwić do tego sporą ekipę czyszczącą kraby rozgwiazdy ślimaki etc. niewiem tylko jak powinno się oświetlać takie akwaria


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli maja być korale to raczej HQI przy takiej głębokości, jeśli same ryby to oswietlenie ma znaczenie tylko estetyczne.DSB to dobry pomysł do akwarium o takiej wysokości ale trzeba wziasc pod uwage ryby jakie maja byc w srodku-niektore moga kopac w podlozu a to niewskazane przy dsb.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki LIONFISH za obronę. Ja chciałem tylko ukierunkować rozmowę :)gabaryty nie mogą się zmienić. Proszę Was tylko o rady jak sensownie "małymi"kosztami i bez wielkich wymogów mieszkańców zagospodarować zbiornik.

Wiadomo co dwie głowy to nie jedna. A tu jest Nas wielu.

Pozdrawiam


windsurfer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądnij sobie film z mojego wystąpienia w Galerii Przyrody, Filavandrel wmontował tam ujęcia zbiornika będącego kostką o zbliżonych rozmiarach. Może to Ci trochę pomoże.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki widziałem na żywo zbiornik reklamowany na głównej stronie http://www.aquarius.ima.pl/ tragedia

Zbiornik 150 wys. 150 długości i 30 szerokości. W środku sama sztuczna skała i koralowce. Wszystko w stanie nazwał bym masakra. Wg. mnie wszystko zrobione, aby gościa skroić na kasę i zniknąć.


windsurfer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chciał mieć na ścianie obrazek to ma :) W USA to całkiem popularny typ zbiornika - silikonowe wystroje ALL IN ONE można kupić za grosiki.

Apropos twojego zbiornika - nie wiem jak jest teraz ale swego czasu w Rzeszowie w sklepie zoo na ulicy Rejtana stała taka kostka jaką planujesz. Komin centralnie na środku, wokół komina usypana góra skały, kilka ukwiałów i całkiem niezłe stadko wyrośniętych pokolców (różne gatunki). Solidna przestrzeń dla ryb w środku robi wrażenie (głębia) ale ta łysa skała (notabene trochę obrośnięta badziewem) psuła cały efekt.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej stoi, z tego co pamiętam to ma pojemność właśnie około 1000 litrów. Skała (trochę żywej, większość tufu) jest łysa, a raczej porośnięta jakiś brązowym świństwem z racji kiepskiego oświetlenia (mają tam 8x30W T8 ), i cyrkulacji (4x jakaś Koralia, przymocowane do komina tuż pod powierzchnią), więc ruch wody raczej słaby, dodatkowo mają cyjano na dnie. Ogólnie tylko ryby robią wrażenie (Naso, 2x hepatus, młody ustnik cesarski, jakieś nemole, z. xanthurum - zresztą rybki przychodzą i odchodzą). Generalnie - bardzo średnio to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, byłem i widziałem to akwarium. Wymiar robi wrażenie, ale ta skała porośnięta tylko badziewiem i namiastkami korali psuje efekt kompletnie. Gdyby dobrze doświetlić ten zbiornik, a także dać dobrą cyrkulacje to mogłoby powstać naprawde coś ładnego.


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się takie sześciany. Mój baniak w pierwszym momencie też miał być klasycznym sześcianem 60x60x60 cm ale w trakcie realizacji trochę mu się przytyło tu i ówdzie :)

W głowie jednak już mi siedzi zbiornik o wymiarach 100x100x60(h). Ach ta głębia :love

Darek40 działaj, działaj :) kostki są git


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.