Skocz do zawartości
heng

nie typowe akwarium morskie

Rekomendowane odpowiedzi

a w ty momencie wazne jest dla mnie filtracja jak to iceberg ujal PANELE i fakt bardzo mi sie to spodobalo moge zrobic je ogromne tyle ze nie do konca znam zasade ich dzialania i budowe rozumie ze ma w nim stac odpieniacz lub na zew. niwidzac tego jak na obrazku nie potrafie tego odpowiednio rozplanowac

podziwiam Twoja zdecydowanie w dążeniu do zbudowania tego akwarium.

ale tez zwracam uwagę na małą racjonalość działania i brak rozwagi, pomijam wyraźnie niezrozumienie tego co napisałem wcześniej, a co wnioskuje z Twojej odpowiedzi, mylisz krytyke z różnicą zdań i dyskusją z tego wynikającą.

ale wracając do mało racjonalnego podejścia : robisz remont, dość poważny jeśli rozwalasz ścianę i decydujesz się coś co nie wiesz jak wygląda i jaka jest zasada jego działania... :) skad wiesz , ze bedzie tak jak sobie teraz wyobrazasz?

K.

ps. nie czytałem wszystkich postów w tym wątku, ale czy Iceberg Ci powiedział, że panele są raczej mało estetyczne z racji tego co sie w nich dzieje ? i że najczesciej sie je ukrywa jesli akwarium ma pelnic role dekoracyjną ...? a taki jest cel Twojego działania jak pamietam czyli zywy obraz na scianie... :) a jesli maja byc na tylnej scianie (wtedy rzeczywiscie beda ogromne przy Twoich planach) to jaki bedzie ich wymiar, z tych 30 cm ile wygospodarujsz ? i co chcesz w nich robic dysponujac taka przestrzenią ? no offend, rzucam te uwagi gwoli rozwagi bo jakos tego nie widze...

warto trzy razy pomyslec zanim sie raz ścianę rozwali, wszak to powazna decyzja...

ps.2 ...tym razem definitywnie EOT.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazio zbyt malo przeczytales akurat to i wogole nie przeszkadza mi

ps. akwa bedze miec wymiary (pisze to bo cos mi sie wydaje ze chyba sie nie calkiem rozumiemy i rozumie ze wyobrazacie te akwarium sobie inaczej niz ja)

wiec szerokosc 160 (z tego beda schowane konce po 20cm na panele) wysokosc 70-80cm i ta nieszczesliwa glebokosc 30cm

czyli widoczne bedze tylko 120x80x30 a reszta zajma panele 2 po 20x80x30 lub jeden 40x80x30 ale iceberg dal mi bardzo dobra propozycje DWA panele faktycynie bedzie to o wiele lepsze

co do zywego obrazu to tylko mialo nakierowac na koncepcje i najwidoczniej nie do konca czytales

-- Skad wiem ? bo naogladalem sie waszych awka i tyle mi wystarczylo jak na poczatek do budowy akwa przystopie pewnie za miesiac nie wczesniej ale wneka jaka musze wykonac i przylacza musze wykonac teraz potem to bedze nie mozliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm....jestem pelen podziwu, determinacji i osobiscie zycze sukcesow, ale jest male "ALE".

Zazwyczaj kiedy zabieramy sie za zakladanie zbiornika morskiego czy tropikalnego bierzemy pod uwage gatunki zwierzat jakie zamierzamy tam hodowac. To chyba podstawa. Akwarium nie powinno byc zrodlem zaspokojenia naszych osobistych ambicji i elementem wystroju wnetrza,ale miejscem gdzie bedziemy trzymac zywe organizmy i tak naprawde wszystko zalezy od nas samych czy bedzie to zrodlo wiedzy, piekna i fascynacji czy miejscem gdzie co miesciac bedziemy wprowadzali nowych mieszkancow na miejsce poprzednikow.

Zamiar bardzo ambitny, ale ja decydujac sie na cos takiego najpierw robie plan od A-Z potem biore mlot.

1.Jakie ryby i inne organizmy planujesz trzymac w planowanym przez siebie zbiorniku.Czy bedzie im dobrze? tu niepowinno byc miejsca na kompromisy.

2.Jak zamierzasz rozwiazac problemy techniczne zwiazane za cala aparatura podtrzymujaca zycie.Jakie oswietlenie zamierzasz uzyc do akwarium wysokiego na 80cm? Jaki sposob filtracji i cyrkulacji. Jaki odpieniacz podejdzie Ci do tego rodzaju paneli?

3.Na koncu pomysl o sobie. Majac akwarium 80cm wysokie na dodatek na pewnej wysokosci bedziesz potrzebowal drabiny do jego obslugi.Swiatlo bedzie Ci grzac na glowe (zakladam ze jakies zarniki) warto to wziac pod uwage gdy bedziesz dokonywal czasami mozolnych zabiegow pielegnacyjnych. No i koszty. Czy warto organzizowac demolke by miec akwarium obraz?

Moim zdaniem w takie akwarium to bardzo wielkie wyzwanie. Co teraz przychodzi mi do glowy????? tak na szybko???? Robilbym jeden panel.Wole jeden wiekszy niz dwa male by moc latwiej dobrac sprzet i wykonywac ewentualne zmiany. Podzielilbym go odpowiedzniej wielkosci kawalkami szyb ktore moglbym swobodmnie wyjmowac podczas czyszczenia i innych zabiegow zwiazanych z obsluga.Z drugiej strony oprocz oswietlenia z gory dalbym moze jakies oswietlnie z boku.

Albo moze sump pod spodem akwarium. Tez te 30 cm ale dlugi wtedy komory moge robic jak chce.Albo jeszcze inaczej.Gdybym dysponowal jakims pomieszceniem cala filtracje zorganizwoalbym wlasnie tam, pomopa iwaki i po problemie

Wystroj to rowniez wyzwanie.Piach, kilka skalek, moze skleilbym jaks konstrukcje na przeciw bocznego oswietlenia.

Z zycia??? bylbym fascynatem grzybkow i zoa w takim akwarium, rybki jak do zbiornika 100L.

http://aquaticdesign.co.uk/commercial.php

http://aquaticdesign.co.uk/residential.php


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.