Skocz do zawartości
bibik

odpieniacz wewnętrzny

Rekomendowane odpowiedzi

a moze ktos sie spotkałz tym wynalazkiem?Turboflotor I 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Tunze 9010,wystaje z nad wody ok 15cm.Ale moim zdaniem na akwarium 450l to za cienki jest.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki peniek mam jeszcze w zapasie midiflotora przerobionego z głowica hydora to moze razem dadza rade?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze wstepnego rozenania wynika ze nad powierzchnie wody najmniej wystaje chyba Deltec - MC 500 użytkuje może ktoś ten model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecal delteca mc 600, ale najlepiej byloby wyciac dziure z tylu pokrywy i powiesci turboflotora z pompa aquabee, ciezko Ci bedzie dostac jakis wydajny odpieniacz ktory uciagnie taki duzy litraz. Zastanawiales ie czy w lecie przy takiej pokrywie i paru swietlowkach pod nia nie bedziesz mial duzych problemow z temperatura wody??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deltec Mce 600 jak najbardziej-jesli zdecydujesz sie powiesic go z tylu,Deltec Mce 500 to prawie to samo,ciut slabszy,tyle ,ze wewnetrzny,generalnie jestem fanem odpieniaczy deltec,w 100 procentach godne zaufania,ominie Cie wiele przykrych niespodzianek


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci polecił turboflotora 1000 ja mam taki sam zbiornik jak ty i mam go daje sobie rade bez sumpa.

Jak by cię interesował to mam taki na sprzedaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak turboflotor to tylko na aquabee. Pompa am nie ma juz tak dobrego wirnika niestety.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten deltec potrzebuje dodatkowej pompy obiegowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deltec nie potrzebuje,oba sa na aquabee z wirnikiem pinewheel ktory idealnie rozbija powietrze,tyle ze mce 600 pobiera 300litrow powietrza a mce 500 200 litrow z venturi


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzybsonik a ty masz turboflotora powieszonego na ściance akwa?nie zdarza się ze przeleje wodę? w małym akwa mam biostar flotora i musiałem na podłodze pod nim wstawić pojemnik bo lubi przelać- a parkiet tego nie lubi hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam powieszonego na sciance i niema możliwości że przeleje bo odpienek ma regulacje wysokości słupa wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bymm bral truboflotora multi bo ma wiekszy kubek od delteca i wieksza komore odpieniania a jak zmienisz w nim pompe na ta co jest w deltecu wtedy go przewyzszy wydajnoscia odpieniania.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety jest jeszcze problem żona-stwierdziła ze nic ma jej nie zwisac z akwarium hehe nawet muszę zrezygnować z lampy podwieszanej hqi 2x150 na rzecz takiej nakładanej na scianki-życie razem jest sztuka kompromisu:satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta dawało rade póki tym biostarem nie zlałem parkietu w starym mieszkaniu hehe ,dlatego w domu położyłem kafelki w salonie bo inaczej to by były nici z akwarium. taka fajna lampę wiszącą mialem i muszę kupować nową trudno trudno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w modelach odpieniaczy nie jestem obeznany, ale na twoim miejscu szukalbym jakiegos, ktory mozna powiesic na zewnetrznej stronie akwa -dzieki temu nie bedziesz musial wycinac dziury w pokrywie na caly odpieniacz a jedynie na dwa gumowe przewody wody i dobrze gdyby pompka byla wbudowana w nim w srodku zebys nie musial wieszac balastu w akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem obecnie, zastanawiam sie czy próbować upychać do zbiornika 250 l - Turboflotora I 400, czy Delteca MC 500, lub Tunze 3115 a może założyć wiszący Deltec MCE 600.

Wiem że najlepszym rozwiązaniem byłby sump ale u mnie nie ma mowy, zastanawiam się ewentualnie nad bocznym (bo z tyłu nie da rady) panelem ale szkoda mi trochę litrów i wygląda też to średnio. Akwarium ma być w salonie, meble, parkiet, itp. dlatego musi być zamkniete (żadnych przewodów rurek i innych pierdół).

Czy miał ktoś z was zamontowany jeden z tych modeli wewnetrznych i jeśli tak to jak się sprawowały, czy ewentualnie mieszczą się pod pokrywą czy trzeba ją wycinać, ile muszą wystawać nad powierzchnię wody, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie trudno taki "niewidoczny" odpieniacz znalezc. Uswiadomieni inaczej rozwiazuja ten problem organizujac sump:D wlasnie po to, zeby rurki byly schowane.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.