Skocz do zawartości
helmofon

Jaki odpieniacz zewnetrzny

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze teoretycznie.

Jaki odpieniacz koniecznie zewnętrzny do 60L

Na razie znalazłem trzy:

- AQUA MEDIC - BIOSTAR FLOTOR

- WEIPRO S 2011

- WEIPRO SA 2015

- WAVE Italy - (Beast) Beast 400 P

Do biostara udało mi sie znaleźć instrukcję w pdf może ktoś posiada do WEIPRO

Poradźcie, doradźcie, a może macie coś innego.

Z artykułu na stronie wynika ze BIOSTAR jest całkiem całkiem.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Błazenek :

Deltec mc300,mc600

Idąc Twoim tokiem myślenia ja powieniemem mieć 2x Bubble King 250

Biostrflotor do takiego akwa będzie jeszcze z zapasem. Jego największy minus to pompa w akwa.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wybrałbym biostara, ewentualnie miniflotor- tyle, że cały w zbiorniku, wszystko zależy od obsady, ja przy tym litrażu wogóle bym zrezygnował z odpieniacza kosztem częstszych podmian na dobrej soli.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Błazenek :

Z mc600 może przesadziłem ,ale mc300 na pewno.

Nie może tylko na pewno. Udzielasz rad początkującym a sam nie wiesz zbyt wiele. Potem przeczyta to następna osoba i następna i błędne informacje się rozprzestrzeniają. Cieszę się że jesteś taki aktywny na forum ale postaraj się odpowiadać jak jesteś czegoś pewien albo pisz że jest to tylko Twoje "wydaje mi się że..."


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biostar do 60L to zabójstwo - pompa zajmie połowe akwa. Firma RedSea robi bardzo fajne odpieniacze (Prizm) - zewnętrzne z pompą na zewnątrz i dodatkowo z takim cwanym przelewem. Czy robią jakieś mniejsze - tego nie wiem, ale łatwo sprawdzić w necie.

Pozatym - tunze reefpack 200 (jak nie pomyliłem nazwy) - b.fajny sprzęt - Olek ma do sprzedania chyba.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reefpack jest wewnętrzny ale ma najbardziej zrozumiałą instrukcję :) nawet jest opisane gdzie względem LR go wcisnąć.

Na razie z tych wszystkich najciekawiej wygląda Beast i chyba MCE 300 ale z instrukcji mało co wynika.

Czekam na dalsze opinie :) i zapraszam do dyskusji :) - guliwer777 od razu widać wyższość studenta nad uczniem :)

A Błazenek czy one nie nazywają się MCE i numer.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MCE 300 i generalnie jestem zadowolony. Na początku trochę hałasował ale po ok. 2 tyg. się uciszył. Pieni fajnie, można do niego wrzucić węgiel i "antiphosa". Jedynym jego minusem jest to, że potrafi wpuszczać mikropęcherzyki do akwarium i wtedy trzeba kombinować np. z gąbką na wylocie. Moja ocena to 4/5.

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem MC300 w 200l akwarium i nie byłem zadowolony z jakości piany, nie wiem gdzie tam można wrzucić jakiś węgiel czy antifos, pewnie do tej rury, ja nie próbowałem, zmieniłem go dość szybko, zresztą wystarczy porównać z większymi modelami, ta pompka jest zdecydowanie za mała, produkuje za mało bąbelków. Jeśli byś się zdecydował na wewnętrzny to mam do sprzednia tunze reefpack, stoi na allegro. Gdy go kupowałem również szukałem odpieniacza do niewielkiego akwarium, planowałem założyć 100l bez panela, masz komorę na węgiel i zeolith. czy inne media z oddzielną pompką i całość nie jest strasznie duża. Jedyną wadą jest rzeczywiście umiejscowienie go w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy dwie różne opinie na temat tego samego odpieniacza :) a może ktoś używał tego BEAST


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@olekszwarc, dokładnie, węgiel i antiphos wrzucałem do rury. Pompka mogłaby faktycznie być trochę mocniejsza ale moja daje radę :)


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Deltec MCE300 na zbyciu.

W niezłym stanie. Pekniety kubek - ale sklejony i bez przecieków.

Z orginalną instrukcją.


Carpe diem... za gardlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownicy tego odpieniacza jak się ustosunkujecie do tego wątku


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wątek, który założyłem zaraz po nabyciu tego odpieniacza i o nim zapomniałem. On się musi po prostu "dotrzeć", u mnie trwało to ok. 2 tyg. i jest juz ok.

Moja wina, że nie napisałem zakończenia. Już się tym zajmuję.

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie :)_o bo jak to już dobrze zauważył guliwer777 "Potem przeczyta to następna osoba i następna i błędne informacje się rozprzestrzeniają"

Dziękuję za zainteresowanie.

OT: Bardzo ładne akwa na stronce masz Zatorku.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ helmofon, dzięki. Dawno nie były zdjęcia aktualizowane i trochę pozmieniało. Jak znajdę więcej czasu to wrzucę coś nowego.


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...ja bym proponowal red sea prizm 400,ostatnio bardzo potanialy i choc mimo danych producenta ze jest on odpowiedni do 400l ja mu daje najwyzej akwa wlasnie 60-80l,spisalby sie swietnie.W moim 160l okazal sie "za maly".Poza tym jest bardzo plaski,nieduzy i mowiac inaczej estetycznie wykonany...wydaje taki dzwiek do ktorego bardzo sie przyzwyczailem...czytalem tez na lokalnym forum nanomaniakow,ze ten odpieniacz najlepiej sprawdzi sie wlasnie w bardzo malym akwa do 80 litrow.Jak jestes zainteresowany wpisz w ebay zachodni "red sea prizm de luxe 400",ostatnio widzialem za chyba cos piecdziesiat euro...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem ponad 8 m-cy na Beast 400p w moim 280 litrowym baniaku. Po zamknięciu cyklu azotowego nie miałem większych problemów z glonami. Dopiero jak zdecydowałem się na Tubastree to kolorki sps'ów trochę przysiadły. Dodam, że odpieniacz wspomagany był przez dsb ale pianę wywalał. Jak coś to mam go na sprzedaż. U Ciebie byłby z zapasem choć pompa w akwa byłaby mało estetyczna.


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem już instrukcję :) FAJNY teraz trzeba poczekać na opinie użytkowników.

moi dwaj faworyci to MCE300 i Prizm - zero jakiegokolwiek sprzętu w akwarium.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcecie sie pozbyć któregoś z otpieniaczy to piszcie od razu na PRV :) rozpatrzę każda rozsądną propozycję :)


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądając odpieniacze które ty wspólnie wymieniliśmy nasunęło mi się kolejne pytanie:

Czy odpieniacz z pompą na zewnątrz jest dobrym rozwiązaniem bo wiadomo każda pompa się kiedyś skończy i co potem.

Może jednak lepiej zastosować któryś z pompą znajdującą się w akwarium jeżeli się zepsuje zawsze można wymienić.

no i druga sprawa zakładając mocniejszą pompę odpieniacz może znajdować się dalej od akwarium ??? - dobrze kombinuję.

Choć rozwiązanie całkowite poza akwarium najbardziej mi się podoba ale jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje i dobrze mieć pewien dystans do sprawy.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompę w odpieniaczu też możesz wymienić, przynajmniej w MCE300. Wydaje mi się, że możesz mieć odpieniacz z pompą zewnetrzną dalej od akwarium, ale i tak musi być na wysokości na której byłby w akwa lub sumpie. Aczkolwiek mogę się mylić i z góry proszę "starszych" kolegów o korektę :)

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem wysokość na myśli, wtedy można by było przedłużyć tylko przewody techniczne do akwarium.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.