Skocz do zawartości
Silver200

"klapnięty" zoanthus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

od kilku dni widze, że część (większa) polipó zoanthusa nie chce sie otwierać, a kilka otwieras się częsciowo., czyli z prawej strony jest otwarty, a zlewej jest przymknięty.

ostatnio chyba przekarmiłem akwarium, bo no3 mi skoczyło - nie wiem o ile, ale jak wsześniej było nie wykrywalne tak teraz pojawia sie lekki zółty kolor na teście (jaśniejszy niż 1, ale nie zero)

pozostałe wyniki są ok ( a jeszcze Ca jest 360).

co może mu dolegać? z tego co powiedziano mi w sklepie, to jakoś specjalnie nie trzeba go karmić, pozywi sie w trakcie karmienia ryb, czy to prawda, bo moze go poprostu głodze?

pozdrawiam i proszę o pomoc.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kupowałeś ostatnio jakieś korale? popatrz dokładnie czy nie masz nagoskrzelnych ślimaczków. ja kiedyś kupując korala przywlokłam je do zbiornika. oblazły tylko zoa, Początkowo ich nie zauważyłam i nie rozumiałam dlaczego zoa nagle przestały się otwierać. potem się wyjaśniło :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nika :

popatrz dokładnie czy nie masz nagoskrzelnych ślimaczków.

Nigdzie go nie przestawiałem, nic nie zmieniałem.

co do ślimaków, to ostatnio zauważyłem jakieś dwa, o których nie wiedziałem, z tego co znalałem to chyba nie sa to slimaki nagoskrzelne, bo te moje wyglądają jak normalne slimaki tylko bez muszli, a te których zdjęcia znalazłem były takie bardzo kolorowe.

a nie moment, jest jeszcze jeden wielkości 3-4 mm z takimi wypustkami na całym ciele (jakby kolce) czy to moze być sprawca?


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Silver200, bez muszli większe to może być stomatella i ten jest o.k., ale ten z wypustkami/kolcami może być przyczyną.

ja u siebie zauważyłam dwa, wielkości może 8,9 mmm-białe, pokryte wypustkami (wyglądały jak skrzydełka) po prau dniach zniknęły mi z widoku, potem przestały otwierać się zoa. plagę nagoskrzelnych odkryłam dopiero jak powyjmowałam zoa co by im się przyjrzeć z bliska.

pozbyłam się ich płucząc zoa w wodzie RO, 3 - 4 razy dziennie po 10-15 sekund, odpadało tych łobuzów multum. zoa już po dwóch dnia płukań otwierały się normalnie.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie sprawa wygląda dokładnie tak samo:)

Tak wiec dzis uczynie:)

Nika wielke dzieki za porady, dam znać jaki skutek da płukanie w słodkiej wodzie:)

RO oczywiście;)

pozdrawiam


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) powodzenia!

i przyjrzyj się dokładnie innym koralom, co by nie było powtórki. u mnie wlazły tylko w zoa...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam sie co przyglądać bo mam tylko zoa:)

jeszcze raz dzieki za porade;)

pozdrawiam


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec wczoraj zrobiłem pierwszą kąpiel.

po płukaniu przez długi czas wszystkie polipy były zamknięte i dopiero nad ranem cos zaczęło sie ruszać.

W wodzie zostało bardzo duzo różnych żyjątek wielkosci 2-3 mm.

dzis kolejna kąpiel i zobaczę jak będzie zoanthus reagował.

pozdrawiam


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak postępy w kuracji?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powodu braku czasu dziś zrobiłem mu druga kąpiel i jest znaczna poprawa. W garnku do którego nalewam RO za każdym razem jest cale dno różnego robactwa, wiec będę go "pluskał" tak długo aż przestanie cokolwiek wypadać, natomiast moge polecić ten sposób, bo u mnie okazuje się skuteczny


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.