Skocz do zawartości
answer

Słabo się pieni Miniflotor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie dotyczące odpieniacza miniflotor.

Zbiorniczek 60 litrów.

Kupiony używany z całym sprzętem. Całość przetransportowana razem z wodą, a wcześniej zbiornik chodził 8 miesięcy.

Wszystko piękni chodzi, działa. Ale zastanawia mnie odpieniacz białek. Myślałem, że ta piana będzie bić w górę ostro, a u mnie to rzadko dochodzi do ujścia i cały czas pusty zbiorniczek. Nie wiem, czy coś nie tak z nim jest?

W zbiorniku jest tylko 7kg żywej skały, dużo glonów i aiptasji, ale jest też jakiś grzybek, sarco, pseudogorgonia, jakiś mały ukwialik zielony itp..

Co myślicie o tym pienieniu? Czy to normalne, żeby jeszcze nie zaczęła piana wylatywać? Pompka to hagen elite 803, kostka była poza wodą przez jakieś 1,5 godziny.

Oświetlenie to 2 świetlówki ATI blue plus i aquaplus po 24W + philips superactynic 15W. Do tego chodzi w środku tunze 6025 i powerfilter1000.

Jeśli chodzi o długość samego odpieniacza, to był on chyba skracany, akwarium ma 35cm wysokości i pokrywa jest tak przycięta, żeby pucha znajdowała się nad nią.

Co o tym odpieniaczu myślicie koleżanki/koledzy?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Mateusz


60L - 8kg LR - miniflotor - tunze 6025 - oświetlenie 2*24 + 1*15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak..skoro nie ma ryb i ktore bys karmil,to co ma odpieniac ten odpieniacz?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@answer,podobnym problemem tez sie martwilem,chociarz u mnie przez kilka dni zero odpieniania,u siebie mam 10kg LR,

miniflotorek pieni sucha piane ,rybke mam tylko jedna[salariasa],nie karmie go w ogole,morze rzecziwiscie nie ma jeszcze u ciebie na tyle w wodzie zwiazkow bialka?,jaki w ogole masz poziom tej piany?,byc morze wlasnie kostka bedzie

przyczyna?sprubuj ja zmienic dla pewnosci,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Winna jest za długa rura i piana nie odchodzi z tego powodu, a skrócić nie mogę.

Czy tak działający odpieniacz, mógł przynieść jakieś szkody w wodzie? Pieniło się, ale nie odchodziło do kubka. Swoją drogą nie wiem jak to działało poprzedniemu właścicielowi przez 8 miesięcy.

Muszę zmienić odpieniacz, narazie chodzi bez.

Chyba wytrzyma jakiś czas, bo mam tylko 7kg skały i nic więcej.

A teraz pytanie o odpieniacz na miejsce miniflotora.

Czy dużo za duży odpieniacz może zaszkodzić?

Bo mam okazję kupić tanio Red Sea Prizm Pro Delux, ale ja mam akwarium 60 litrów :) to chyba zły pomysł? :) ale pytam serio, bo nie mam doświadczenia. Wybaczcie jeśli to głupie pytanie.

Pozdrawiam


60L - 8kg LR - miniflotor - tunze 6025 - oświetlenie 2*24 + 1*15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

answer:Problem nie lezy w długosci rury reakcyjnej itp.Prawdopodobnie uszkodzona jest membrama w pompie powietrza lub kostka do wymiany.Proponuje zmienic pompe np na sera air 250 i kostke np aquamedic.Uzywałem tego odpieniacza w akwarium 60l a pózniej w 112l i dzialał super!!!Wbrew pozorom to bardzo dobry odpieniacz i wg mnie nie ma potrzeby abys go zmieniał.Podczas uzytkowania NIE MYJ odpieniacza a jedynie kubek na zanieczyszczenia.Jesli zajdzie potrzeba wyczyszczenia rury reakcyjnej najlepiej wytrzyj ja papierowym recznikiem ale nie płucz w wodzie.Mycie skutkuje tym ze odpieniacz przez kilka dni po umyciu prawidłowo nie pieni.Pozdrawiam Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolnierz w ktory wkladasz kubek powinien byc na rowno z lustrem wody. jesli flotor jest za dlugi to pilka w garsc i do dziela. jak juz Roman pisal, kostke tez trzeba czasem wymienic + pompa musi dawac dobre CISNIENIE, wydajnosc w l/h jest tu mniej wazna (np. At-A9500)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście próbowałem to zrobić, wyciąłem większą dziurę w pokrywie i kubek jest za szeroki, a więcej nie mogę już wyciąć. Koniec rury jest spokojnie jakieś 10 cm nad poziomem wody. Akwarium ma 35cm wysokości.

Więc co teraz? :) To może zmienię oświetlenie, na takie żeby się mieściło. Ale ja i tak chciałem zmienić ten odpieniacz, bo za dużo miejsca w tym małym akwarium zajmuje.

Ten Prizm Pro Delux będzie za duży? :)

To może zwykły Prizm?

Pozdrawiam


60L - 8kg LR - miniflotor - tunze 6025 - oświetlenie 2*24 + 1*15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam podróbkę Miniflotora, akwarium ma 36 cm wysokości, i działa. IMO albo kostka daje za duże bąble, albo pompka za słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Skrocilem rurę o tyle, że teraz kubek jest nad poziomem wody bezpośrednio.

Mam problem taki, że cały kubek wypełnia się szybko wodą. Po kilku sekundach jest pełen wody.

Kostka jest nowa, pompka to hagen elite 803.

Nie wiem czy kostka nie byla za krotko moczona. Ona musi byc wczesniej namoczona?

Odpieniacz byl wczesniej umyty, bo planowalem zmienic, a przez jakis czas tylko na podmianach wody utrzymac akwarium, ale zdecydowalem jednak wlozyc go spowrotem.

Akwarium 60 litrow, w srodku 7,5kg skaly i parę miękkich i ślimaków i jakieś rozgwiazdy małe białe.

Czy to, że był umyty może być powodem że teraz kubek wypełnia się wodą, a nie pianą, czy może to wina pompki, albo kostki?

Kostka nowa, ale nie wiem czy nie powinna być dłużej moczona przed odpaleniem, w razie czego mam jeszcze 2 nowe, suche.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Mateusz


60L - 8kg LR - miniflotor - tunze 6025 - oświetlenie 2*24 + 1*15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Kostki nie trzeba moczyc przed uruchomieniem odpieniacza.Natomiast odpieniacz trzeba wyreulowac.W tym celu na przewodzie dostarczajacym powietrze nalezy zstosowac precyzyjny zaworek i nim ustawic odpowiedni poziom w komorze głównej.Obawiam sie jednak ze jesli zdławisz zbyt mocno ta pompe to w nie długim czasie pompa siadzie tzn membrama.Proponuje wiec kupic lepsza pompe np sera air 250.

Ps:Obicnanie tego odpieniacza to nie był dobry pomysł.Pozdrawiam roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam obciety 5 cm i chodzi normalnie. Musisz wyregulowac ten odpianiacz jezeli nie wywala wogole piany to musisz go obnizyc a jezeli zalewa ci kubek woda to muisz go podniesc do gory.


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Panie Romanie, czemu obcięcie było złym pomysłem? Akwarium ma 35cm, więc jak nie był obcięty to kubek był 10cm nad poziomem wody i piana nie dochodziła do kubka.

Po czym można poznać, że membrana poszła w pompce i czy ta pompka sery ma jakąś przewagę nad moim hagenem poza mocą?

Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi Panowie. Pozdrawiam serdecznie z Torunia.


60L - 8kg LR - miniflotor - tunze 6025 - oświetlenie 2*24 + 1*15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro piana nie dochodziła do kubka to może po prostu była zbyt czysta woda. Jak często podmieniasz wodę i w jakiej ilości - może cały brud usuwasz podmiankami. Po obsadzie to wygląda na to że nie ma co ci brudzić wody, ale próbuj jeszcze wyregulować dopływem powietrza. Jeżeli wywala wodę zmniejsz powietrze. Jak ci membrana poleci to ci po prostu powietrza nie będzie pompować. Wtedy kupisz nową pompkę lub membranę. :)


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro przed obcieciem odpieniacza piana nie dochodziła do kubka to oprócz przyczny opisanych przez @krzysiek75 prawdopodobnie Twoja pompa była za słaba.Podejrzewam ze membrama w pompie była juz lekko uszkodzona .Przerabialem temat tego odpieniacza własnie na tej pompie i membrama wytrzymywała max tydzien.Zmieniłem na sera air250 i odpieniacz super pracował.Nadmienie tu ze miałem akwarium o wysokosci 35cm i odpieniacz nie był obciety .Plusem proponowanej przeze mnie pompy jest to ze posiada regulacje mocy tzw elektroniczna która nie wpływa ujemnie na membrany.Obciecie rury reakcyjnej zmieniło troche proporcje ale nie ma to wielkiego wpływu i odpieniacz nadal powinien dobrze pienic.

Ps:Z tym Panie Romanie to lekka przesada....a tak na marinesie to mam w zapasie taka pompe wiec jesli chciałbys sprawdzic jak ona dziala to moge Tobie ja podesłac do testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zbyt niskim poziomie wody (ja miałęm 30cm) pomaga skrócenie o jakieś 1,5cm tej wewnętrznej rurki, nie tej głównej szerszej. U mnie miniflotor tez nie działał poprawnie jakiś miesiąc. To fajny sprzęt ale jak każdy na kostkę wymaga wielu prób i nauczenia się go. Potem pieni jak wariat.

pozdro


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman, dzięki. Podniosłem trochę do góry odpieniacz i jest dobrze. A i tak chciałem zmienić tego hagena na sera. Ja cały sprzęt kupiłem w całości, razem z życiem i wodą i teraz staram się wszystko doprowadzić do porządku. Póki co znikają glony, dobra woda i sól dużo zmienia. Wcześniej przez 3 tygodnie wodę brałem ze sklepu zoo, a sól używałem taką jaką otrzymałem - Kent. I było kiepsko, teraz chyba wychodzę na prostą :) jeszcze tylko te aiptasje. Nie chcę wyrzucać żywej skały bo tam tak dużo robali jest fajnych i zginą beze mnie.

Pozdrawiam.

Dzięki za odpowiedzi i powodzenia :D

Mateusz


60L - 8kg LR - miniflotor - tunze 6025 - oświetlenie 2*24 + 1*15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.