Skocz do zawartości
TMK

ile płacicie za prąd (wszystko) ?

Rekomendowane odpowiedzi

. Kraj cudów - ceny z Zachodu, pensje ze Wschodu a ludzie żyją i ciągle nie wyszli z koktajlami Mołotowa na ulice...

i najlepsze ze ten LUD głosuje w kolko na oszustow (20 lat juz przewija sie ta sama ekipa) i nadal nic nie kuma :[ wiem, ze JKM ma wiele wad i glupich wypowiedzi ale gospodarczo ma 100% rację.

na tuska mozna wiele zwalic, m.in. podwyzki POdatkow zamiast obnizke, zatrudnienie 100 tys urzedasow i obledne zadluzanie POlski. w takim tempie nawet socjalista kaczynski nie rozwalał polski, nie mowiac o tym ze jak byla okazja to podatki obnizyl a po tylko podnosi. 6-latki w szkole to tez wymysl Populistycznych Oszukancow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukoliczan, wyluzuj. To nie forum polityczne. Gdyby Kaczyński nie obniżył podatków najbogatszym, to dzisiaj nie byłoby potrzeby ich podnosić. Niestety masa pieniędzy w Polsce idzie na przywileje wąskiej grupy uprzywilejowanych. Kaczyńscy mieli szansę zreformować finanse państwa i tego nie zrobili. Nikt normalny z budżetu domowego nie wydaje więcej niż zarabia i z budżetem państwa jest tak samo.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podatków nie płaca najbogatsi tylko najwięcej zarabiający. Za swoja gorę złota w piwnicy nie płace ani jednej złotówki. Płacę tylko za te grosze co zarobię.

proooszę jak za POpaprańców dług publiczny rośnie:

http://dzieckonmp.files.wordpress.com/2010/07/1011801.jpg

za pis jakoś się zmniejszał... pis nie miał większości w sejmie, platforma ma a zamiast reformować system podnosi podatki. A im większe podatki tym droższa energia elektryczna....

głosujcie dalej na po >> za 2 lata za 1 kWh będziemy płacić 2 zł...

By w zgodzie lepiej się żyło nam partyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@r.romek.r piszesz jakbyś należał do pisowskiej młodzieżówki :clowning.

Skoro PO tak kiepsko rządzi to dlaczego PIS przegrał 4 wybory z kolei??????:) :):)

Już wiem... przez "nieporozumienie":p


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r.romek.r - już Ci wyjaśniam, na czym polega fenomen załączonego przez Ciebie wykresu (na nieszczęście jestem ekonomistą, hehe). Jak widać, w latach 2005-2007 dług malał. Nie jest to jednak zasługa rządzących w latach 2005-2007 a tych, którzy zasiadali u steru wcześniej. W latach 2008-2010 dług rośnie - nie jest to jednak wina rządzących w tych latach. Dlaczego tak jest? Ano - dlatego, że gospodarka jest organizmem bezwładnym - tzw. bezwładność makrookresowa dotyczy z reguły okresów dwuletnich. Czyli? Bez względu na to w jakich latach coś się dzieje w ustawodastwie, zawsze efekty tych działań (bądź ich braku) następują średnio po dwóch-trzech latach. Teraz najprostsze:

A. Za spadek deficytu w latach 2005-2007 odpowiedzialne są rządy lat 2003-2005

B. Za wzrost deficytu 2008-2010 odpowiedzialne są rządy lat 2006-2008

A teraz - proponuję sprawdzić, kto dzierżył stery władzy w podanych latach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego każdy zwolennik PO uwaza ze ten kto nie głosuje na po jest za pis albo jest ciemnogrodem??

Wiem ze po chce zbudować zgodę jak za komuny >> tylko jedna partia, tylko jedna zgoda i tylko jeden przywódca donald czy lenin wszystko jedno... http://www.youtube.com/watch?v=g5Lnf5N2S8Q&feature=related

Wiesz moja mamuśka tez jest ekonomistą i się duuuużo nasłuchałem przekleństw na obecny rząd...

Nie jestem ani za po ani za pis bo to partie socjalistyczne które chcą wpływać na każdy aspekt ludzkiego życia od narodzin do śmierci.

W Polsce rządzą ci sami ludzie od 20 lat tylko stołkami się zamieniają... Rośnie deficyt >> wszyscy mówią to nie nasza wina tylko "ich" >> rozbija się samolot zonowu wszyscy mówią to nie nasza wina tylko "ich"... A przed wojną minister obrony po takim wypadku strzelił by sobie w łeb >> a ten nawet nie podał się do dymisji. Ludzie nie mają honoru...

To nie jest normalny kraj... mówimy o tym ze mamy demokrację a mamy demokrancję raczej >> nie głosujesz na osobę tylko na partie polityczną... Mówimy ze komuna upadła gdy tym czasem przywódcy komuny żyją w dobrobycie jaki nam się tylko marzy a rządzą ludzie z czasów prl którzy sobie tworzą nowe partie jak poparcie spadnie i tylko się stołkami zamieniają... i nie mowie tylko o po ale i pis... to są ci sami goscie którzy nas sprzedali przy okrągłym stole ...

Ja jestem za wolnością, kapitalizmem. Dla mnie państwo powinno tylko dbać o bezpieczeństwo obywateli, pilować prawa i zbierać równe podatki a nie jakieś podatki dochodowe wymysł janosika i marksa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, moja żona też jest ekonomistką i czasami dyskutujemy o finansach, budżecie i gospodarce. I wychodzi na to, że po Balcerowiczu nikt nie podjął naprawy finansów natomiast każdy rząd coś popsuł i zwiększał wydatki "sztywne" a nie oszczędzał.

Może i ci sami przy korycie się zmieniają ale widać wyborcy wybierają mniejsze zło.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyborcy wybierają ciągle to samo >> nie ważne czy głosujesz na pis, po, sld, lid, lpr, psl itd >>> jak któraś z tych partii wygra to przejdzie do niej armia "wszechpartyna" z innych obozów i będzie to samo tylko przywódca inny.

przykładowo kto jest doradcą obecnego prezydenta?? czy nie kolega kwaśniewskiego?

I dlaczego JKM jest wyśmiewany w TV państwowej [komuchowskiej propagandówce]?? Czy może dlatego że nie popiera "wszechpartii"??

http://www.youtube.com/watch?v=WLWn9PBHkQs&feature=related

i krzyczą :: A BALCEREWICZ MUSI ODEJŚĆ!!! a dlaczego?? Dlatego ze on chciał zmienić system...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę przykładów działań twojego Balcerowicza. Spowodował osiemnastomiesięczne (!) zamrożenie kursu dolara, przy równoczesnym, sięgającym 90% rocznie (!!), bankowym oprocentowaniu kapitału złotówkowego, co pozwoliło niebieskim ptakom całego globu przywieść nad Wisłę wagony dolarów, a kilkanaście miesięcy później wywieźć znad Wisły dwa i pół raza tyle (prawie 250%!!!). Za ten wymarzony "numer" cwaniacy Wschodu i Zachodu winni solidarnie wznieść panu Balcerowiczowi pomnik o wysokości Wieży Eiffla, i to ze szczerego złota, którego ciężar byłby lichym ułamkiem ich "doli". Historia ekonomii zna niewiele finansowych "przekrętów", które miały skalę porównywalną. - Wychładzał gospodarkę podczas gdy należało ją podgrzewać. - Sprzedał polskie zloto (ponad 150 ton) kiedy było w absolutnym dołku cenowym. Polska straciła na tym ok. 2,5 mld dolarów. - Przeszedł w rozliczeniach zagranicznych z rozliczeń dolarowych na euro w momencie wprowadzenia euro, a wiec nieustabilizowanym kursie. Po tym euro spadło z $1,15 do $0,89. A wiec siła nabywcza polskiej rezerwy walutowej spadła o prawie 30%, czyli ok. 15 mld$. - Ostatnie jego posunięcia są wręcz fatalne. Przy prawie zerowej inflacji utrzymywanie stóp na tak wysokim poziomie jest czystym absurdem. W USA w podobnej sytuacji stopy spadły poniżej 2%. - Panu Balcerowiczowi pomyliły sie role jaką powinien spełniać pieniądz w gospodarce. Pieniądz ma spełniać służebna rolę względem gospodarki i rozwoju kraju a nie odwrotnie jak to sie zdaje panu Leszkowi B.Geniusz Balcerowicz zaciagnal kredy i ulokowal w obligach USA - 30 mld Dolarow!!

Przy kursie dolara ponad 4 zl. Na ten cel wyemitowano obligacje - wiekszosc na dlugi okres o stalym procencie - 15% i wiecej. Obligacje USA byly na 1-2%

Polska na tym stracila na przestrzeni lat ponad 100 mld USD - ukrywanych jako straty NBP.

itd, itd, itd... I oto ten gwiazdor trząsł Polską gospodarką, co czyni ją permanentnym dłużnikiem, bez końca spłacającym długi boleśniejsze każdego roku. Za co kochają go wszyscy finansowi spekulanci tej Ziemi.

Na początku lat 90-tych ten geniusz podniósł oprocentowanie kredytów już wziętych z 8 do 40%. Dzięki tej wspaniałej decyzji tysiące polskich firm zbankrutowało i powstało duże bezrobocie. Wkraczające na nasz rynek zachodnie firmy nie miały specjalnie z kim konkurować, ale miały za to tanią siłę roboczą, do dnia dzisiejszego zresztą wiele się w tym temacie nie zmieniło. Nic więc dziwnego ,że na zachodzie go chwalą, bo działał i działa w ich interesie, ale nikt go tam nie zatrudni, bo prywatnie uważają go za zdrajcę. Przypomnę , że Balcerowicz również maczał swoje paluchy w wyprzedaży prawie całego polskiego sektora bankowego w zachodnie ręce za 10% wartości. Wyprzedano ponad 80% polskich banków-tak własnie wygląda polityka w Polsce, więc nie dziwcie się , że tu dobrze nigdy nie będzie.

Pozdrawiam


Kupię: Ricordea - kolor pomarańczowy,różowy,czerwony,niebieski , Favia-Favites

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz jest wspaniale: mamy ministra finansów anglika a premiera niemca... no i prezydentem przez dwie kadencje był żyd [zmienił cwaniaczek nazwisko] syn faceta który wybił tysiące żołnierzy AK. Wpisz Izaak Stoltzman w google to się wszystkiego dowiesz... Dziadkiem obecnego prezydenta był żołnierz armii czerwonej a ojcem agent sowiecki [http://zaprasza.net/a.php?article_id=31047&PHPSESSID=3ab7d728b1ca624498cb06caec2743aa]...

Jaki ojciec taki syn... Smoleńsk to tez nie był wypadek. To typowa sowiecka zbrodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek mieszkasz na Fiji, zajecia nie masz, lat nie masz a tak nazekasz.

A konczac offtopy o polityce to zawsze jest tak ze ktokolwiek by nie rzadzil zawsze My Polacy jestesmy niezadowoleni, bo na zachodze to to i tamto, bo w niemczech maja bo w UK bla bla bla, a tak naprawde to kazdy jeden obywatel na swiecie ma cos do swojego rzadu.

Na wyspach to dopiero finnasowy syf maja , wiec przestanmy sie spierac

Wracajc do tematu kosztow za prad proponuje oszczednosci w postaci czestego wylaczania telewizora. Po co denerwowac sie polityka. Rachunki za prad i cisnienie napewno spadna


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#280254 Grzegorz Dyzma :proponuje oszczednosci w postaci czestego wylaczania telewizora

Pomysł znakomity :p Tylko co proponujesz, jeśli... już jest stosowany? :)

r.romek.r - za dużo naczytałeś się farmazonów z Gazety Polskiej, zachowaj odrobinę dystansu do rzeczywistości, bo jak się cofniesz parę pokoleń, to jeszcze się okaże, że jesteś potomkiem jakiegoś afgańskiego mułły :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojemu dziadkowi sowieci z prl zabrali całą wieś z przyległościami i wsadzili go do ciupy bo był "posiadaczem", śpiewał pieśni patriotyczne i miał "majuntek"... Chłopa wykończyli... a dwór spalili... i stad moja nienawiść do komuny a nie z jakiejś gazetki PO...

W zasadzie jak by z domu wywalić telewizor, pralkę, lodówkę, komputer a akwarium postawić przy oknie to by mozna bylo sie odciąć od zakładu elektrycznego. Choć w zasadzie oświetlenie do morszczaka można zrobić na ledach zasilanych z fotoogniwa...

A zaoszczędzona kasa na browar

a może poiltyka rządu ma doprowadzić do tego żeby Polaków nie było stać na prąd >> jak nie ma pradu to jest ciemno a jak jest ciemno to rośnie przyrost naturalny! HA tacy spryciarze. Będziemy dzięki temu mieli 1000 razy wiekszy przyrost naturalny od niemiec i ich wchłoniemy za 100 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wywalić cały ten polityczny bełkot z tego tematu, bo offtop zrobił się potężny. Forum akwarystyczne to nie miejsce na propagandową szczekaczkę i przeciętnego użytkownika guzik obchodzą czyjeś polityczne frustracje i błyskotliwe przemyślenia.

Temat jest jesny, nie róbcie z forum śmietnika!


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety frustratów nie brakuje a socjalizm nie wróci ....


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marqo pyta:

Ile płacicie co miesiąc za prąd ? Ile z tej części idzie na akwa ? Oraz jaki zbiornik zasilacie ?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 290 za miesiac, ale jak poczytałam ze placa 70-80zł to zastanawiam sie siedzą po ciemku?

mieszkanie 60m 3 osoby 2 akwaria :(

PS nie chodzi mi o koszty utrzymania akwarium, chociaz rozumiem ze jak ktos płaci 70 zł miesiecznie to koszt akwa jest znaczacy...

ja płace 260zł, mieszkanie 28m bez akwarium jeszcze :)

Co do kwestii religii, polityki na takie tematy lepiej sie nie wypowiadać na publicznym forum po co sobie robić niepotrzebnego rabanu jak i tak wiadomo ze każdy z nas ma zupełnie inny pogląd na te sprawy i trzeba to uszanować dlatego troszkę bez sensu że takie tematy sąporuszane które zawsze budzą wiele kontrowersji i mogą skłócić kilka osób które maja odmienne zdanie na ten temat a w kwestii akwarystyki maja dokładnie takie same

Edytujemy, łączymy posty, a nie piszemy jeden pod drugiem w krotkim odstepie czasowym.

pozdro

luft


Akwarium: 320x70x70+ sump niestety słodkie przymierzam się do morskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400-450 na 2 miesiace , jakies 200 z tego na 2 baniaki , 300L + 100L :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400 zł./m-c, akwa 250 zł./m-c


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 zł na miesiąc z czego 100zł akwarium


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 zł na miesiąc z czego 100zł akwarium

Waldi, akwa masz na ledach ?


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domek ok 70mkw, akwarium 450l - w/g kursu na dzisiaj - 778zl miesiecznie za prad :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi wychodzi koło 90-100zł za miecha w lato, zimą gdzie jest podpięta grzałka koło 130zł


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domek ok 70mkw, akwarium 450l - w/g kursu na dzisiaj - 778zl miesięcznie za prąd :D

to co Ty tam masz podłączone że tyle za prąd płacisz?


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.