Skocz do zawartości
smithpl

testy salifert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

doszly do mnie tensty salifert i juz mam problem,

robie test na Mg.

Poczatek OK, roztwor nr 1 , 2 i...

gdy dochodze do 3'go roztworu napisane jest aby zalozyc koncowke na strzykawke

1ml i nabrac plyn nr3 do wys. 1 ml

i tu problem, jak zaciagam plyn to jest powietrze na poczatku tloka.

i teraz , mam nabrac 1ml ze wskazaniem konca gumki tloka czy nabrac tak aby plyn byl do 1ml?

Robilem test nabierajac plyn do wys. 1ml i wtedy kolor zmienial sie bardzo nisko, praktycznie jak plynu nie bylo juz w strzykawce a zostawalo tylko to powietrze

czy ktos moze pomoc, dzieki

Marcin


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy nabrać do strzykawki 1/4 wyjąć strzykawkę wyciągając tłoczek do końca 1ml dziubkiem do góry i powietrze zostanie u góry.wrócić tłoczkiem spowrotem aż powietrze wyjdzie i nabrać do końca.albo nabrać trochę wyciągnąć tłok do końca popukań palcem w strzykawkę i powietrze ucieknie do góry.powodzenia


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie zrozumial tego co Ci stara sie przekazać Janusz - powietrze w niczym nie przeszkadza - zaciągasz tak jak pokazał Janusz, zakraplasz i na koniec odczytujesz wynik z końca gumki czyli z miejsca które na początku wskazywało 1ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszą przedmówcy, to jest powietrze, które przed nabraniem odczynnika 3 jest w końcówce na strzykawce, wiec w strzykawce jest 1ml odczynnika 3, nie wypuszczaj powietrza.

pozdrawiam


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co wtedy jeżeli odczynnik się skończy w strzykawce i zostanie powietrze a trzeba jeszcze coś wkraplać aby dokończyć test?


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Janusz. A jeśli kolor nadal sie nie zmienił to nie ma problemu ( to znaczy masz problem bo parametry nie mieszczą się w normie :) ) - Zaciągasz ponownie, tym razem np. tylko 0,10 ml na tej samej zasadzie (z powietrzem) i dokraplasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok ale w ca jeśli jest 0.2 ml powietrza to i tak trzeba dobrać ponownie odczynnika 3 jeśli w akwarium jest poziom wapnia 450mg/l


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobierasz od 0 tak jak na początku testu

jeśli nabierasz strzykawkę bez powietrza i zaraplacz do pełna to masz w sumie 1ml + 0,23ml z zakraplacza (+-)

reasumując: nabierasz do strzykawki (z zakraplaczem) odczynnik nabierasz powietrze z zakraplacza i płyn dlatego dlatego masz powietrze w tloku a odczynnika masz 1 ml :) k..... nie umiem tego inaczej wytłumaczyć sory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji pisze zeby sie tym nie przejmowac te powietrze ma tam byc i nie zakloca wynikow koncowych


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko ok.ja wiem o co chodzi ale ja nie używam tego dzióbka bo drażni mnie to powietrze i nabieram bez dzióbka 1ml odczynnika bez powietrza.jeśli bym nabrał bez dzióbka 0.8 ml odczynnika a 0.2 ml powietrza to zapewne musiałbym dobrać jeszcze odczynnika.pozdrawiam


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeśli nabierasz bez dzióbka, wtedy tez masz 1 ml odczynnika - z dzióbkiem - 1 ml (zwróć uwagę, ze wtedy odczynnik jest w dzióbku, a jeśli bez dzióbka, wtedy masz 1 ml i pusty dzióbek i wtedy pierwszy skok ( do pierwszej kropli jest większy;) - tylko czy przypadkiem w ten sposób nie fałszują się wyniki?


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powietrze w strzykawce to normalna sprawa. Zaciaganie plynu nalezy dokonywac tylo z koncowka. Inaczej wynik bedzie bledny. Powietrza w strzykawce nie nalezy wogole brac pod uwage bo tyle samo znajduje sie plunu w koncowce. Nakladasz koncowke mocno na strzykawke i zaciagasz plyn numer trzy do poziomu gdy dolna czesc gumki tloka pokazuje 1 ml. Jezli przy zakraplaniu gorna czesc tloka dochodzi do zera (caly plun idzie do fiolki) i kolor sie nie zmienia.....to masz wysoki poziom danego pierwiastka. Ja mieszam wode z akwarium z osmoza 50/50 i mnoze wynik razy dwa. Wydaje mi sie ze daje to najbardziej wiarygodny wynik. Tak radzili koledzy kilka miesicy temu i tak robie. Lanie kolejnej strzykawki pokazuje jakies glupoty.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, to biore sie do ponownego testu - dzieki :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po testach ...

Albo ja cos robie zle albo...

Wg. testow Salifert mam 1580 Mg i 540 Ca - oba poza skala !!! ( musze dodawac preparat nr 3 )

Wg. Testów JBL'a 1230 Mg i 530 Ca ....

No i teraz pytanie do Was , co ja mam zrobic?

Robi podmiane wody aby zbic Mg ? Czy zostawic az samo zejdzie ?

No i skad az TAKA roznica ?

dzieki za pomoc.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo zejdzie,a testy JBL to sie nadaja ale do 4 liter.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmierz swieza solanke salifertem :)

jak tez bedzie miala taka wysoka wartosc to albo ma ja rzeczywiscie i wtedy nie zbijesz wartosci podmiana na tej soli bo niby jak, albo robisz jakis blad przy pomiarze (znacie jakas sol z zawartoscia mg wieksza od 1500??). Rozcienczasz probke pol na pol woda z osmozy czy po wkropleniu calej strzykawki z nr 3 nabierasz jeszcze raz i sumujesz wynik?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam soli Marine Environment firmy AquaCraft i nie wiem czy trafil mi sie worek z felernej partii czy ta sol po prostu taka jest. Nabieram do strzykawki 1ml osmozy i 1ml solanki.Mieszam dokladnie po czym robie test tak jak pisze w instrukcji i wynik mnoze razy dwa i wychodzi mi ponad 1800Mg a Ca 640 :)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam instrukcje do mojego testu i nie widze nic o mieszaniu wody Ro+ solanka co wy kombinujeci czemu nie robic tak jak pisza w instrukcji po to ona jest -chyba


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo test jest do 1500ppm a kiedy solanka ma wiecej to jak zamierzasz to okreslic???


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze na tym tescie ze on miezy tylko w przedziale do 1500ppm i nic nie znalazlem o mierzeniu powyzej czy dodawaniu wody ro widocznie potem nie jest wstanie zmierzyc poprawnie parametrow wody


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile Mg i Ca jest w wodzie z RO?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.