Skocz do zawartości
hajtaler

moon light

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj zrobilem sobie nocne swiatlo uzylem tasmy z diodami i zasilacza oto efekt

47ca6483cdb48b69m.jpg

0fa00cbcd6426b76m.jpg

i co wy na to


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej nikt oszołomiony nie będzie, bo w sumie sam nic nie zrobiłeś:(_o podłączyłeś gotową listwę led do zasilacza i tyle ale efekt fajny choć jak dla mnie troszkę za mocno świeci:tongues

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie tak ale po co kombinowac z pojedynczymi diodami jak mozna kupic gotowa tasme i ja podlaczyc


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam....wystarczy tylko dodać potencjometr,regulator i już będzie super....bo teraz świeci jak jedna T8 aktyniczna...trochę przy jasno....

Pewnie koszta trochę tańsze jak przy zakupie gotowca 18-sto diodowego...

Pozdrawiam....szerokiego i głębokiego....


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy mozecie pokazac jak wasze swiatla swieca w nocy bo nie chce kombinowac jezeli sie okaze ze nie trzeba


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:satisfiedA mógłbyś napisać chociaż cos więcej - z kąd ta listwa? ile diód, jaki zasilacz - moze jaka firma, bo na razie poza tym, ze sie pochwaliłeś, to nic nie mozna sie dowiedzieć.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec listwe kupilem w lokalnym sklepie Maplin sprzedaja ja na metry chyba ja kupilem 30cm jet na niej 18 diod zasilacz najtanszy 12 voltowy wystarczylo tylko prfzylutowac kabelki, listwa jest elastyczna i ma tasme 2 stronna na odwrocie


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kupilem w Maplin, spoko sklep jezeli ktos lubi bawic sie w DIY. Diody jake mialem wczesniej byly zatopione w gumowym pasku 2mm grubosci elastycznym 15 sztuk dawaly super reflex na piasku i nie byly tak mocne jak u Ciebie.Ale niestety zanim zamontowalem na stale sprawdzalem elastycznosc i swiatelko poszlo w kosz.Taraz ma takie...taka nano swietlowka :(

2683-img_2240.jpg

2683-img_2237.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz dać zdjęcie akwarium w nocy jak to wygląda


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2683-img_2248.jpg

2683-img_2260.jpg

2683-img_2262.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

To taka jakby zimna katoda niebieska,którą można kupić np: jako bajer do podświetlania komputera...

Pozdrawiam ...szerokiego , głębokiego....


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wczoraj podłączyłem podobną listwę na 12 niebieskich flux-ów + zasilacz wyposażony w potencjometr. Powiem jedno, jako oświetlenie stricte nocne bez potencjometru się nie obejdzie. Tak jak pisał Elvis na pełnej mocy świeci jak normalna aktynika :) ... ale po konkretnym "przykręceniu" diody dają przyjemny efekt półmroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy moge podlaczyc potencjometr taki co sie uzywa do sciemniania lamp pokojowych


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halo chlopaki czy moge to podpiac czy nie bedzie dzialalo


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja czcigodna malzonka zakupila 2 zapalniczki z latarkami z diodek kazda po 0,8 PLN chyba je jej skonfiskuje, jedna diodka powoduje sliczne swiecenie koralowcow w ciemnosci. Zadna aktynika jaka dotychczas mialem nie dawala mi takiej ladnej fluorescencji zastanawiam sie czy by ich jako nocnego nie uzyc w mojej setuni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszej nocy zrobilem eksperyment bez rozbierania zapalniczki i powiem tak bylo az za jasno na moje oko. Ale co tam idzie wekend, kupie jakis potencjometr podlacze do zasilacza i heja :) Bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zobacz jak wyglada zdjecie 100 l baniaka oswietlonego 1 zapalniczka. Nie mialem dzisiaj czasu na majsterkowanie. Czlowiek sie nastawi na jedno, a musi robic zupelnie co innego. Ale skoro obiecalem fote to jest tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super to wygląda, a żebyś euphylię zobaczył:), mo jeszcze kilka szczepek twardych fluorescencyjnych to naprawdę jest bayera:)

Rozwaliłem ostatnio taką zapalniczkę, ale na tych diodach nie ma żadnych oznaczeń, trzeba kupić zapalniczki. A wiesz jaki zasilacz podpiąć pod 10 - 15 takich diod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykly zasilacz pradu stalego za 20 pln wystarczy, ustaw 1,5 V i potencjometrem wlutowanym szeregowo wyreguluj natezenie pradu, wiesz diody lubia sie palic jesli przekroczy sie pewna graniczna wartosc pradu. Dam u siebie 2 takie diodki polaczone rownolegle ze soba i w szereg z potencjometrem :)

Chetnie bym zobaczyl Euphylie ale niestety przesadzilem z wojna z aiptasia i euphylia stala sie jej ofiara jako najwrazliwszy element ekosystemu mojego akwarium. Na wiosne chetnie bym przygarnal mala szczepke bo teraz to zadne przesylki juz nie wchodza w rachube :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapalniczki sa tansze i lepiej swieca od najlepiej swiecacych diod w elektroniku. :)

Zatem co tu gadac, zapalniczki ktore mialem i tak byly wybrakowane wiec nie szkoda ich.

Zasilacz ZS 12-100 regulowany antenowy 13,50 pln + 3 minuty roboty + troche cyny i tasmy izolacyjnej widok akwarium w nocy bezcenny. :)

Fotke umieszcze na swojej stronie link pojdzie od strony glownej jeszcze fotki nie zrobilem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.