Skocz do zawartości
bazalka

Chromis Kiss:)

Rekomendowane odpowiedzi

zaczęło się jak zwykle niewinnie, od przelotnych spojrzeń...

2265-chr6.jpg

..."przypadkowych" spotkań...

2265-chr2.jpg

...i "nieumyślnych" kolizji...

2265-chr3.jpg

...temperatura rosła...

2265-chr5.jpg

2265-chr7.jpg

...nieuniknione zdawały się więc następstwa...

2265-chr1.jpg

2265-chr4.jpg

...boję sie myśleć jak skończy się ta historia;)))


250L / 96L sump - Eheim 1250 - Tunze 6055,6045 - Profilux - Midiflotor - HQI+T5

moje zwierzaki: http://www.nano-reef.pl/plug.php?e=gallery&u=2265

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, czy regulamin forum zezwala na zamieszczanie zdjęć erotycznych...


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale genialne zdjecia. Czy roiles je ''z reki''? Jaki aparat? Kurde ja mam Minolte 7D i ni cholery nie moge takiej ostrosci zlapac. Dorac cos bo bardzo lubie fotografie ale noga jestem kompletny w tej dziedzinie. Moze na jakies spotkanie instruktarzowe moglbym sie wprosic? :)

pozdrawiam

Zbych


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz brawa dla Bazalka :). Genialne zdjęcia. Myślę, że powinieneś zorganizować kurs fotografii dla użytkowników forum :) Zapisuję się pierwszy na listę.

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegeye, Zatorek,

jak sie zbierze kilka osób to pomyślimy:)

a teoretycznie to jest tak:

-wszystkie światła włączone w akwa (w moim przypadku pomogło HQI)

-nie używamy lampy błyskowej (chyba, że błyskając z góry), naturalne (górno-boczne) oświetlenie daje najbardziej przyjemne dla oka efekty, podkreśla kontrasty, kolory i fakturę łusek ryb

-i czekamy, czekamy...

-tryb ekspozycji = M (ręczny)

-jak najwyższe ISO, które zarazem pozwoli na rozpoznanie głównego obiektu pośród MEGA szumów, ja mam D200 i używam nie więcej niż ISO 1100

-czasy dla szybko pływających rybek+prąd z pomp+duża szansa poruszenia przy makro = powyżej 1/250s

-obiektyw JASNY:) a w przypadku ryb - o niezbyt długiej ogniskowej (Chromiski były robione Sigmą 18-50/2.8 macro)

-AF w trybie ciągłego śledzenia, ostrość zawsze na oko ofiary:)

-strzelamy dużo fotek, jeśli już się COŚ dzieje, później na kompie i tak okaże się, że 3/4 jest nieostra:P

-jeśli już mamy TO zdjęcie, to okazuje się że szumy bardzo obniżają jego poziom estetyki, więc trzeba użyć jakiegoś programu (np. sharewarowy noise ninja) do ich redukcji; niestety przy tej operacji znikają również szczegóły z naszego głównego obiektu - tu posługujemy się sztuczką, jaką oferują programy graficzne pozwalające pracować na warstwach i maskach (np. Gimp, Photoshop i in.) - na całym odszumionym zdjęciu przy pomocy maski wydobywamy jedynie nieodszumiony obiekt główny (w tym wypadku rybcie); dokładny opis tego działania o jednak całkiem osobny temat

-pamiętajmy jednak, że jeśli nie zrobimy wyjściowo zdjęcia ostrego, o odpowiednio dobranych parametrach ekspozycji (przy tak wysokich ISO), to żaden program tego nie uratuje bez dużej straty na jakości


250L / 96L sump - Eheim 1250 - Tunze 6055,6045 - Profilux - Midiflotor - HQI+T5

moje zwierzaki: http://www.nano-reef.pl/plug.php?e=gallery&u=2265

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AF w trybie ciągłego śledzenia' date=' ostrość zawsze na oko ofiary[/quote']

Czyli np. program sportowy albo dzieci?

Dzięki za podstawowe informacje. Od czegoś trzeba zacząć :)

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bazalka :

-obiektyw JASNY:) a w przypadku ryb - o niezbyt długiej ogniskowej (Chromiski były robione Sigmą 18-50/2.8 macro)

A wiec jednak obiektyw..... tak myslalem 8-( Nie mam tak jasnego niestety. Czy mozna takie efekty uzyskac przy standardowej jasnosci tzn tak 4 z kawalkiem)

ps. wszystkie te foty maskowales??? Jesli tak to widze ze i tak wroce do swojej roboty 8-))))) Myslalem ze bez kompa sie tak da. O ja glupi...

pozdro

Zbych


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegeye, da się prosto z matrycy (ale czy o to chodzi?), tylko trzeba mieć lepszy (nowszy) aparat, który ma mniej szumów (np. d300, d700, d3:)

a z ciemniejszym obiektywem też się da - trzeba jedynie dostarczyć więcej światła(np. błysnąć lampą od góry) , ustawić wyższą czułość, zrobić więcej zdjęć, kupić wolniejsze rybki:PPP


250L / 96L sump - Eheim 1250 - Tunze 6055,6045 - Profilux - Midiflotor - HQI+T5

moje zwierzaki: http://www.nano-reef.pl/plug.php?e=gallery&u=2265

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo zrezygnować z "zuma" i kupić stałą 50/1.8 (cena około 300-400 zł)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.