Skocz do zawartości
Inkaa

Tunze Reefpack 500

Rekomendowane odpowiedzi

Starałam przedrzeć się przez archiwum forum i dotrzeć do informacji na temat Reefpack 500. Bardzo przepraszam, jeżeli coś przeoczyłam i ponownie maltretuję temat, ale zapytam. Planuję akwarium pomiędzy 400, a 500l (najprawdopodobniej 120x70x50-55) i im więcej się wgłębiam w zagadnienia techniczne tym niestety mniej wiem:( A najbardziej przeraża mnie sump i te wszystkie instalacje, wyliczenia przekroju rur, odpowiednie podłączenia :) . Z największą ochotą i pokorą będę zgłębiała wszelakie tajniki parametrów wody, wymagania żyjątek itd, ale przy sprawach technicznych wymiękam :). I tu bardzo proszę o pomoc bardziej doświadczonych ode mnie :) Dlatego zainteresowałam się według mnie najmniej skomplikowanym urządzeniem Reefpack 500 - jakie jest Wasze zdanie na temat tego urządzenia? Można takie cóś zamontować w akwa, cos dorzucić, czy jednak zmobilizować się i postawić na sumpa?? Z góry dziękuję za rady i proszę o wyrozumiałość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowabue sump. Z sumpem jest jak z samochodem, na początku się boisz a później nie wyobrażasz sobie jak mogłaś żyć bez niego :) nie martw się, jak już będziesz wiedziała jaki będziesz miała zbiornik i jaki sprzęt to jest tu wystarczająco wielu doświadczonych magików żeby Ci taki sump pomóc zaprojektować łącznie z średnicą rur i kolorem kokardek na zaworach :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie martw jestem pewien ze na tym forum nie bedziesz czula sie pozostawiona sama sobie z tak dobrze zapowiadajacym sie tankiem. Z sumpem spokojnie dasz sobie rade, a kiedy juz zdecydujesz sie na sump to napewno inny odpieniacz. Reefpack 500 troszeczke cienkawy. Do takiego akwa przydalby sie o troche wiekszej wydajnosci. Przy akwarium z sumpem z doborem odpieniacza nie bedziesz miec problemu.

Jescze wracajac do rozmiaru akwarium,przy planowaniu wielkosci zbiornika trzeba tez wziac pod uwage jaki rodzaj oswitlenia bedzisz stosowac.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inkaa nie kupuj zadnego reefpacka bo to nie jest odpienacz do twojego zbiornika,a postaw na sump jak bedziesz miala jakis problem to spoko moge pomoc,dasz znac i jakos to rozwiazemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inkaa, mialem to samo pare tygodni temu.

Balem sie sumpa jak ognia, ba nawet nie moglem skumac jak to dziadostwo nie rozlewa wody po mieszkaniu i napewno w srodku siedzi jakis skrzat i kontroluje obieg wody :-)

Na szczescie, dzieki kolegom z forum, i nie tylko, jestem posiadaczem akwa z sumpem. Teraz nie zamienilbym tego na zadne panele i wisiorki wiszace za akwarium.

Bardzo funkcjonalne urzadzenie, schowasz tam caly balagan ktory normalnie mialabys w akwa ( odpieniacz, grzalkie itp ). Dodatkowo masz wiecej miejsca na filtracje i zabawy z woda ( obsluga )

Wiec sie nie martw i odpalaj z sumpem, w razie problemow napewno ktos pomoze.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump, sump i jeszcze raz sump. Ja dziś nie wyobrażam sobie akwa bez niego do tego stopnia, że nawet w akwa słodkim mam komin i sump w szafce :) Więc nie kombinuj tylko bierz byka (czyt. sump) za rogi i do roboty :)


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie te male odpieniacze tunze dobrze sie sprawdzaja, na odpwiedniku tego ktory jest w reefpack 500 widzialem kiedys dzialace akwarium 350 l bez sumpa. ale trzeba pamietac, ze jak ma dzialac w polaczeniu z filtrem ktory jest jak sadze w zestawie to robi sie piekielnie wrazliwy na poziom wody w zbiorniku, wiec automatyczna dolewka musi byc.

a co do reszty uwag, to po ponad 2 letnich doswiadczeniach w pracy bez sumpa twierdze, ze gra nie warta swieczki, jak pisali inni mozna ukryc balagan, wbrew pozorom nie jest to skomplikowane (w sumie mnostwo ludzi sobie z tym radzi, wiec dlaczego mialoby byc skomplikowane?), a ultawia mnostwo spraw jesli chodzi o obsluge akwarium. chociazby taka glupia dolewka z czujniekiem poziomu, sprobuj uzywac tego na dluzsza mete w zbiorniku glownym z silna cyrkulacja gdzie co chwila woda faluje na powierzchni ...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - no to mnie przekonaliście - będzie sump :yes i mam nadzieję, że nie zatopię pół chałupy przy okazji. W takim razie przechodzę w stan gotowości bojowej i jak tylko zdecyduję o ostatecznych wymiarach akwarium przystępuję do działania :) No to będzie wesoło :)

Mam jeszcze pytanko - mam jeszcze możliwość doprowadzenia wody z instalacji pod akwarium (mam jeszcze ekipę remontową - więc mogę jeszcze narobić bałaganu :) ), jaki przekrój rury pociągnąć?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob sobie normalny kran ze sciekiem to sobie bedziesz mogla podlaczac tam co Ci przyjdzie do glowy.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zwolennikiem sumpów, ale mam znajomego, który tu dość rzadko pisze (nick Rutilus), Przemek ma na prawdę śliczną rafkę i bardzo ładne spsy bez sumpa, ma tylko tego reefpacka500 i z tego co się orientuję jest zadowolony, akwarium coś koło 400 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.