Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Wrzesniowy TOTM na reef central

Rekomendowane odpowiedzi

http://reefkeeping.com/issues/2008-09/totm/index.php

.....imponujace malze.Chcialbym zobaczec ten tank na zywo, bo na zdjeciach troche brakuje mi kolorow


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EE w porównaniu z Baniaczkiem naszego Szymona to coś marnie to wygląda POLSKA BIALO CZERWONI :)


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak dla mnie za dużo tam napchane tego wszystkiego. Zbiornik identyczny do większości tych z reefcentral, typowo amerykański przerost formy nad treścią. Dobrze że te ryby jeszcze mają gdzie postać.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze ? Ja nie widzę różnicy w porównaniu do akwa Szymona. Dla mnie jedno i drugie - to masa korali. No Szymona to może bardziej kolorowe :)


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Patrząc na zaplecze to i tak akwa na poziomie, jak dla mnie za dużo korali miękkich (niezła wojna chemiczna tam trwa :)), i chyba zdjęcia nie oddają kolorystyki tego akwa, w każdym razie do Szymona mu daleko .....:)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie przesada z koralami za duzo tego wszystkiego , przy takim oswietleniu słabe kolory i dosc ciemne akwarium (przeładowanie koralami) choc napewno dojscie do takiego akwarium wymaga pracy i czasu , Szymona zdecydowanie bardziej przemyslane , rozplanowane niemowiąc o kolorach


nano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a jak dla mnie to chyba lekka przesada z tą krytyką.Ciekawy jestem czy ktokolwiek z krytykujących choć w połowie zbliżył się do osiągnięcia takiego zbiorniczka:p


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje mi sie bardziej podoba:):):)

Ale baniaczek jest ok


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo że wiele naszych forumowych baniaczków moim zdaniem znacznie przerasta to z linka to jednak ciągle mi się podoba a za te zoa to dałbym się pociąć :)


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki przerost formy nad treścią? Tam są bardzo duże korale zobacz na te akropory chociażby, nie czytałem opisu ale jeśli są to korale wyhodowane ze szczepek to należy się wyróżnienie, swoją drogą chciałbym zobaczyć te pęczki podobnych akwariów forumowiczów. Zero pomysłu na ustawienie i aranż- tego zarzutu to już kompletnie nie rozumiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim podoba mi się kondycja zwierzaków, wielki plus za takie okazy. Co do ustawienia i aranżacji to Panowie powiedzcie kto z Was tak naprawde wiedział jakie zwierzaki bedzie miał w baniaku i w jakich miejscach i jak bardzo sie rozrosną i jak to może po dłuższym czasie wygądać????????

Wydaje mi się że większość z nas kupując zwierzaka do baniaka najpierw zwraca uwagę na to gdzie mu bedzie dobrze (odpowiedni przepływ wody, ilość światła) co nie zawsze zgada sie z planowaną aranżacja. Cały wic polega na tym żeby pogodzić zdrowie zwierzaków z naszym poczuciem pięknego baniaka. Nie powiem że mi się ten baniak podoba, chodz moje baniaczki jeszcze długo nie bedą wygladały tak zdrowo, ale uważam że ten TOTM ma swój klimat....

Pozdrawiam Wojtek.


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie wiem czy ktos zwrocil uwage na jakosc zdjec,wygladaja jakby robione telefonem albo maszyna do szycia,przeciez tam oprocz niebieskiego koloru nie ma zadnego innego,nawet reka wlasciciela ma kosmiczno niebianski kolor.Wydaje mnie sie ze te akwarium w rzeczywistosci jest bardzo kolorowe...jak bajka,ktora mnie nie za bardzo sie podoba.Ja wole bajki,gdzie rybki plywaja wokol kolumny usytuowanej posrodku...no ale to kwestia gustu...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze slow krytyki tu chyba nie ma za wiele.Po akwarium Szymona i ogladaniu kilku innych zbiornikow wstecz przyzwyczailismy sie do imponujecej masy kolorow.A tu mamy leki niedosyt,a moze braklo tu juz dobrego aparatu i oka. Mi to jeszcze bardzo daleko do trakich rezultatow chodowlanych szacunek dla wlasciciela :kapelusz


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik jest inny niż Szymona, inna obsada i charakter, jest ładny i tyle, chciałbym mieć taki :). Może umiejętności fotograficznych zabrakło autorowi, bo to równie ważne, jak sam zbiornik :). Fakt, że Szymona jest świetnie przemyślane, piękne i kompozycyjnie bije to o głowę, ale w końcu nie w każdym miesiącu są same perełki.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.