Skocz do zawartości
a-d-a-m

Duże podwyżki cen prądu od 2009 r

Rekomendowane odpowiedzi

PAP podaje ,że już od stycznia 2009r cena energii elektrycznej wzrośnie o 20 % !!! .

Daje do myślenia , co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podawali 15% :)

lepiej nie sprawdzajcie jutro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo zainwestować w własną elektrownie...


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś mieszka na ostatnim piętrze jak ja ...to może wystąpić do spółdzielni o wybicie świetlika w dachu i czerpać energię świetlną od słońca...a rano i wieczorami za pomocą ruchomych luster ...

A tak swoją drogą ...szkoda że żarników ksenonowych ( 35 W) z samochodu nie można skutecznie wykorzystać w oświetleniu rafy...

Pozdrawiam Wszystkich Morszczaków...szerokiego,głębokiego...


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwyzki nie tylko w Polsce.Na wyspach planuja podniesc tez gaz tyle ze na razie spekulacje o procenty.Na ostatni chwile to bedzie: prad 17% gaz 22%. Mysle ze nawet jak technika pojdzie do przodu jak np.zarniki plazmowe (spektrum jeszcze nie dla morskiego) o ktorych bylo ostatni na forum, to i tak bedziemy na poczatek za techmologie "slono" placic

....moze kolektory sloneczne?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czekać jak "nasi" wymyślą lampy oparte na diodach LED:).lampa 50W a lumenów co 3 * 150W HQI


150/50/60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musza wymyslac, juz sa , nawet w oprawach T5 i T8 od 4000K do 20000K.

Nawet nie sa drogie ( w chinach )

Mialem wziac do testow ale dla 2 szt. sie nie oplaca.

Ba , sa juz panele ze zmienna liczba K. Tez do kupienia :)

ale jakby ktos chcial to sluze linkami dostawcow


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś oglądałem taki duży zbiornik bodajże z Chin czy Tajwanu na zeovit.com w którym za oświetlenie robiły takie duże panele właśnie z ledami o ile się nie mylę... Jeśli się dogrzebię to wkleję linka.

edit. Właśnie znalazłem, generalnie świetna fotorelacja z zakładania dużego zbiornika, dosłownie nawet nie krok po kroku tylko tiptopkami :) wiele rzeczy można podpatrzeć, ja np. zerżnąłem jak zrobić filtr na różne absorbenty, wydałem na materiały jakieś 20-30 pln zrobienie zajęło mi jakieś 2 godziny i hula toto aż miło :) do tego stopnia że wczoraj zrobiłem taki sam dla kolegi :), co do ledów w tym akwa z linka nie obyło się bez problemów bo coś tam się kolesiowi zepsuło, jako alternatywę założył jakiegoś wypasionego Giessmana HQI + T5, ale jak tylko naprawił solarisa to założył z powrotem więc coś w tych ledach musi być... Zresztą zobaczcie sami :)

http://www.zeovit.com/forums/showthread.php?t=12282

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb, @smithpl dzięki za linki . Ot ,suprise !

No cóż , świat idzie do przodu . A pamiętam jeszcze nie tak dawno "prześmiewcze " opinie specjalistów :):)

@smithpl pisze : "są już panele ze zmienna liczba K." !!!! :)

Brakuje mi tylko gościa który na zbiorniku z rafą by to przetestował , no ale w baniaku z FO to strzał w dziesiątkę .

Dzięki @smithpl za namiary , prosba, wyślij mi na priv linki producentów .

Muszę cos zrobic ze swiatłem bo rachunki za energie dobijają moją żonę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tak dawno (chyba w ciagu ostatnich 2 mies.) byl tu link do watku na rc jakiegos goscia z chin ktory stawial duze akwa z oswietleniem na LEDach, ale szybko sie rozsypalo, i skonczyl chyba na klasyce


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz , dotarłem do topicu o którym piszesz , dzięki . Na dzisiaj to "jestem za, a nawet przeciw " .

Będe szukał dalej w sieci co inni o tym mówią . Pożyjemy zobaczymy , kusi jak diabli "energooszczedność" takiego rozwiązania ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.