Skocz do zawartości
bartekk

Parametry wody z RO??

Rekomendowane odpowiedzi

Twardosc wody po ro chyba powinna byc zerowa. Ja kupuje wode w sklepie i podejrzewam o dolewanie mi kranowy bo gloniska rosna i twardosc ogolna z 9 a weglanowa 4. Wiec jak to jest z tym????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czolem.....dzisiaj juz odpisywalem na Twojego posta ale jak jeszcze funkcjonowala stronka w starej wersji...i nie wiem dlaczego go tutaj nie ma...w kazdym badz razie....przeprowadzilem na szybko test wody pod katem twardosci z filtra Ro....chcialbym zaznaczyc ze nie czekalem az odczynniki zlapia mi temperaure pokojwa...i filtry wstepne w moim RO sa do wymiany.....uzywalem testu Zoolek-u....woda wogole nie zabarwila sie na "pierwszy" kolor ktory powinna zlapac podczas kontroli twardosci.....zarowno podczas badania tw.ogolnej jak i weglanowej.......od razu zlapala "drugi" kolor z tym ze bardzo rozjasniony......kranowy nie testowalem dla porownania

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc...

dzisiaj jeszcze raz sprawdzalem twardosc wody....tylko tym razem temperatursy takie same i wody i odczynnikow...generalnie wszystko zgodne z "fifa i uefa".."kranowa" tw.ogolna19 weglanowa 13......po Ro...twardosci obie 0....

jada cos po Tobie @bartekk w tym sklepie......zrob testy przy sprzedawcy ....najlepiej przy zakupie od razu...na miejscu .:()

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli przepuszczaja przez DI to chyba moze byc twardosc wieksza niz zero?? Ale chyba maja stara membrane bo u nich tez sa gloniska:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej u mnie po RO + DI TDS pokazuje 0

Woda po osmozie powinna miec twardosc = 0, TDS'em mierzy sie ilosc rozpuszczonych substancji w mg/l, pomiaru twardosci raczej sie nie da zrobic, poniewaz oprocz wapnia i magnezu w wodzie rozpuszczone sa jeszcze inne substancje.


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz widocznie kranówę bardzo złej jakości. Tak z ciekawości ile Ci wykazuje przy kranówce?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok kupilem dwa testy Gh i Kh, i zgodnie z opisem jak zrobic ten test to mam tylko kolory i nic wiecej!!

Z czego wy odczytujecie to "0"? Tutaj mam napisane ze najpierw powinno sie zrobic rozowe a pozniej niebieskie oco tam kurde chodzi???

Juz mialem sypac sul ale niewiem czy napewno mam dobra wode, wiec poradzcie cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego. Nie da sie tak matematycznie obliczyć ile usówa osmoza. Moze jedynie w jakiś bardzo określonych warunkach. A tak poza tym zależy od "przechodzenia" filtrów i membrany, ciśnienia wody w sieci, temperatury wody.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twardosc wody mam za soba, a jak upewnic sie ze woda po osmozie jest ok? czy to tylko chodzi o twardosc, chybanie? wiec jaki test jeszcze powinienem wykonac, oczywiscie niemam zadnych miernikow jedynie moge kupic testy.

adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten miernik TDS to nazwa ogolnie przyjeta wszedzie czy tylko w Polsce? jak tak to jak to moze sie nazywac po angielsku i w jakich sklepach to szukac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Swirlej2

Nigdy po RO miernik TDS nie pokaze 0 ppm, a to z tej prostej przyczyny ze membrana niektore substancje usuwa w 99% a inne w 80%. Jezeli u Ciebie po RO miernik wskazuje 001 to po co stosujesz jeszcze DI. Jezeli po DI Twoj miernik wskazuje 004 to znaczy ze zywica jest do bani i trzeba ja wymienic. Inna sprawa to gdzie ty mieszkasz ze woda w kranie ma tylko 165 ppm? Moze w twoim domu jest inny filtr uzdatniajacy wode na wejsciu z wodociagu?


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki L.B za ten link wlasnie sobie to zamowilem na ebay-u!

I co to znaczy informacja? Jeszcze raz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twardosc wody mam zblizona do "0" i zasolenie OK oraz PH okolo "8". Co jeszcze musze sprawdzic zanim zaczne wkladac skale lub piasek, tzn mam na mysli w jakie testy powinienem sie zaopatrzyc? A moze ktos zna jakis maly komputerek co wszystko mierzy:)

Tomek M.

Jezeli chodzi o miernik to znalazlem na ebayu za $18+6 wysylka, ale chyba w Polsce jest taniej bo tu jeszcze doszla by wysylka do poslki okolo $10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli swiezo zasoliles, zasolenie i temp. masz dobre, to i pozostale parametry musza byc ok

Odczekaj jakis tydzien aby upewniec sie ze instalacja dziala ok (zrob testy typu 'a co jak wylacza prad') i dolewaj odparowanej RO lub kalkwasser, a potem wkladaj skale.


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.