Skocz do zawartości
smithpl

Krewetki wypas .... lepsze od bulldog&裟a :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam sobie obsadzie do przyszlego akwa i natknalem sie na 2 fajne egemplarze, jednak nie wiem czy do wykorszystania w moim akwa :)

1. Mantis shrimp - tzw. krewetka modliszkowa, błędnym jest nazywanie ich krewetkami, ponieważ krewetkami nie są, należą do rzędu ustonogów (Stomatopoda). Ich druga para kończyn wyposażona jest w ostrza które z łatwością przebijają sie przez pancerz skorupiaków. Krewetka ta dorasta do 4cm, lecz wyróżniamy rodzaje które mają ponad 30cm. Krewetki te są bardzo agresywne i z tego co słyszałem potrafią swoimi kończynami przebić szybę.

15uo8.jpg

a o to przydatne linki krewetki w akcji :)

http://img170.imageshack.us/img170/9888/15uo8.jpg

http://pl.youtube.com/watch?v=4YKprYcny_E

2. Hymenocera Picta - Harlequin shrimp, krewetka ta pochodzi z Indo - Pacyfiku, żywią się rozgwiazdami, zjadają je tak by żyły jak najdłużej, rozmiar do 4 cm

hymenocerapictams0.jpg

a tu pelne zestawienie krewetek: http://www.krewetkarium.fora.pl/krewetki,2/krewetki-morskie,16.html

z którego czerpałem info.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zje ci wszystko co sie rusza. Druga padnie z glodu jesli nie kupisz jej co jakis czas rozgwiazdy. Tak czy siak dosc kosztowne pomysly 8-)

Zbych


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem, ale sliczne sa co ? :-)

trzeba by im inne akwa zalozyc :)

jednak balbym sie reke wlozyc do akwa :)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy mantisie jest strach. Zreszta niektorzy zakladaja dla nich akwa specjalnie a inni maja z nimi problem. Ja np. nie jestem pewien czy takowego mantisa nie mam u siebie 8-( Po nocach strzela az milo. No i w ostatnim miesiacu zniknely mi dwie ryby (pokarm dla krewety za 240 zeta niezle co 8-( ) No ale jak pisalem niewiadomo czy to mantis czy moze jakis niesymbiotyczny i podly Alpheus ....

W kazdym razie jeszcze tego nie widzialem. Jak siadam z latarka w nocy do akwa to delikwent milknie. Zreszta nawet jak strzela na beszczelnego to i tak nie moge tego zlokalizowac. Huk dosc znaczny a akwa nieduze no i badz tu madry. Bede musial po jednej skale wyciagac do drugiego akwa i nasluchiwac....

pozdrawiam

Zbych


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz sobie takiego mantisa :)

link


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie będziesz się bał zgasić światła :)

Na YouTue są ciekawsze filmy :)

Z drugiej strony fajne zwierzątko.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filmik fajny tylko krabika szkoda ładny był...


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jedna i druga da sie z powodzeniem trzymac w akwarium, te drugie mam w swoim zbiorniku. pierwsza niestety stwarza zagorzenie dla innych zwierzat, druga da sie spokojnie wykarmic jesli ktos ma zrodlo zaopatrzenia w asterinie lub jakies wieksze rozgwiazdy ktore mozna zamrozic i potem po kawalku skarmiac.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.