Skocz do zawartości
marszalhd

BOYU TL 550

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH

JESTEM NOWICJUSZEM MAM TAKIE PYTANIE CZY KTOKOLWIEK MA JAKIES INFORMACJE NA TEMAT ZBIORNIKA BOYU 550? Z GORY DZIEKUJE ZA JAKIEKOLWIEK INFORMACJE.

OD KILKU DNI SZUKAM JAKICH KOLWIEK INFO NA TEN TEMAT I DOSLOWNIE NIC


128 L Boyu V2-400 odpieniacz, Swiatlo 4x5Wat LED 22 kg Zywej skaly, 9250 l/h cyrkulacja,pol krewetki ,2 Blazenki pomidorowe i dwie babki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj lenistwo się szerzy w narodzie.

Google Twoim przyjacielem jest.

Wpisując: "BOYU TL 550" - już w pierwszym wyniku otrzymujesz możliwość wejścia na tą stronę:

http://www.aquariumsdelivered.co.uk/catalog/orca-tl550-nano-marine-reef-aquarium-cabinet-p-871.html

Życzę więcej dociekliwości i wytrwałości w poszukiwaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEKI PRZEOGROMNE :) ZBIORNIK MAM OD PRZEDWCZORAJ

POZDRAWIAM MARCIN


128 L Boyu V2-400 odpieniacz, Swiatlo 4x5Wat LED 22 kg Zywej skaly, 9250 l/h cyrkulacja,pol krewetki ,2 Blazenki pomidorowe i dwie babki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEKUJE ZA LINK W KONCU WIEM CO MAM

JESLI NIE BEDZIE TO PROBLEMEM TO CZY TO CO ZROBILEM UJDZIE MI PLAZEM?

A MIANOWICIE ZAKUPILEM 128 L KOMPLETNY ZESTAW I (SPECJALISTA) W SKLEPIE DORADZIL ZALAC ZBIORNIK KRANOWKA NA DZIEN DRUGI,KIEDY TEMP.WODY BYLA 26 STOPNI POWOLI DODAWAC SOLI KIEDY ZNIKNELA Z DNA PO SPRAWDZENIU ZASOLENIA W/G POLECEN DOSYPALEM ZYWY PIASEK TAK MI DORADZONO A SKALE NAJWCZESNIEJ DODAC ZA JAKIES 4-5 TYGODNI KIEDY WODA BEDZIE ODPOWIEDNIA

JUZ TERAZ WIEM ZE NIE POWINNO TAK SIE ROBIC.A PYTANIE MOJE JEST TAKIE CZY COKOLWIEK TERAZ MOZNA JESZCZE ZROBIC? CZY JUZ BRUM BRUM BOMBKI SZCZELONE?

POZDRAWIAM :)


128 L Boyu V2-400 odpieniacz, Swiatlo 4x5Wat LED 22 kg Zywej skaly, 9250 l/h cyrkulacja,pol krewetki ,2 Blazenki pomidorowe i dwie babki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za specjalista kazał ci zalewać akwa kranówką :)( olej go i nigdy więcej tam nie chodź . Teraz nie ma innego wyjścia tylko wylać wodę do ścieku ,potem kupić ro i di , zalać świeżą wodą i posolić a mierzyć zasolenie w temp 25 stopni .Piach odsączyć i wypłukać w Ro , ale jeszcze najpierw poczytać forum i popytać :).

Pozdro


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i moze nie pisac calych postow z Capslockiem :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze podaj gdzie jest taki specjalista ku przestrodze dla innych


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za informacje

Szkoda tylko ze posluchalem (Specjalisty w sklepie)a nie poczytalem wczesniej:(

Obiecuje poprawe co do Caps Locka

Czyli wylewam wode,zalewam Ro,a piasek plukam w Ro,

25 stopni i soli na pocieszenie,a piasek to po jakim czasie dosypac? a jak to jest z tymi skalami? woda,sol,kamien,

a piach po kilku tygodniech dopiero?

Dziekuje za informacje


128 L Boyu V2-400 odpieniacz, Swiatlo 4x5Wat LED 22 kg Zywej skaly, 9250 l/h cyrkulacja,pol krewetki ,2 Blazenki pomidorowe i dwie babki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzet zakupiony w Angli i doradztwo tez

niestety


128 L Boyu V2-400 odpieniacz, Swiatlo 4x5Wat LED 22 kg Zywej skaly, 9250 l/h cyrkulacja,pol krewetki ,2 Blazenki pomidorowe i dwie babki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie płucz piachu w żadnym RO!!!!! jak już jest w akwea (z zasoloną kranówą) to zrób bigga wielką podmianę wody, ale mokry piach zostaw w spokoju:)

Cholera nie wiem czy zdążyłem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie już odpuścił bym sobie już ten żywy piach on i tak dojrzeje a ilość zanieczyszczeń z kranówki przy starcie na pewno nie pomoże a i 100 % czekają cie okrzemki na starcie i za szybko się ich nie pozbędziesz


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wypisujcie głupich rad !!!!!!!!1

jak chodzi na kranówce to niech chodzi, zrób kilka podmianek tylko zacznij uzywac filtra RO i tyle

nic wiecej nie moze sie stac niz sie stało a przepłukanie wszystkiego w RO jest gorsze


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe Krzysiek czy zdążyłeś... :)_o

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ma to coś uświadomić to ja na starcie płukałem filtr mechaniczny w kranówce i nie mogłem dojść czemu miałem okrzemki i to w dość sporych ilościach .Myślę ze to da wam sporo do myślenia .Ale on ma tylko piasek wiec dla mnie to żaden problem bo piach po miesiącu będzie jak żywy


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd ty wiesz jaka on ma kranówke?

jeśli sypał żywy piach to lepiej jest robić podmiany niż płukać w słodkiej wodzie

pomijam błąd jaki popełnił ale nie róbcie tragedii


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nikt nie wie wiec zrobi jak zechce :)


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc i zainteresowanie ta sprawa.

Nie jeszcze nic nie zrobilem z zawartoscia zbiornika,narazie chodzi pelna para temp 25-26 stopni woda metna po powierzchni plywa korzuch,zastanawiam sie nad ta wieksza wymiana wody ale wacham sie pomiedzy Ro i zasoleniem czy solanka kupiona w sklepie oczywiscie konkretnym, mysle o wymianie 50 litrow ze 128 czy to wystarczy ? jesli nie to po jakim czasie podmieniac i w jakich ilosciech ? Piach zostawic? i kiedy wlozyc skale?

Dziekuje za pomocna informacje porobie kilka zdjeci i wstawie ale to jutro :)


128 L Boyu V2-400 odpieniacz, Swiatlo 4x5Wat LED 22 kg Zywej skaly, 9250 l/h cyrkulacja,pol krewetki ,2 Blazenki pomidorowe i dwie babki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)

Wylalem cala wode,piach wyciagniety i zaleje zbiornik solanka zakupiona w odpowiednim sklepie po czym dodam skale i piach.

Czy ten piach ktory mialem moge uzyc raz jeszcze? czy nowy zakupic?

Ale to dopiero za 4 tyg.Bo zenie sie he he i czasu nie bedzie

Pozdrawiam Marcin


128 L Boyu V2-400 odpieniacz, Swiatlo 4x5Wat LED 22 kg Zywej skaly, 9250 l/h cyrkulacja,pol krewetki ,2 Blazenki pomidorowe i dwie babki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.