Skocz do zawartości
AquaManiac

Powstaje polska wersja reeflex.net

Rekomendowane odpowiedzi

No miala byc niespodzianka ale oczywiscie nie moglem sie powstrzymac :(

Zawsze brakowalo mi porzadnego atlasu organizmow dla akwarystow morskich, Wam pewnie tez. A skoro takowego nie ma, postanowilem go stworzyć :( Znaczy się: właśnie go tworze, lada dzień skończę tlumaczenie pierwszego modulu polskiej wersji serwisu http://www.reeflex.net znanego takze jako "Meerwasser-lexikon.de" Docelowo zostaną przetlumaczone wszystkie informacje z niemieckiego na jezyk polski, z wyjatkiem chyba jednak komentarzy uzytkownikow - na to mi fizycznie po prostu czasu nie starczy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, byście sie Drodzy Forumowicze logowali na tym leksykonie i pisali swoje komentarze, czynnie uczestniczyli w tworzeniu tego portalu. Bedzie to polska wersja chyba najlepszego atlasu zwierzat morskich w Europie, a moze nawet i na swiecie, z poteżną bazą zdjec i doswiadczen uzytkownikow, w tym wielu wybitnych hodowcow, importerow, producentow itd... Nie robie tego absolutnie jako konkurencje dla nano-reef.pl - wrecz przeciwnie: chce aby stal sie on jego uzupelnieniem, i mam nadzieje ze dam rade pelnic funkcje admina na obu portalach, ku chwale akwarystyki morskiej :) W tym wątku będe zamieszczal informacje na temat postepow w pracach, prosby o testowanie portalu (mam nadzieje ze pomożecie) i mamy nadzieje wraz z calym teamem Korallenriff.de ze portal ten stanie sie platformą wymiany doświadczen miedzy akwarystami morskimi z całego świata. Zresztą chyba już jest, a teraz Polska dołącza to tego grona :)

Start wersji testowej planujemy w przyszlym tygodniu, potem troche betatestow, i miejmy nadzieje ze najdalej za 2 tygodnie polska wersja serwisu bedzie juz online.

Stay tuned :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to mi sie podoba :(

Nie uzywalem niemieckiego od 6 lat i niestety 5 lat nauki poszlo w zapomnienie :/ Ciesze sie, ze sie ktos podjal takiego zadania :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety musze uzywac niemieckiego na codzien :(

Jest jeszcze angielska wersja serwisu, jest takze francuska, dunska i szwedzka, polska i czeska w przygotowaniu.

Zadanie jest faktycznie niemal syzyfowe, mam cichą nadzieje, ze niemieckojezyczni uzytkownicy naszego forum wspomoga mnie troche z czasem, na razie przetlumaczony jest caly interfejs, powstal problem z polskimi nazwami wielu zwierzat, gdzie sie nie da znalezc polskiej nazwy zostanie lacinska i angielska. Jesli cos nie jest jeszcze przetlumaczone domyslnie zostaje po angielsku, zawsze to lepiej niz po szwedzku np. :( Tlumacznie zaczalem od najbardziej popularnych zwierzat typu A. ocellaris, Z. Flavescens, ukwialy, krewetki, pustelniki, miekasy itd... z czasem mam nadziej zostana przetlumaczone wszystkie wpisy do bazy.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli trzeba, to moge przetlumaczyc cos z angielskiego na polski. Daj tylko znac, co to ma byc, zeby nie robic dwa razy tego samego. W tym miesiacu zaczynam nocki w pracy, wiec bede mial troche czasu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to swietnie, odezwe sie na pewno, dziekuje z gory.

To jest generalnie projekt przewidziany na ladnych kilka miesiecy, tam sa naprawde tysiace gatunkow, ale nie ma zadnego pośpiechu, chcemy to zrobic powoli i dokladnie, nie ukrywam ze jesli pojawia sie interesujace wpisy od polskich uzytkownikow, bede je tlumaczyl na niemiecki a potem ktos z niemieckiego na angielski itd... Chcemy zeby leksykon żyl, a nie był zwykla ksiazka, planujemy takze zmiane interfejsu na (jeszcze) nowoczesniejszy i kilka innych ciekawych nowosci, ale o tym sza! i tak juz za duzo wygadalem, jak zwykle hehe


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czekam informacje i ciesze sie, ze bede mogl w jakims stopniu pomoc.

Teraz zycze dobrej nocki i uciekam do wyrka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No tak Niemcy potrafią sobie ułatwiać życie oni nawet filmy w kinie mają z niemieckim lektorem :(, więc dlaczego nie atlas morski po polsku - bardzo dobry pomysł ! , trzymam kciuki Aqua Maniac i życzę cierpliwości choć ją już masz bez cierpliwości nie miałbyś morskiego....:(

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! widac @AquaManiac ze Twoj nick to nie zadna sciema:) , z checia jesli bede mogl to pomoge chociaz z niemieckim jestem na bakier.... zycze wytrwałosci i powodzenia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również czekam z niecierpliwością .Świetny pomysł i trzymam za niego kciuki:clapping


90*50*50,sump96l,30kg LR,Deltec AP600,Eheim 1250 obiegowa,cyrkulacja Marea 3200 i koralia evolution 4000,oświetlenie DIY 6*39W,Lajon112,dolewka SP 300,filtr przepływowy diy na absorber fosforanów i węgiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz widac, ze polska wersja za chwileczke, za momencik bedzie online :(http://meerwasser-lexikon.de/impressum.html

Do konca tygodnia, zgodnie z planem, serwis bedzie juz dotepny online pod adresem: http://pl.reeflex.net Jesli znajdzie sie jakis laskawy reklamodawca tudziez inny sponsor, wykupimy cos w domenie .pl prawdopodobnie "www.reeflex.pl" bo obecnie jest wolna (a niech mi ktos sprobuje teraz podprowadzic domene, to Niemcow nasle :( )

Eeech roboty a roboty, ale sobie czlowiek przynamniej systematyke porzadnie przypomni (w 4 jezykach... :) ) Ale powiem Wam ze niektore polskie nazwy sa tak smieszne... nie wiem jeszcze co z tym zrobie, niektore rodziny ryb egzystuja wsrod morszczakow pod innymi nazwami niz naukowe, cos trzeba bedzie wymyslec...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo AquaManiac. Oby więcej było takich zapaleńców. Jeżeli chodzi o domenę to może zrzuci się kilka osób. Gdyby zebrało się nas kilkunastu to niebyłby duży koszt.

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatorek o jakich pieniadzach jest tutaj mowa? Ja sie kompletnie nie orientuje niestety w takich cenach. Mysle, ze znalazlobysie tutaj kilka chetnych osob, jezeli nie bedzie to bardzo drogie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaje przykładowy adres: pakiet

Koszt pakietu 199 zł + 1 zł w promocji za domenę .pl. Po roku opłata za pakiet 199 zł + ok. 100 zł za domenę.

Wydaje mi się, że transfer roczny 360GB byłby wystarczający (ok. 1GB dziennie). Nielimitowana liczba adresów mailowych, subdomen, baz danych itp. Jest też tańszy pakiet z połowę mniejszym transferem i miejscem na dysku za 119 zł. Może nawet on by wystarczył. Nie wiem ile bedzie danych w leksykonie. Mam tam konto od ponad dwóch lat i jestem zadowolony.

Może ktoś zna jeszcze coś tańszego to niech się odezwie.

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie jest zle. Mylse, ze mozna bedzie przeprowadzic jakas skladke. Jakby cos sie dzialo, to ja wchodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisalem juz na priv, jakby co mam serwery hostujace

wiec jakby co.... sluze pomoca

a z innych too jeszcze

www.kei.pl

http://nazwa.pl/serwery-serwery-active.html


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak juz tam wolicie :-)

co do podanych stron to nie wiem bo te nie moje :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wybraliscie cos juz bo i ja sie pisze moge wylozyc jakies 20£ no moze 25£ tylko najlepiej jak sie da placic karta albo paypalem uk


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin dzieki za oferte pomocy, i w ogole wszystkim dzieki, ale my sobie sami hostujemy, to jest tylko kwestia wykupienia domeny, a serwer stoi w piwnicy :( Ja juz kupie te domene, luzik, z tymi sponsorami to byl taki zart (aczkolwiek z pewnoscia bysmy sie nie obrazili :( )

Jeszcze zeby wszyscy chcieli tłumaczyc tak jak chcą hostowac to bedzie dobrze :)

Skarusowate czy Papugoryby? Akanturowate czy Pokolce? Ktora nazwa lepsza? I tak z 60 roznych grup ryb przerabiam teraz, google przy niektorych wymieka... :{}


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie bym potłumaczył ale mój niemiecki jest na poziomie embrionalnym :( A na domenę też się możemy zrzucić.

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę coś przetłumaczyć z angielskiego i dorzucić się kasą. Ale z tłumaczeniem to pewnie dopiero w październiku bo teraz to nawet czytać nie mam czasu. :(


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej chyba i jedna i druga nazwe zachowac. oficjalna/zwyczajowa + jeszcze lacinska. Mi np "akanturowate" nic nie mowi, jak pewnie wiekszosci tutaj :(


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.