Skocz do zawartości
marcindrama

Test na CA Salifert -pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do użytkowników testu na Ca firmy Salifert używam tego testu już 4 lata (oczywiście nie tego samego).

Mam teraz kolejne opakowanie i moim zdaniem w instrukcji jest błąd cytuje teraz instrukcję:

1Wlać do fiolki 3 ml badanej wody.Dla większej wydajności testu,przy mniejszej dokładności 1,5 ml zamiast 3ml.-OK

2Dodać 6 kropel preparatu(lub 3 krople)Ca-1 i mieszać przez 10 sekund.0K

3Dodać łyżeczkę miarową Ca-2(lub pół łyżeczki)i mieszać 5 sekund.OK

4 Zanurzyć wlot strzykawki w reagencie CA-3 i naciągnąć dokładnie 1 ml.OK

5Dodajemy do fiolki po 1 kropli reagenta Ca-3 mieszając co 1-2 krople do czasu zmiany koloru z różowego na niebieski.OK

6Odczytaj ze skali strzykawki ilość jednostek zużytych do zabarwienia roztworu .-I tutaj chyba jest błąd nie powinno pisać ilość jednostek pozostałych w strzykawce?!!!!!!!

Przeczytajcie proszę jak macie w swoich istrukcjach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo jak ty ale przekreślone i długopisem ktoś wpisał pozostałych


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klubowicz

Też kiedyś kupiłem test z błednym tłumaczeniem ulotki! Nie stosuj testu w/g starej matody! Chcesz to opiszę jak stosować. Juz kiedyś pisałem na ten temat. Sprawdż w poprzednich postach!!!

Pozdrawiam P.K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak sobie przypomnę jak odczytałem wynik na strzykawce wg błędnego opisu to mi szczęka opadła miałem kH - 4,8 a Ca- 70 :(_o, :), pierwsze co wtedy przychodzi do głowy to PODNOSIMY parametry, na szczęście są jeszcze telefony i osoby które wiedziały o co chodzi....uff.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Aqua-Nurt, oni mianują się głównym importerem tego testu. Nr tel. znajdziesz na ich stronie www.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.