Skocz do zawartości
LUK4344

NURKOWANIE EGIPT

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko co dobre szybko sie kończy

o 18 wylądowałem w Łodzi i już wrzucam pierwsze fotki

To mój pierwszy tropikalny wypad w życiu oczywiście nastawiony na nurkowanie i snurkowanie (El Gouna) 25 km od hurgady

Tak to było:

Pierwszy dzień o 10 rano dorwałem pierwszy otwarty sklepik z rurami i maskami (nawet nie chciało mi się targować) 15 baksów i już biegne na plaże.

Plusk do wody - a tam nic zero rafy, przekopałem chyba z hektar płycizny i nic aż tu nagle z długiego na około 300m mola foła mnie starszy egipcjanin i pokazuje gdzie mam snurknąć (oczy mi się zaświeciły i dawaj)

I tu sie prawie zsikałem ze szczęścia (żeby nie znak na plaży żeby tego nie robic), coś pięknego, inna planeta, montipora większa niż ja, ryby pływające wokół.

No ale pojechałe tam żeby spróbować czegoś bardziej ekstremalnego więc wykupiłem wycieczkę z nurkowaniem z przewodnikiem i już płyne:strutin

Na miejscu szok:googleye

Kilka wypasionych jachtów przycumowanych do zbocza rafy, woda błękit z jak z brazylijskiego filmu, widać dno na 30m

Sama rafa miała około 1 hektara powierzchni i co? w oczekiwaniu na swoją kolej do przewodnika - snurk do wody szok szok i jeszcze raz szok i z tego mojego szoku kilka fotek robionych przez wynajętego fotografa, w drodze powrotnej z rafki odwiedziliśmy rodzinkę sympatycznych delfinów, zdjęcie nie oddają nawet w połowie tego co widziałem tam na własne oczy.

1927-dsc00192.jpg

1927-dscf2474.jpg

1927-p1010180.jpg

1927-p1010290.jpg

1927-dscf2446.jpg

1927-dscf2489.jpg

1927-jaja.jpg

1927-lina.jpg

1927-maŁŻ.jpg

żonka też się skusiła dzięki temu mój nowy projekt nabierze rozpędu

1927-marta.jpg

1927-rafa.jpg

1927-skrzydlica.jpg


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wiedział że egipscy celnicy tak uczciwie pracują to opócz czterech fajek wodnych i kilku papirusów miałbym kilka innych pamiątek:clowning

1927-celnik.jpg


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty lepiej uważaj, jak ja byłem ostatnio to nie chcieli mnie wypuścić bo jakiejś pieczątki brakowało (jak z reklamy w TV) i musiałem biegać do poprzedników żeby mi ją wbili.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też nie chcieli wypuścic bo miałem w bagażu podręcznym kilka gipsowych figurek królowa Nefretete i takie tam, gość powiedział że albo figurki zostaja same na lotnisku, albo zostaje z nimi i innej pocji nie mam, przez myśl mi nie przyszło że celnikowi można proponować łapówkę a moja żonka powiedziała do mnie "daj mu może jakąś kasę" na to cedlnik z uśmiechem na twarzy "yes yes yes" no i sie sprzedał za całe 3 USD, myśle więc że z wywozem zwierzaków też nie ma problemu, ale raczej nie będę próbował:)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh .... cały problem (bynajmniej mój) po nurkowaniu w Egipcie jest taki , że jak wróciłem do domu i spojżałem na akwarium to mi jakoś ...... przestrzeni brakowało :/ . Z drugiej zaś strony za parę miesięcy pewnie zagubię optyczna przestrzeń w mojej pamięci, a wtedy codzienny widok rafy zrekompensuje mi straty moralne poniesione po powrocie ;]

pozdrawiam

Marcin


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pitol, tylko rób kurs nurkowy. Porzuć Hurgadę, Dahab czy Sharm. Wyjedź na safari nurkowe, gdzie nie pływa ta przemysłówka. Wtedy poznasz co znaczy zniszczona rafa (Hurgada), jaki jest wpływ takich potopielców :) na stan rafy.

Poznaj rafy morza Bałtyckiego, Północnego, Arktyki, Malediwy, Seszele..... - niekoniecznie te miejsca która znajdują się na pierwszych stronach ofert turystycznych.

pozdr. o. Nuroslaw


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pitol, tylko rób kurs nurkowy. Porzuć Hurgadę, Dahab czy Sharm. Wyjedź na safari nurkowe, gdzie nie pływa ta przemysłówka. Wtedy poznasz co znaczy zniszczona rafa (Hurgada), jaki jest wpływ takich potopielców :) na stan rafy.

Poznaj rafy morza Bałtyckiego, Północnego, Arktyki, Malediwy, Seszele..... - niekoniecznie te miejsca która znajdują się na pierwszych stronach ofert turystycznych.

pozdr. o. Nuroslaw


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUK miales sie odezwac na komore jak przylecisz do egiptowa to bym cie zabral do safagi i bys dopiero cuda zobaczyl :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no miałem ale przez 7 dni raczej nie wiele da sie zrobić a chciałem zaliczyć jeszcze kilka innych atrakcji


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka fotek z aparatu jednorazowego

jednak da sie nimi robić fotki

1927-70550001.jpg

1927-70550002.jpg

1927-70550003.jpg

1927-70550004.jpg


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jak tylko "uruchomie" noge po gipsie lece do hurgady na kite'a i... zrobie sobie kurs nurkowy -

bedzie to pierwszy kontakt z rafa na zywo. No oprocz tych momentow w ktorym kasowala mi sprzet windsurfingowy ;-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogłupiony podwodnymi widokami z września, planuje kolejny wypad w marcu do Sharm a żeby było taniej planuje zakup wyciaczki na dniach.

Prosze więc o podpowiedzi odnośnie4 hoteli w Sharm pod względem warunków hotelowych i dostępu do rafy.

Chyba że znacie inne miejsca na świecie gdzie za przyzwoite pieniążki można w marcu pooglądać podwodny świat.

pozdrawiam


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malediwy, Australia, Floryda Morze Czerwone....


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)Artur160 - zdradź tajemnicę jak można polecieć na Malediwy za rozsądne pieniądze ? Ewentualnie do Australii :clapping


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Floryde za niewielkie pieniadze tez bym sie chetnie wybral :clapping


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to w ostateczności :clapping


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qbab :

:)Artur160 - zdradź tajemnicę jak można polecieć na Malediwy za rozsądne pieniądze ? Ewentualnie do Australii :clapping

Jak nie zarabia sam tylko wydaje pieniądze rodziców to granica "rozsądku" jest bardzo płynna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.