Skocz do zawartości
kToś

Berghia verrucicornis - czy to ten ślimak?

Rekomendowane odpowiedzi

W niedzielę namierzyłem na szybie pierwszego z nich, dziś przyłapałem drugiego. Na http://www.meerwasser-lexikon.de/tiere/756_Berghia_verrucicornis.htm#kommentar zidentyfikowałem jako Berghia verrucicornis. Tak wyglądają u mnie

1701-slim.jpg

1701-slim1.jpg

Fotki zrobiłem telefonem ale wydaje mi się że nie ma innego podobnego do tgo co widzę u siebie ślimaka na meerwasser-lexikon. Może coś wiecie na temat tego gatunku, nie w ząb nie znam niemieckiego:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA 100% to nie Berghia ten ślimak zeżre raczej najpierw zoanthusy .

Usuń jak najszybciej i wypatruj następnych

Pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz tu: link , sa calkiem podobne


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze po zdjęciach z linku Mateusza myślę że jest to jednak Berghia:( Te djęcia są o wiele lepszej jakości i ślimaki przypominają mi zdecydowanie te które złapałem w moim akwa. Te dwa które wyciągnęłem już są w kiblu a w linku który podesłał Mateusz piszą generalnie o trzech metodach: wyciąganie(mało skuteczne w przypadku kiedy w zbiorniku złożone są jaja), kąpiele w wodzie RO, kąpiele w płynie lugola. Narazie nie zauważyłem żeby zoanthusy były podżerane, otwierają się ładnie, nie są obkurczone. Pozostaje czekać na rozwój wydarzeń. Czekam na Wasze metody walki z tym "tyfusem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze to aeolid nudibranchs

tez niezle dziadostwo


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jamnik tutajhttp://reefkeeping.com/issues/2006-05/bp/index.phpsą zdjęcia gatunku o którym piszesz i ja stawiam jednak na Berghia. Te o których piszesz to niezły kombajn na Aiptasie, Majano. Z artykułu wynika też że Aeolid nudibranchs nie szkodzi w jakiś szczególny sposób Zoanthusom i innym koralowcom miękkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w artykule Brian Plankis pisze też sporo o bardzo cięzkiej do określenia jednoznacznej indentyfikacji gatunku..ehh nie pozostaje nic innego jak czekać i obserwować akwarium. Dzięki wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nabij na pal zabij i spal mi to dziadostwo w ciągu kilku dni prawie załatwiło skałkę zoa o wymiarach 5x7cm


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tytan69 prawie..czyli nie załatwiło jak sobie poradziłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze no nie jest wesoło:( Dziś rano namierzyłem dwa ślimory na Zoanthusach, wylądowały w kiblu ale obawiam się o Zoa. Jeżeli mieliście doczynienia i możecie podpowiedzieć jak sobie z tym radzić :Dozingoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pożądnie wypłukałem wszystkie zoa strumieniem słodkiej wody w osobnym zbiorniku


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.