Skocz do zawartości
jjablonski

Aqua Medic - Nivearegler

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Czy ktoś tego używa? Jakieś doświadczenia?

Zastanawiam sie czy nie zamienić zbiornika na dolewkę stojącego obok akwarium z Niveaumat na ten czujnik poziomu wody i postawić zbiornik z wodą na dolewkę na szafie. Co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam tego urządzenia od 5 lat i co parę miesięcy płuczę profilaktycznie. Do tej pory miałem na 20 cm podstawie w szafce obok sumpa zbiornik na dolewki, żeby maksymalnie wykorzystać jego objętość. Wiadomo jeśli jest pompka na dolewki na dnie to masz więcej wody na dolewkę do wykorzystania. Jeśli jednak gdzieś wyżej postawisz ten zbiornik to lepiej go wykorzystasz niż ja trzymając obok sumpa w szafce.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dzięki, bo właśnie podsunąłeś mi pomysł na pozbycie się pojemnika na dolewkę spod zbiornika. Ustawię zbiornik na dolewkę wyżej na szafce, ale w garażu. Zaraz się biorę za wiercenie otworu przez ścianę garażu do pokoju tuż za zbiornikiem i przewód prosto do sumpa, a w szafce dzięki temu zrobi się miejsce na zbiorniki do ballinga :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co :)

Tylko jednego się obawiam czy nie wejdzie tam ślimak lub krab:)

Już raz mi ślimak uwiesił sie pływaka i ..... zasolenie trochę spadło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.